ارز دیجیتال

به روزترین و پربیننده ترین خبرهای دنیای رمز ارز ها را در سرویس ارز های دیجیتال پرسون بخوانید.

بازار رمزارزها چند روزی است وضعیت خوبی ندارد و یکدست قرمز شده و در مدار نزولی قرار دارد. بیت‌کوین روز گذشته به کانال ۳۵ هزار دلاری سقوط کرد و ارزش این بازار به زیر دو هزار میلیارد دلار رسید.
کاهش ۷.۲ درصدی ارزش بیت کوین در روز شنبه، ارزش آن را نسبت به اوج قیمت در ماه نوامبر نصف کرده است.
ارزهای دیجیتال، یکی از موضوعات مهم در سطح جهان است که کشورهای پیشرفته اقتصادی از مدت‌ها قبل نگاه ویژه‌ای به آن داشته‌اند. این حوزه با سرمایه‌گذاری شرکت‌های معتبر دنیا در طی سالیان اخیر با چنان ارزشی مواجه شده است که بر اساس گفته بسیاری از کارشناسان، اقتصاد جهان در آینده نه چندان دور، به سمت‌ رمز ارزها حرکت خواهد کرد. بر همین اساس، نیاز است تا جوامع مختلف برنامه‌ریزی و اقدامات لازم جهت دسترسی به دانش و اطلاعات مورد نیاز ارزهای دیجیتال را در دستور کار خود قرار دهند و زیرساخت‌های لازم جهت به‌کارگیری سودمند از آن را فراهم سازند.
قیمت بیت کوین در معاملات ساعات گذشته بازار جهانی ارز‌های مجازی ۸ درصد ریخت و به زیر ۳۶ هزار دلار سقوط کرد.
در حالی که بازار رمزارزها در روزهای اخیر وضعیت خوبی ندارد و ارزش این بازار به زیر دو هزار میلیارد دلار رسیده است. برخی هنوز معتقدند که بازار در آینده نزدیک مجددا در مدار صعود قرار می‌گیرد.

قیمت بیت کوین اکنون در نقطه‌ای بسیار حساس قرار گرفته که با وجود امکان حرکت به سمت ۴۵ هزار دلار، احتمال ریزش نیز وجود دارد.

قیمت توکن پراپی (Propy) اخیراً در کمتر از ۴۸ ساعت رشدی ۲۲۷ درصدی را تجربه کرده است. این پروژه که به دنبال استفاده از قابلیت‌های کاربردی توکن‌های غیرمثلی (NFT) است، می‌خواهد با ایجاد تعامل بین شبکه‌های بلاک چینی و بازار املاک، فرایند خریدوفروش مسکن را با حذف واسطه‌ها ارزان‌تر و سریع‌تر از قبل کند.

یک کارشناس ارز دیجیتال:

آرامش به بازار رمزارز بازگشت

یک کارشناس حوزه ارزهای دیجیتالی گفت: بیت‌کوین در چند روز گذشته در یک محدوده خاص نوسان داشت و باتوجه به کاهش قیمتی بسیاری که در ابتدای سال ۲۰۲۲ تجربه کرد، حالا سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها کمی آرامش خاطر پیدا کرده‌اند.
هشدار یک تاجر آمریکایی:

بیت‌کوین نخرید!

دیدگاه جف گاندلاچ، میلیاردر مشهور به "پادشاه اوراق قرضه" درباره رکود اقتصادی، بیت‌کوین و افزایش نرخ‌بهره توسط فدرال رزرو به شرح زیر است.
تریدرها هنوز درباره برگشت کامل به روند صعودی مطمئن نیستند و معتقدند اگر چشم‌انداز کلی بازار به همین شکل باقی بماند، همچنان احتمال سقوط بازار وجود دارد.
مدیر ارشد سرمایه‌گذاری شرکت پانترا دید خوشبینانه‌ای در رابطه با اتریوم دارد و رقبای اتریوم مانند سولانا، کاردانو و پولکادات را تهدیدی جدی نمی‌داند.
قیمت بیت کوین در ۶۳ روز گذشته همواره در یک کانال نزولی در حال نوسان بوده است و این موضوع نشان می‌دهد که معامله‌گران باید تا شروع فوریه (بهمن) انتظار قیمت‌هایی پایین‌تر از ۴۰,۰۰۰ دلار را داشته باشند.
استخراج رمزارز این روزها دیگر نیاز زیادی به نیروی کار ندارد. در این فرایند رمزارزها جدید توسط کاربر وارد چرخه بازار می‌شود. کاربر با استفاده از مجموعه‌ای از سخت‌افزارها یک شبکه بلاکچین تشکیل می‌دهد.

امسال بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کدام‌‌ها هستند؟ در این گزارش قصد دارم بین ۱۶,۵۰۰ ارز دیجیتال مختلف، ۱۰ ارز دیجیتال را معرفی کنم که بیشترین پتانسیل را برای سال جاری میلادی دارند.
با نگاهی به عملکرد بیت‌کوین در سال اخیر، کارشناسان انتظار دارند که این ارز دیجیتال در کنار اتریوم و استیبل‌کوین‌ها سلطه خود بر بازار را حفظ کنند.

از اول تا هشتم ژانویه، ارزش بازار شیبا با سقوطی ۳٫۵ میلیارد دلاری از ۱۸٫۶۸ میلیارد به ۱۵٫۱۶ میلیارد دلار کاهش یافت.