مشروح اخبار

مهمترین اخبار

حسن روحانی در آخرین سخنرانیش بیان کرد همچنان فکر می‌کنیم راه نجات کشور اعتدال و تعامل است و دیگر تندروی جواب نمی‌دهد.
روز دوم مسابقات کشتی فرنگی المپیک توکیو برای ایرانی ها با ناکامی نماینده ۱۳۰ کیلوگرم ایران و راهی شدن دو نماینده ۷۷ کیلوگرم و ۹۷ کیلوگرم کشورمان به رده بنده به پایان رسید.
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: آزاد‌سازی سهام عدالت در مرداد ۹۹ شتاب‌زده و بدون کارشناسی لازم صورت گرفت و در حال‌حاضر نیز در صورت آزادی سهام به صورت مستقیم به دلیل افزایش عرضه‌ها به‌نظر می‌رسد بازار واکنش منفی نشان دهد.
وزیر امور خارجه با بیان اینکه طرفی که در برجام به اهداف خود نرسید، طرف مقابل ما بود، گفت: برجام دستاورد مقاومت مردم در مقابل تحریمهای اوباما و ترامپ بود. باید این دستاورد را قدر بدانیم و به راحتی آن را از دست ندهیم.
این طرح علاوه بر آسیب‌هایی که به کسب و کارهای دیجیتال می‌زند نقطه کوری دارد که منجر به اختلال در تجارت می‌شود. سبک خرید مردم تغییر پیدا کرده و از شیوه سنتی رفتن به مرکز خریدها به شیوه خرید اینترنتی تغییر شکل داده از زمان شیوع کرونا این تغییر سبک سرعت پیدا کرده و بعید به نظر می‌رسد که پس از پایان کرونا به شکل اولیه خود بازگردد.
معاون امنیتی وزیر کشور گفت: مراسم‌های عزاداری به شرط رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و به طور مشخص استفاده صد در صدی از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و با اولویت استفاده از مکان‌های باز و دارای تهویه هوا برگزار شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن موافقت با درخواست استعفای پیرحسین کولیوند از ریاست سازمان اورژانس کشور، پیمان صابریان را به عنوان سرپرست این سازمان منصوب کرد.
کمیسیون اصل 90 مجلس با حضور معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان انرژی اتمی و نمایندگانی از مرکز پژوهش‌ها و اعضای کمیسیون برای ارزیابی نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی پرداختند و پیشنهاداتی برای تقویت آن برگزار شد.
در واکنش به اتهامات در ارتباط با سانحه کشتی اسرائیلی؛

هشدار جدی ایران به آمریکا و انگلیس در خصوص هرگونه ماجراجویی علیه ایران

یک مقام مسئول در ارتباط با اتهامات علیه ایران در ارتباط با سانحه کشتی اسرائیلی در دریای عمان گفت: اگرچه ایران، تهدیدات مقامات غربی و رژیم صهیونیستی را بیشتر ژست‌های تبلیغاتی قلمداد می‌کند اما انجام هرگونه اقدامی علیه منافع و امنیت ملی ایران با پاسخ شدید و قاطع روبرو خواهد شد و مسئولیت تبعات آن نیز مستقیما متوجه واشنگتن و لندن است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس با احدی تعارف ندارد، گفت: بهترین کمک ما به دولت سیزدهم این است که سختگیرانه نسبت به برنامه‌ها و افراد انتخابی اقدام کنیم.
یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: استقرار طالبان در افغانستان سبب ایجاد مشکلات امنیتی برای ایران نظیر افزایش تعداد مهاجرین، رشد قاچاق مواد مخدر و آمار معتادین و ظهور گروه‌های تروریستی مشابه داعش در منطقه است.
واعظی در نشست مدیران ارشد دولت تدبیر و امید؛

تلاش و فداکاری دولت مانع از فروپاشی نظام شد

رئیس دفتر رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: کشور بخاطر جنگ اقتصادی و کرونا با شرایط بسیار سخت و دشواری رو به رو بود دولت دوازدهم با وجود همه سختی‌ها و مشکلات، تلاش کردکه روند توسعه کشور متوقف نشود و مردم مشکلات کمتری را در زندگی و معیشت خود متحمل شوند.