بیانیه وزارت خارجه در روز نکبت: جهان به جنایات صهیونیست‌ها پایان دهد

وزارت امور خارجه در بیانیه ای به مناسبت یوم النکبه از دولت‌ها و سازمان‌های بین المللی خواست به وظیفه خود در راستای پایان اشغال و مقابله با تداوم جنایات و تجاوزات صهیونیستها عمل کنند.
تصویر بیانیه وزارت خارجه در روز نکبت: جهان به جنایات صهیونیست‌ها پایان دهد

به گزارش پرسون از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، این وزارتخانه با صدور بیانیه‌ای به مناسبت سالروز تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی ( یوم النکبه) اعلام کرد: امروز در حالی سالروز یوم‌النکبه فرارسیده که فلسطین مقاوم و عزیز با دور جدیدی از جنایت‌های بی‌شرمانه رژیم‌ غاصب و ضد بشری صهیونیستی روبرو بوده و در خون و قیام است.

این بیانیه می افزاید: ۷۳ سال پیش در ۱۴ می ۱۹۴۸ ملت فلسطین با دسیسه‌ای بین المللی، از خاک و خانه اجدادی خود محروم گردیده و به جای آنان رژیمی تروریستی، و مردمی بیگانه جعل شدند. از آنزمان، صهیونیست‌ها، فلسطین غصب شده را به پایگاه تروریسم علیه ملت فلسطین و ملت های مسلمان منطقه تبدیل کرده‌اند. در طول این ۷ دهه، آمریکا و برخی قدرت های جهانی، تمام قد از این رژیم خبیث حمایت کرده و چشمان خود را بر روی جنایات بی‌پایان این رژیم تروریستی بسته اند.

وزارت خارجه ادامه می دهد: صهیونیست ها نیز در سایه این حمایت بی‌چون و چرا، جنایت های سازمان یافته و اقدامات غیر انسانی بی شماری را برعلیه مردم فلسطین و ملل منطقه مرتکب شده اند. صهیونیستهای جنایتکار برخلاف قوانین و موازین بین المللی، با زور سرنیزه، تمامی سرزمین فلسطین را غصب کرده، ترکیب جمعیتی آن را برهم زده و مردم بومی آن را آواره و مهاجران صهیونیست را جایگزین ساکنان اصلی این سرزمین مقدس کردند.

در این بیانیه اعلام می کند:‌ در حالی که این‌روزها رژیم اشغالگر قدس در حضیض مشروعیت خود به سر می‌برد، متاسفانه شاهد این دور تازه‌ از هتک حرمت اماکن دینی و مقدس بیت المقدس و کشتار مردم بی‌پناه فلسطین توسط رژیم نژادپرست صهیونیستی هستیم که به فضل پرودگار با پاسخ دندان‌شکن مقاومت مردمی و انتفاضه فلسطین رو به رو شده است.

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در این بیانیه ضمن محکوم نمودن شدید اقدامات جنایتکارانه اخیر رژیم اشغالگر قدس علیه مردم مظلوم فلسطین، از دولت‌ها و سازمان‌های بین المللی می‌خواهد به وظیفه خود در راستای پایان اشغال و مقابله با تداوم جنایات و تجاوزات صهیونیستها عمل نمایند.

براساس این بیانیه،‌جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام‌ همبستگی با آرمان بلند فلسطین، تاکید می‌نماید برگزاری همه‌پرسی با مشارکت همه‌ی ساکنان اصلی فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی با هدف اعمال حق تعیین سرنوشت و تعیین نوع نظام سیاسی مورد نظر، تنها راه حل برای حل و فصل بحران فلسطین است. بدون شک تا آن روز تنها راه جلوگیری از این ظلم دامنه‌دار و کشتار، شکنجه و تحقیر روزانه فلسطینیان توسط صهیونیست‌های بیگانه با ارزشهای انسانی، مقاومت همه‌جانبه است. وعده نصرالهی نزدیک است و مقاومت مشروع و اخلاقی مجاهدین فلسطینی، رژیم جعلی و نامشروع صهیونیستی را وادار به پذیرش واقعیت فلسطین عزیز خواهد کرد.

وزارت خارجه خاطرنشان می کند: جمهوری اسلامی ایران به رغم‌همه دسیسه‌ها و طرح‌های نمایشی و خفت‌بار سازش و همراهی نظام سلطه با جنایت‌های رژیم صهیونیستی، فلسطین را پاره تن و اولویت اول جهان اسلام دانسته و از همه دولت‌ها و ملت‌های مسلمان و آزاده می‌خواهد تا با کنارگذاردن اختلافات، به مثابه امت واحده از حقوق حقه فلسطین عزیز در مقابل اشغالگران قدس دفاع نموده و تا آزادی کامل قدس شریف و تشکیل دولت مستقل فلسطین از آرمان فلسطین عدول نکرده و با همه توان خود به یاری مردم شجاع و صبور فلسطین بشتابند.

288380