دیدنی ها

با وجود عملکرد بسیار ضعیف سعید نمکی در حوزه واکسیناسیون و پیشگیری از افزایش شیوع کرونا وی در جدید ترین ادعای خود بدنبال دادن استراتژی به مسئولان بهداشت هند است.
مقامات مصر از کشف بقایای نادر یک کشتی نظامی و گورستان بازرگانان یونانی در شهر باستانی هرقلیون خبر دادند که زمانی بزرگترین بندر مصر در دریای مدیترانه بود و در اواخر قرن دوم پیش از میلاد به زیر آب رفت.
یک خانواده ایتالیایی در حوالی شهر تورین که از حدود ۱۰۰ سال پیش در کار تولید و پرورش گیلاس است، موفق شد رکورد بزرگ‌ترین گیلاس تاریخ را به نام خود سند بزند.
خورشید روز شنبه به طور غیرمنتظره‌ای شراره‌ای از خود بیرون داد که بزرگترین شراره از نوع خود از سال ۲۰۱۷ تاکنون است.
این جزیره زیبا با هفتصد نفر ساکن در آن، "Pengelab" نامیده می‌شود، و در آن ۵۷ (۸.۱ ٪) از جمعیت هیچ رنگی را جز سیاه و سفید نمی‌توانند تشخیص دهند. اما راز آن چیست و چرا این افراد فقط سیاه و سفید می‌بینند؟
از قدیم برای انسان‌ها یکی از روش‌های ادای احترام به یک فرد، استفاده از نام او برای نامگذاری پدیده‌های مختلف بوده است و سلبریتی‌های این مقاله به سطحی از شهرت جهانی رسیده‌اند که برای نامگذاری جانداران تازه کشف شده، استفاده شده است.
هم اکنون بسیاری برای دیدن این مانکن عجیب و غریب که او را "لا پاسکوالیتا" می نامند به این شهر سرازیر می شوند و هنوز هم کسی از این بابت مطمئن نیست که این مانکن لباس عروس که 75 سال است در ویترین قرار دارد جسد زنی واقعی است یل تنها یک مانکن همانند دیگر مانکن ها در جهان است.
آفتاب‌پَرَست یکی از خزندگان است از خانوادهٔ آفتاب‌پرستان و یکی از معروف‌ترین انواع خزنده به‌شمار می‌آید. طول بدن آن‌ها از ۱٫۵ سانتی‌متر تا ۶۸٫۵ سانتی‌متر متغیر است.
این جهنم، عشق، سرور، امید، زیبایی، حقیقت، ایثار، محبت و شفقتی که در درونم بود را می پوشاند و تنها احساسی که برایم باقی ماند شرم و درد بود.
کف خیابانی در قطر، کولر گذاشته شده تا گرمای ۴۵ درجه را به دمای ۲۳ درجه تبدیل کند. این اقدامات خبر از آمادگی قطر برای میزبانی از رقابت‌های جام جهانی 2022 می‌دهد.
روستایی که خانم های آن بلندترین موهای جهان را دارند. روستای چینی هانگلو در کتاب رکوردهای گینس به‌عنوان روستایی که زنانش بلندترین موهای دنیا را دارند ثبت شده است.