خراسان رضوی

مهمترین اخبار

کوه‌ها و ارتفاعات و چشم‌اندازهای زیبای کنگ یکی از جاذبه‌های طبیعی و دیدنی حومه مشهد به شمار می رود که برای فعالیت‌های تفریحی و ورزشی مناسب است. کنگ به دلیل چشم اندازهای کوهستانی زیبا و وجود چشمه ها و درختان گوناگون بر دامنه کوهپایه های آن، بسیار مورد علاقه کوهنوردان می باشد. به دلیل استقرار سکونت گاه های آن بر روی کوهپایه ، با عنوان روستایی پلکانی و ماسوله ای خراسان شناخته شده که این موضوع نقش بسزایی در جذب توریسم خارجی داشته است.
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴ ریشتر حوالی شهر زو در استان خراسان رضوی را لرزاند.
رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونای دمشهد اعلام کرد که براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، مشهد مقدس و ۹ شهر استان خراسان رضوی در شرایط آبی کرونایی قرار گرفتند.
رئیس جبهه پیشرفت رفاه و عدالت استان خراسان رضوی:

اگر قرار بر ابقا مسببان وضع موجود بود، پس چرا انتخابات برگزار کردیم

رئیس جبهه پیشرفت رفاه و عدالت استان خراسان رضوی در واکنش به ابقائ رئیس سازمان جهادکشاورزی استان خراسان رضوی گفت: اگر قرار بر این باشد که مدیران نالایق بر کرسی مدیریت با چسب دوقلو چسبده باشند پس چه نیاز به برگزاری انتخابات و پرداخت هزینه‌های سنگین تبلیغاتی از جیب احزاب و تشکل ها مردمی بود.
ماز باشکوه عید سعید فطر در صحن و سرای حرم مطهر امام رضا(علیه السلام) به امامت آیت الله علم الهدی؛ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد اقامه شد.
در سالهایی که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشت بارها دشمنان تلاش کردند تا با تغیر تفکر در بطن انسانی آموزش و پرورش در سراسر دنیا این مقوله مهم را دستخوش تغیراتی باب میل خودشان بکنند اما هدایت ها و رهنمود های حضرت امام(ره ) و رهبری معظم انقلاب سبب شد تا تیر دشمنان هربار به سنگ خورده و کلیت سیستم آموزشی مبتنی بر فهم، بصیرت و انسانیت در جمهوری اسلامی حفظ شود.
با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و موسسه فرهنگی، بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی تریلی تئاتر سیار همزمان با روز‌های پایانی ماه مبارک رمضان تا عید سعید فطر به مدت ۵ شب به اجرای برنامه می‌پردازد.
صبح امروز (پنجشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۱) فرد یا افراد ناشناس با تیراندازی به یکی از پاکبانان منطقه سه شهرداری مشهد وی را به قتل رساندند.
استاندار خراسان رضوی اعلام کرد که ظرفیت های ملی زیارت هم در کنار استان خراسان رضوی قرار گیرد وی در ادامه گفت:همانطور که تمام ظرفیت های استانی برای خدمت رسانی به زائران بکارگرفته می شود بنابراین شایسته است تا ظرفیت های ملی هم در بخش های مختلف کنار این استان قرار بگیرد.
مردی که دو فرزند خردسالش را به طرز فجیعی در مشهد به قتل رسانده بود با گذشت دو سال از این جنایت تکان دهنده لب به اعتراف گشود.