ارز دیجیتال

به روزترین و پربیننده ترین خبرهای دنیای رمز ارز ها را در سرویس ارز های دیجیتال پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

بالاگرفتن تنش های نظامی بین چین وتایوان موجب نگرانی فعالین بازار سرمایه شده است. اما در صورت وقوع جنگ چه سناریویی در بازارهای مالی محتمل است؟

دبیر انجمن فین تک گفت: آینده تجارت بین‌المللی در دنیا بر مبنای بلاک چین و رمز ارز است. شرکت دیلویت (Deliotte) پیش‌بینی می‌کند که در حوزه تأمین مالی تجاری به صورت عمده از فناوری بلاک چین استفاده خواهد شد. این بازار بالغ‌بر ۱۰ تریلیون دلار ارزش دارد.
مقامات سانتا لوسیا، یک شهر توریستی در هندوراس، کشوری در آمریکای مرکزی، به عنوان بخشی از طرح دره بیت کوین یا بیت کوین ولی (Bitcoin Valley) که برای افزایش درآمد گردشگری در ۶۰ کسب و کار محلی طراحی شده، پذیرش پرداخت در قالب بیت کوین را آغاز کرده‌اند.
قیمت بیت کوین (BTC) روز پنجشنبه 4 درصد کاهش یافت و به زیر 23000 دلار سقوط کرد. ولی با حمایت خوبی که در ناحیه 22400 پیدا کرد، به روند صعودی خود بازگشت و به سطح فعلی در حدود 23202 دلار رسید. ارزش بازار آن اکنون 443.45 میلیارد دلار و چیرگی آن بر آلتکوین ها معادل 40.8% است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ایران از دو و نیم میلیون تا هشت میلیون کاربر در حوزه رمزارز دارد، گفت: شاید نگاه مردم، حفظ یا ایجاد تبادل سبد دارایی‌ها باشد؛ اما همچنین می‌توان از این ابزار برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کرد.
در حال حاضر، به نظر می‌رسد که ارز دیجیتال پیشرو در پایان یک بازار نزولی چند ماهه قرار دارد. به این ترتیب، می‌تواند زمان بسیار خوبی برای شروع جستجوی ارزهای دیجیتالی باشد که پتانسیل افزایش غیرمنتظره را دارند و به سرمایه‌گذاران بازده بالایی می‌دهند.
اتریوم کلاسیک یکی از بهترین ارزهای رمزنگاری شده در ماه جولای محسوب می‌شود زیرا استخراج‌کنندگان اتریوم به آن روی آورند. همان‌طور که ماینرهای بیشتری به پشتیبانی از اتریوم کلاسیک روی می‌آورد، شبکه ایمن‌تر می‌شود و می‌تواند پذیرش را نیز افزایش دهد.
رمزارز سولانا(SOL) پس از انتشار گزارشاتی مبنی بر یک اکسپلویت(exploit) در ساعات ابتدایی امروز، تحت فشار قرار گرفت. بر اساس گزارشات غیر رسمی در توییتر، کیف پول کاربران مورد هدف قرار گرفته و SOL و ETH این کیف پول ها به سرقت رفته است.

دهکده بیت‌کوین (Bitcoin Valley) در هندوراس راه‌اندازی شد و ۶۰ کسب و کار این دهکده، پذیرای پرداخت وجه با ارز دیجیتال بیت‌کوین هستند.
قیمت بیت کوین نتوانست حرکت صعودی تازه ای را بالاتر از منطقه مقاومت 24000 دلاری آغاز کند. به همین جهت، قیمت شروع به کاهش کرد و زیر منطقه حمایتی 23500 دلار قرار گرفت.

بیت‌کوین که روز یکشنبه از کانال ۲۴ هزار دلار عقب‌نشینی کرده بود، ظرف ۲۴ ساعت گذشته سنگر ۲۳ هزار دلار را هم از دست داد. همزمان شاهد افت شش درصدی ارزش اتریوم، دوج‌کوین و کاردانو هستیم
اتریوم نتوانست بالاتر از تراز 1700 دلار باقی بماند و اصلاح نزولی جدیدی را آغاز کرد. این حرکت، قیمت اتر (ETH) را به زیر سطوح حمایتی 1660 و 1650 دلاری کشاند تا به یک منطقه نزولی کوتاه مدت وارد شود.

علیرغم آسیب‌های وارد شده به این رمزارز، بازار نزولی کنونی از منظر کاهش کمترین شدت را در تاریخ بیت‌کوین دارد اما مقیاس و بزرگی ضربه تا به امروز بزرگترین بوده است.
روز گذشته، قیمت بیت کوین از منطقه مقاومت 23500 دلار گذشت و به وضوح بالاتر از تراز 24000 دلار به حرکت خود ادامه داد و در نهایت مقاومت 24500 دلاری را نیز شکست. ولی تلاش آن برای عبور از مانع 25000 دلاری بی نتیجه ماند.
بیت کوین (BTC) در ماه جولای(تیر) بازگشتی قوی را تجربه کرد و در مسیر بهترین سودهای ماهانه خود از اکتبر 2021 (مهر 1400)قرار دارد. بهبود و ریکاوری بیت کوین و چندین آلتکوین، شاخص ترس و طمع کریپتو را به 42/100 در 30 جولای(8 مرداد) رساند که بالاترین سطح خود از 6 آوریل(17 فروردین) به حساب می آمد.
بیت‌کوین که شب گذشته از نیمه‌کانال ۲۴ هزار دلار عبور کرده بود صبح امروز یکشنبه ۹ مرداد ۲۳ هزار و ۸۰۰ دلار معامله می‌شد
با بیش از 80 درصد افزایش قیمت؛

درخشش این توکن طی هفت روز!

طی یکی دو هفته گذشته شاهد رشد چشمگیر چندین دارایی دیجیتال در بازار کریپتو بوده ایم. در این میان، توکن اصلی Optimism با نام اختصاری OP، با افزایش 84.67 درصدی قیمت طی هفت روز پیشتاز بوده است.