مهمترین اخبار

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان تشریح کرد؛

مهمترین اهداف دریایی و بندری گیلان در ۱۴۰۰

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در تشریح مهم ترین اهداف و برنامه های حوزه دریایی و بندری استان در سال ۱۴۰۰ گفت: افزایش راندمان صادرات، بهره مندی از فرصت ایجاد خط منظم کشتی رو-رو در جهت افزایش ترانزیت و همچنین اتخاذ سیاست جذب سرمایه گذار در صنایع کشتی سازی در بندرانزلی مهم ترین آنها است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد؛

پرداخت تسهیلات رونق تولید به 319 واحد صنعتی در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه طی هشت ماه اخیر تعداد ۳۱۹ واحد تولیدی در استان موفق به دریافت تسهیلات شدند، گفت: در حال حاضر گیلان رتبه هفتم در تعداد پرداختی ها و رتبه یازدهم در مبلغ پرداختی ها را میان استان های کشور دارد.
مدیر مخابرات منطقه گیلان با بیان اینکه پهنای باند شبکه اینترنت در دوران کرونا از ۱۵ گیگابایت به ۶۰ گیگ افزایش یافته استف گفت: در حال حاضر ۶ هزار و ۵۰۰ مشترک در مناطق شهری استان با فیبر نوری از اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت با بیان اینکه نشاء مکانیزه برنج نسبت به سال گذشته 5 درصد رشد داشته، گفت: افزایش نشاء مکانیزه برنج به دلیل کاهش سختی رنج و کاهش هزینه تولید برنج موجب تشویق جوانان روستایی برای پرداختن به برنجکاری می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان خبر داد؛

برگزاری آزمون های پایه دوازدهم در 240 حوزه

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به برگزاری آزمون‌های پایه دوازدهم در ۲۴۰ حوزه امتحانی، ادامه داد: اگر چه امسال حدود هزار دانش آموز کمتر نسبت به پارسال در امتحانات نهایی حضور دارند، اما دو حوزه امتحانی به تعداد حوزه‌های نهایی افزوده شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان اظهار داشت: ورودی خودروها به استان طی روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته در یک روز قبل از عید فطر 54 درصد کاهش یافته است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه برگزاری دورهمی از عوامل انتشار بیشتر کرونا است، گفت:شهروندان گیلانی از شرکت در دورهمی های عید فطر جدا خودداری کنند.
فرماندار رشت با تأکید بر یافتن راهکارهایی برای کیفیت بخشی در نظام آموزشی گفت: بعضی از مسائل در نظام آموزشی همانند برگزاری امتحانات و حل مسائل پیرامون آن مقطعی است، اما توسعه نظام آموزش و پرورش نیازمند ارائه ایده هایی است که بدون توقف و تأثیرپذیری از سختی شرایط موجود، موجب بهبود کیفیت در سطح تعلیم و تربیت شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: به علت شیوع کرونا و برای جلوگیری از ازدحام دانش آموزان و اولیا، ثبت نام در همه پایه ها در سال تحصیلی آینده به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه پادا انجام می شود.

فرماندار لنگرود:

سنبل آبی، عامل تشدید کم آبی

فرماندار لنگرود، با بیان اینکه بسیاری از تاسیسات آبرسانی توسط سنبل آبی مورد آسیب قرار می گیرند. گفت: این گونه مهاجم با پوشاندن سطح آب و ریشه دوانی در اعماق و پمپار آب، تمام آبگیرها و برکه های ما را خشک می کند و موجب تشدید کم آبی می شود.
دبیر و رئیس ستاد انتخابات حزب مردم سالاری گیلان با بیان اینکه فضا باید از سوی دست اندرکاران نظام و شورای نگهبان طوری مهیا شود تا کسی بخاطر گرایش حزبی رد صلاحیت نشود، گفت: امیدواریم شورای نگهبان نیز به بررسی دقیق سوابق افراد عمل کرده و فرصت انتخابات رقابتی را فراهم کند.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به آغاز برداشت گل محمدی از باغ های استان گفت: پیش بینی می شود امسال حدود ۴۱ تن گل برگ گل محمدی به ارزش چهار هزار و ۹۲۰ میلیون ریال برداشت شود.
مدیر روابط عمومی باشگاه سپیدرود رشت با بین اینکه تیم با برتری در بازی خارج از خانه برابر نفت و گار گچساران می تواند دوباره یکی از مدعیان صعود از این مسابقات لقب گیرد، گفت: نباید فریب جایگاه تیم نفت و گاز گچساران در جدول رده بندی را خورد و باید با هوشیاری برابر این تیم صف آرایی کرد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه شرایط گیلان به لحاظ کرونایی بسیار شکننده است گفت: سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ محلی به دلیل تجمع زیاد مردم، محلی مناسب برای انتقال ویروس هستند.

در پی بارش‌های اخیر انجام می شود؛

کاهش آبگذاری کانال‌های آبیاری کشاورزی گیلان از امشب

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: با توجه به بارش های هفته جاری بمنظور جلوگیری از ورود خسارت به شالیزارها، مقدار آب ورودی به کانال های آبیاری کشاورزی از امشب کاهش می‌یابد.
جانشین ستاد مدیریت مقابله با کرونای گیلان از ممنوعیت سفر به استان و همچنین مسدود شدن تمامی سواحل و تفرجگاه‌های برون‌شهری تا پایان هفته خبر داد و گفت: چنانچه برخی بخواهند به نحوی از محورهای فرعی و کوهستانی وارد گیلان شوند حتما از سوی پلیس جریمه می‌شوند.
فرماندار رشت با اشاره به برگزاری حضوری امتحانات پایه های نهم و دوازدهم طبق مصوبه ستاد ملی کرونا گفت: این اطمینان خاطر به خانواده ها و دانش آموزان داده میشود که کلیه امتحانات با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی برگزار خواهند شد.