مهمترین اخبار

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد؛

برخورد جدی با گران فروشی نان در آذربایجان‌غربی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: هر قرص نان اعم از سنگک، بربری، لواش و روغنی نرخ مصوب و ابلاغی خود را دارد و هیچ نانوایی حق گران کردن با عنوان مخصوص را ندارد و نانوایانی که به بهانه فروش نان مخصوص از فروش نان معمولی خودداری کنند توسط ماموران بازرسی صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی با آنان برخورد می‌شود.
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پلدشت  از مقاوم سازی ۵۰۰ واحد مسکن در این شهرستان خبر داد و گفت: طی امسال 500 واحد مسکن با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال در این شهرستان پلدشت مقاوم‌سازی می شود.

رییس کل دادگستری استان خبر داد؛

کاهش ۳ درصدی میزان طلاق در آذربایجان‌غربی

رییس کل دادگستری استان آذربایجان‌غربی از کاهش ۳ درصدی آمار طلاق در استان خبر داد و گفت: شورا‌های حل اختلاف آذربایجان‌غربی ۳۰ درصد پرونده ها را با سازش مختومه کردند.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی با بیان اینکه  امسال یک هزار و ۱۷۹ دانش آموز مقطع ابتدایی در استان ترک تحصیل کرده و از آموزش بازمانده اند گفت: بیشترین دانش آموزان ترک تحصیل کرده مربوط به ناحیه ۲ ارومیه با ۲۱۰ دانش آموز ابتدایی است و همچنین ۶ هزار و ۴۲۵ دانش آموز نیز در مقطع اول متوسطه در استان ترک تحصیل کرده‌اند.
رییس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه از توقف رهاسازی آب از سدهای حوضه آبریز به سمت دریاچه ارومیه خبر داد و گفت: میزان رهاسازی ابلاغی براساس دستورالعمل وزارت نیرو(منابع و مصارف) برای سال آبی ۹۹-۱۴۰۰، به میزان ۶۴۰ میلیون مترمکعب است که از این میزان حقابه اعلامی تاکنون ۱۶۵ میلیون مترمکعب رهاسازی شده و عملیات رهاسازی متوقف شده است.
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی از شناسایی 199مورد تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی در ایام تعطیلات نوروزی توسط گشت‌های حفاظت از کاربری اراضی کشاورزی در سطح استان از 29 اسفند 99 تا 14 فروردین ماه سال جاری خبر داد.
گیاهان کوهی که در بهار طبیعت به صورت خودرو در مناطق بکر و کوهستانی آذربایجان‌غربی رشد می‌کند بار دیگر به بازارچه‌های سنتی آذربایجان‌غربی جانی دوباره داد و بازار سبزیجات کوهی منطقه را رونق و عطر و طعم غذاهای محلی را به سفره‌های مردم این استان هدیه کرده است این استان یکی از مهمترین رویشگاه‌های گیاهان دارویی در کشور است و از نظر تنوع گیاهان دارویی رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است، جمع‌آوری گیاهان کوهی توسط برخی از مردم در آذربایجان‌غربی طبق یک رسم دیرینه افراد را روانه دیمزارها و دشت‌ها می‌کند.
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود طی سال زراعی امسال 650 هزار تن گندم از مزارع استان برداشت شود، گفت: امسال قیمت خرید تضمینی چهار هزار تومان تعیین شده که پیش‌بینی می‌شود نزدیک به ۵۰۰ هزار تن گندم از زارعان استان خریداری شود.
وزیر آموزش و پرورش از افزایش بودجه توسعه مدارس در آذربایجان‌غربی خبر داد گفت: طی سه سال گذشته بودجه توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی نسبت به سال‌های ماقبل آن پنج برابر شده و ۶۰۰ کلاس درس در سالتحصیلی جاری تحویل آموزش و پرورش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی از آغاز پیک چهارم کرونا در استان خبر داد و گفت: قدرت سرایت و انتقال ویروس جهش یافته انگلیسی 10 برابر از ویروس معمولی بیشتر است و در حال حاضر بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند در سنین پایین و بدحال‌تر هستند.
وزیر آموزش و پرورش از جزئیات نحوه برگزاری امتحانات دانش‌آموزان خبر داد و گفت: اگر وضعیت کرونایی کشور ثابت باشد و وضعیت مناسبی از لحاظ کرونایی را در کشور شاهد باشیم موافق برگزاری امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم به طور حضوری هستیم.
وزیر آموزش و پرورش از رفع مشکلات شبکه شاد خبر داد گفت: شبکه شاد با وجود کاستی‌های آن، بزرگترین اپلیکیشن در کشور است که به بیشترین تعداد کاربران خدمات می دهد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: طی سال گذشته بیش از ۱۷ هزار و ۸۱۳ میلیارد ریال در آذربایجان‌غربی برای راه اندازی ۲۰۶ واحد صنعتی سرمایه‌گذاری انجام، که زمینه اشتغال سه هزار و ۹۴۵ نفر فراهم شد و سرمایه‌گذاری صنعتی در استان 328 درصد افزایش یافته است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ارتقای کیفی آموزش مهمترین مسوولیت آموزش و پروش است، گفت: نظام تعلیم و تربیت مسوولیت شکل‌دهی و هویت دادن به شخصیت، فرهنگ و تمدن‌سازی و پیشرفت جامعه را بر عهده داشته و این مسوولیت خطیری است که جامعه دارای تفکر، اندیشمند و فرهیخته فرهنگی آن را عهده‌دار است.
وزیر آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش برای داشتن محیطی امن، شبکه شاد را تدوین کرد که از دستاورهای آن متصل کردن شبکه عظیم بزرگترین دستگاه آموزشی کشور و کاربران آن به یکدیگر برای تداوم آموزش است و هم اکنون شبکه شاد محیط امن و سالم و افراد با هویت‌های معلوم در این شبکه فعال هستند و تمام دروس و فعالیت‌های اخلاقی و قرآنی نیز در این شبکه پیش بینی شده است.
وزیر آموزش و پرورش در نخستین برنامه سفر خود به آذربایجان‌غربی با حضور در گلزار شهدای ارومیه به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت این شهرستان ادای احترام کرد.