مشروح اخبار

مهمترین اخبار

حالا دیگر با سرعت گرفتن واکسیناسیون در جامعه و گروه سنی دانش آموزان ۱۲ تا ۱۶ سال، راهی جز تمرین و همت برای بازگشایی مدارس نداریم؛ باید به معنای عملی به تدریج این موضوع را کلید زد.

از سوی خضریان صورت گرفت؛

شکایت نامه ظریف روی میز قالیباف +متن

نامه عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی موارد اهمال‌‌کاری و تناقض‌گویی محمدجواد ظریف وزیر قبلی امورخارجه را ذکر کرده و از شکایت از ظریف به کمیسیون اصل 90 خبر داد.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: مهمترین راهبرد امروز دشمن ناامیدسازی مردم است و مهمترین و ریشه‌ای ترین وظیفه جوانان نیز مبارزه با موج ناامیدی‌سازی و ایجاد امید و نگاه مثبت به آینده باید باشد.
عضو شورای شهر تهران توضیحاتی درباره آمار روزانه تردد و سکونت در تهران، سهم شهرداری از خزانه دولت، مدیریت یکپارچه شهری، خرید اتوبوس به صورت فوری برای تهران، انتصابات،‌ جلسات صحن شورا، نقش شهرداری در کاهش نرخ مسکن و ... ارائه داد.

تهیه‌کننده سینما و تلویزیون گفت: صدا و سیما که در سال‌های گذشته با تولیدات بی‌کیفیت، بسیاری از خانواده‌ها را به سمت ماهواره سوق داده است، نباید مدیریت شبکه نمایش خانگی را به‌دست بگیرد.
سفیدسازی پرونده کاری حسن روحانی به‌عنوان رییس‌جمهوری پیشین کشورمان، زودتر از آنچه حدس می‌زدیم ازسوی هواداران سیاسی او کلید خورده است. پیش‌تر قراری نانوشته در فضای سیاسی-اجتماعی کشور حاکم بود مبنی بر اینکه بازسازی تصویر مخدوش یک چهره سیاسی(ازجمله رییس‌جمهور) و مقبول افتادن آن فرد در نظرگاه مردم به چندین ماه یا حتی چندین سال نیاز داشت اما آنچه حسن روحانی در پی آن است، درآمدن در جلد مصلحی دلسوز اندکی پس از خروج از کسوت ریاست‌جمهوری است. عجله برای بازسازی وجهه روحانی ازسوی اصلاح‌طلبان، معطوف به چه هدف یا اهدافی است؟
آصفری با اشاره به دومین حمله تروریستی به مساجد افغانستان بیان کرد؛

سازمان ملل سکوت خود را بشکند تحلیل کارساز نیست!

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: تحلیل و مصاحبه در خصوص حمله های تروریستی به مساجد افغانستان کارساز نبوده و شورای امنیت باید سکوت خود را بشکند.
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: کره‌ای‌ها از بازار ایران سود یکطرفه و100درصدی می‌بردند و حتی حاضر نمی‌شدند کالاهای‌شان را در ایران تولید کنند و کالا را تولید شده فقط به ا یران وارد می‌کردند.
انتقادها به نحوه اداره کشور در دولت اصولگرای رئیسی با فروکش‌کردن تب تند انتخابات ریاست‌جمهوری که با سکوت اصولگرایان در برابر تغییرات مدیران و مسئولان همراه بود، این روزها افزایش یافته است.
تصمیم گیری‌ها در بعد کلان در کشور ما با کش و قوس‌های فراوانی رو به رو است. در واقع هر تصمیمی که قرار است اتخاذ شود باید از هفت خوان رستم عبور کند و در نهایت هم چیزی که به تصویب می‌رسد کمتر شباهتی به طرح اولیه دارد. شاید بخش زیادی از این موضوع تحت تاثیر شورا‌های عالی مختلفی است که دست اندر کار تصمیم‌گیری در بعد کلان در کشور هستند.
در واکنش به سفرهای استانی رئیس‌جمهور و هیأت دولت؛

دولت پیگیر تصمیمات اتخاذ شده باشد، امید مردم به یاس مبدل نشود!

نماینده دشت آزادگان در مجلس گفت: سفرهای استانی رئیس‌جمهور باعث می‌شود تا دولتمردان بتوانند با توجه به مشاهدات عینی خود تصمیمات لازم را برای حل مشکلات اتخاذ کنند.
استاد اقتصاد دانشگاه صنعتی‌شریف با تاکید بر این موضوع که شرایط تورم کنونی، متفاوت از دوره‌های گذشته است، دلایل این تفاوت را تشریح کرد: نخست اینکه تورم در سه سال متوالی رقم بالای ۳۰درصد را تجربه کرده است و تورم ماهانه تابستان که عموما میزان کمتری نسبت به فصول دیگر ثبت می‌کند، در سال ۱۴۰۰ رقم بالایی بوده است. موضوع دوم اینکه تورم استان‌ها و شهرهای محروم بالاتر از مناطق کمتر محروم است. نکته سوم این است که رشد نقدینگی در این دوره همراه با افت درآمدهای ارزی بوده و باعث شده است که «تورم‌زایی نقدینگی» رشد یابد.
نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی:

در حوزه صادرات سنگ باید عقب ماندگی‌ها جبران شود

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به دلیل عدم توجه به زیرساخت صادرات در دولت قبل کشورهای اطراف در حال جلو زدن از ایران هستند که این‌ عقب ماندگی باید جبران شود.

معاون وزیر کشور گفت: توسعه سواحل مکران و فعال شدن پروژه‌های اقتصادی آن از چند جهت می‌تواند بر کشور تاثیرگذار باشد که افزایش صادرات و ورود ارز تنها بخشی از آنها است همچنین فعال شدن طرح‌های اقتصادی منطقه، صنایع پایین‌دستی را هم با سرعت بیشتری در مسیر رشد قرار خواهد داد بنابراین باید به پیشرفت سواحل مکران نگاه ویژه‌ای داشت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: موانع و مشکلات صادراتی صنعت سنگ طی نشستی در سازمان توسعه تجارت مورد بررسی قرار می‌گیرد.
یک مقام ارشد اتحادیه اروپا گفت: مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین با روی کار آمدن دولت جدید ایران جهت بررسی‌های لازم فعلا متوقف شده است. ایران ابراز آمادگی کرده است که با تمام شدن این بررسی‌ها، زمان مقرر آغاز دور هفتم این مذاکرات با هماهنگی طرف‌های مقابل انجام خواهد شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ادعاهای تعجب برانگیز جدید الهام علی اف رییس جمهور آذربایجان علیه جمهوری اسلامی ایران در نشست سران کشورهای مشترک‌المنافع را قویا تکذیب کرد و آن را ساختگی دانست.