245977

استاندار مرکزی:

فضای سبز استان باید تقویت شود

تصویر فضای سبز استان باید تقویت شود
استاندار مرکزی گفت: تقویت فضای سبز این استان راهبردی اولویت‌دار است و تدابیر لازم به‌منظور درختکاری در طول هفته منابع طبیعی اندیشیده شده است.

به گزارش پرسون از مرکزی، سید«علی آقازاده» روز پنجشنبه در آیین درختکاری باغ موزه دفاع مقدس اراک، افزود: کلانشهر اراک به لحاظ منابع گایه از جمله هوا با آلایندگی مواجه است بنابراین در هفته منابع طبیعی برای شهرهای مختلف استان به‌ویژه در کلانشهر اراک افزایش سرانه فضای سبز تدارک شده است.


وی بیان کرد: بهره‌برداری از طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری در منطقه دره گردو اراک با حضور وزیر جهاد کشاورزی ۱۶ اسفندماه جاری یکی از مهمترین برنامه‌های پیش‌بینی شده است.
استاندار مرکزی ادامه داد: اقدامات مهمی در ذخیره نزولات جوی و مخازن ۲ هزار متر مکعبی آب در دره گردو انجام شده که در هفته منابع طبیعی و درختکاری به به بهره‌برداری می‌رسد و در طول تابستان برای آبیاری ۱۰۰ هکتار از اراضی این منطقه استفاده می‌شود.


آقازاده تصریح کرد: در هفته درختکاری همزمان با بهره‌برداری از این طرح، شروع عملیات کاشت یک هزار هکتار دیگر جنگل‌کاری در اطراف شهر اراک با وزارت نفت، استانداری مرکزی، منابع طبیعی و سایر بخش‌ها انجام می‌شود.
وی عنوان کرد: انتظار است در هفته درختکاری هر شهروند استان مرکزی به‌ویژه شهروندان اراکی یک نهال بکارند و در این راستا رسانه‌ها تلاش مضاعفی به کار گیرند.
استاندار مرکزی افزود: توزیع ۲ میلیون نهال از سوی منابع طبیعی استان از دیگر برنامه‌های ارزشمند تدارک شده برای ایام درختکاری است.
سرپرست شهرداری اراک نیز در این آیین گفت: پیش‌بینی شده بود در هفته درختکاری امسال، ۲۰ هزار نهال از سوی شهرداری کاشت و توزیع شود اما این میزان به ۳۵ هزار اصله افزایش یافته است.


« سعید بیاتیان» افزود: طرح‌های عمرانی در تقاطع‌های غیرهمسطح در چهار نقطه در دستور کار است که برنامه‌ریزی های لازم در این مناطق برای جابه‌جایی درخت صورت گرفته است.
وی بیان کرد: امسال، ۲ هزار جابه‌جایی درخت در کلانشهر اراک انجام شده و انتقال درختان با حضور تشکل‌های فعال زیست محیطی انجام و مستندسازی نیز انجام شده است.
سرپرست شهرداری اراک ادامه داد: توسعه فضای سبز در کلانشهر اراک در دستور کار است و صورتجلسه تحویل اراضی گردو نیز روز گذشته ( چهارشنبه) انجام شده است.
بیاتیان عنوان کرد: بر اساس این صورتجلسه مقرر شده ۸۶ هکتار اراضی این منطقه به شهرداری تحویل شود.

اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه ۶۸۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

| 245977

مطالب مرتبط