286029

تزریق دوز اول واکسن کرونا به حدود4000 نفر در فسا

تصویر تزریق دوز اول واکسن کرونا به حدود4000 نفر در فسا
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: در فاز اول واکسیناسیون کرونا، ۳۸۹۴ نفر از گروههای هدف در این شهرستان واکسن دریافت کردند.

به گزارش پرسون از فارس، مهدوی نیا ادامه داد: از زمان بروز شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۳۵ هزار و ۵۰۰ تست پی سی آر در فسا انجام و ۱۳ هزار و ۴۲۳ مورد کرونای مثبت شناسایی شده است و تعداد فوتی‌های ناشی از این ویروس مرگبار در شهرستان نیز ۲۰۰ نفر بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۱۲ هزار و ۱۰۰ مورد تست رپید انجام شده که ۱۵۷۲ مورد آن مثبت شده است،

مهدوی‌نیا عنوان کرد: تست رپید، غربالگری است و درصد منفی کاذب بالا دارد و موارد منفی که علامت ‌دارند توصیه به انجام تست پی سی آر می‌شود.

او از همشهریان خواست تا در صورت داشتن هرگونه علایم سرماخوردگی، تب، سرفه، نفس تنگی و بدن درد شدید به پزشک خانواده خود یا مراکز ویژه کرونا مراجعه کنند و اجازه ندهند که گسترش و پیشرفت بیماری، مانع هرگونه کمک پزشکی و درمانی شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا همچنین از همراهی مردم، کسبه و اصناف، ادارات، نهادها و سازمانهایی که در اجرا و نظارت بر قوانین شرایط قرمز کرونایی در کاهش شیوع بیماری کرونا و موج شکنی بحران کرونا، مدافعان سلامت را همراهی می‌کنند، قدردانی کرد.

منبع:ایسنا

| 286029