مهمترین اخبار

گفت وگوی پرسون با فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان کُرد فیلم «زالاوا»؛

دغدغه فیلم «زالاوا» بیان مشکلات مناطق کُردنشین است

در جغرافیای کُردی مشکلات و محرومیت‌های زیادی وجود دارد که شاید پدیدۀ کولبری‌ مهم‌ترین آنها باشد اما با وجوداین، تاکنون کسی به صورت جدی برای ساخت فیلم در این حوزه اقدام نکرده است.
من ایمان دارم که بعد از کرونا بر میزان مخاطبان تئاتر اضافه خواهد شد اما عده‌ای آه و ناله می‌کنند که کار و کاسبی تئاتری‌ها به خطر افتاده باید تماشاخانه‌ها را باز کنیم.
شهاب حسینی شاید فکر کرده که همیشه اوضاع بر همان منوال است که بود. که او می‌تواند همه ‌چیز را با هم داشته باشد؛ دستمزدهای نجومی، فیلم و سریال و برنامه‌های پرفروش و تماشاگرانی که هر وقت به لبخندی اشاره کرد باید برایش دست بزنند. شاید فکر کرده همه، به قول آیدین آغداشلو، مشتی جوانِ خدنگِ بی‌خبر از حال روزگارند که هر وقت خواست برای‌شان از شراب روحانی بگوید و هر وقت هوس کرد، از خلسه‌های جسمانی.
در فاصله کمتر از دو روز مانده به برگزاری مراسم پایانی هفتاد و هشتمین دوره جوایز گلدن گلوب، این رویداد با انتقادات بی سابقه ای رو به رو شده است.
شهاب حسینی با انتشار نوشته‌ای به شکل ضمنی به انتقادات چند وقت اخیر درباره واکسن زدن در آمریکا پاسخ داد و از شبکه اجتماعی اینستاگرام خداحافظی کرد.
دورخیز عطاران برای سریال‌سازی در شبکه خانگی، حاشیه‌های برنامه نیمه‌کاره مهران مدیری، افزایش قیمت اشتراک وی‌اودی‌ها و بی‌خبری از سرانجام جشنواره «جام جم» از مهمترین اخبار این هفته بود.
در بحث تحلیل و آسیب‌شناسی بازار فیلم سینمای ایران در جهان باید گفت اساسا سینمای ما به اصطلاح جزو کشورهای جنوب قرار می‌گیرد، یعنی فیلم‌های مستقل که ضدجریان اصلی سینما هستند و در دسته فیلم‌های شمال آفریقا، آمریکای لاتین، خاورمیانه و آسیای‌شرقی قرار دارد.
«تیری فرمو» در مصاحبه جدیدش اعلام کرده که خواهان برگزاری جشنواره ای بدون ماسک و تب سنج است بنابراین آماده به تعوق انداختن مجدد جشنواره فیلم کن تا پاییز است.