مشروح اخبار

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: محاصره و حملات نظامی راه حل بحران یمن نیست و اینگونه اقدامات به افزایش دامنه تنش در منطقه می انجامد.
یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد: کلا این قانونمندی حاکم است که توسعه و پیشرفت همیشه از داخل یک کشور شروع می شود پس اشتباه بزرگی است اگر امید و انتظارات پیشرفت اقتصادی ایران را به کمک ها و سرمایه گذاریهای خارجی و به خصوص به کشور چین اتکا کنیم.
سخنگوی سپاه از دستور سرلشکر حسین سلامی به فرماندهان نیروی زمینی، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و سپاه‌های استانی برای افزایش و تداوم خدمات و امدادرسانی به مردم گرفتار در سیل و برف در مناطق مختلف کشور خبر داد.
از سوی روابط عمومی مجلس اعلام شد

تکذیب نقل قول جعلی منتسب به قالیباف

در پی انتشار نقل قولی مجعول به نقل از رئیس مجلس درباره استیضاح وزرای دولت، روابط عمومی مجلس شورای اسلامی این خبر منتشر شده در برخی کانال‌های خبری را تکذیب کرد.
رییس پلیس راهور درباره کیفیت خودروهای تولید داخل و واکنش‌های مطرح شده به اظهارات وی در مورد بازنشدن ایربگ خودروها نیز گفت:‌ توصیه من به خودروسازان، انجمن خودروسازان و ... این است که به جای فرافکنی و انحراف افکار عمومی به دنبال اصلاح کیفیت خودروها باشند، این‌طور نباشد که قیمت خودروی خارجی را از مردم دریافت کنند اما خودروی ناایمن و غیر استاندارد دست مردم بدهند.
خطوط تولید سایپا و ایران خودرو تا بررسی و رفع قطعی مشکل باید متوقف شوند چون مشابه همان خودروهایی که ایربگ شان باز نشد، هم اکنون در حال تولید است و معلوم نیست چه زمانی چه کسانی را به کشتن خواهند داد...آزاد سازی ورود خودروهای خارجی به کشور با تعرفه گمرکی بسیار پایین نیز خواسته جدی ملت است.
شفاف‌سازی هویت و چهره آشکار یک کشور برای ملتش و جهانیان است. اگر مسئولان دست به شفاف سازی نزنند و مسائل و موضوعات را برای مردم دقیق تبیین نکنند در مقابله با آن، مردم آن کشور نیز دست به مخفی کاری و پنهان سازی می‌زنند. در این مورد نظر خوانندگان را به نکات زیر جلب می‌نمایم.
بودجه سال آینده کشور دارای مشکلاتی است که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت؛ یکی از آن موارد این است که اعلام شده کاهش سهم بودجه پروژه‌های عمرانی در راستای غیرتورمی شدن بودجه است! چند اقدام در بودجه سال آینده صورت گرفته که به باور دولت می‌تواند تورم را کاهش بدهد.
معاون اسبق بین‌الملل وزارت نفت گفت: روس‌ها در حوزه گاز رقیب ما هستند و علاقه‌ای ندارند که ما به اروپا برویم اما در هر حال صادرات گاز به اروپا یکی از چالش‌ها و مسئله اساسی است که باید حل شود.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه تشریح کرد:

مزایای طرح اتوگاز مجلس

عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: لازم نیست دولت خودش برای احداث جایگاه ورود کند بلکه می‌تواند با تنظیم‌گری درست بخش خصوصی را هم وارد راه اندازی جایگاه‌های رسمی LPG کند. این کار برای بخش خصوصی نیز کاملا به صرفه خواهد بود به‌طوریکه هزینه انجام شده برای راه‌اندازی یک جایگاه گازمایع در مدت زمان حدود 3 سال جبران خواهد شد.
عضو هیات رئیسه مجلس اعتقاد دارد اظهارات نماینده اتحادیه اروپا در خصوص نامعلوم بودن موفقیت مذاکرات وین همزمان با موضع گیری های مقامات ایالات متحده بیان شده که بیانگر تبعیت اورپا از سیاست های کاخ سفید است
مدیرعامل اسبق راه آهن برای ارتقای روابط ریلی ایران و روسیه و افزایش تبادلات کالایی پیشنهادهایی مطرح کرد از جمله اینکه روسها به جای فاینانس در راه آهن رشت-آستارا سرمایه‌گذاری کنند.

رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت هفته مقام زن و روز مادر گفت: خبر خوش برای زنان را ان شاءالله رئیس جمهوری در روز زن خواهند داد، اما به مناسبت هفته و روز زن، آزادسازی بانوان زندانی جرام غیر عمد و حمایت از بانوان زندانی و خانواده‌هایشان در دستور کار است.
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا گفت: انتشار تصاویر کودکان در فضای مجازی ، مخصوصاً شبکه‌های اجتماعی علاوه بر نقــض حریــم خصوصــی و حقوق کودکان و نوجوانان، آنها را در معـــــرض مخاطــــره و سوءاستفاده مجرمین قرار می‌دهد.