سینما و تئاتر

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سینمای ایران و جهان، سرویس فرهنگ و هنر پرسون را دنبال کنید.

مهمترین اخبار

درحالی‌که تقریبا اکثر اهالی رسانه و سینما منتظر معرفی برج میلاد به‌عنوان کاخ جشنواره بودند، روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر در خبری شبانه، پردیس چارسو را میزبان اهالی رسانه در چهلمین جشنواره فیلم فجر معرفی کرد. هرسال و در آستانه برگزاری جشنواره فیلم فجر، حواشی زیادی حول این رویداد مهم ایجاد می‌شود اما بخشی از این بحث و نظرها مربوط به مسائل فرمی و اجرایی جشن سینمای ایران است. در این‌میان، کاخ جشنواره که درواقع مرکز اصلی و سالن اهالی رسانه است یکی از موضوعاتی بوده که همیشه موردبحث قرار گرفته است.
محمد کاسبی هم چنان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری است و شامگاه دوشنبه هومن سیدی سرزده به عیادت این هنرمند پیشکسوت رفت.

از میان مجموع ۱۱۰ فیلم متقاضی شرکت در سی‌ونهمین جشنواره ملی فیلم فجر، تنها ۱۴ فیلم به نمایش عمومی رسیده است. به همین بهانه نگاهی به سرنوشت فیلم‌های دوره قبلی این رویداد سینمایی داریم.

5 فیلم برتری که سینماهای روسیه در سال ۲۰۲۱ با همه گرفتاری‌های مربوط به پاندمی کرونا راهی اکران کردند را بشناسید
محمدرضا شفاه تهیه‌کننده فیلم سینمایی «مصلحت» خبر از رفع توقیف فیلمش را داد.
یوسف حاتمی‌کیا کارگردان فیلم سینمایی «شب طلایی» نسبت به یادداشت یک منتقد سینما درباره فیلمش که به امانت به دبیرخانه جشنواره فجر سپرده است، واکنش نشان داد.

تصاویری از ساعد سهیلی، صبا سهیلی، بهنام بانی و سعید سهیلی را در اکران مردمی «گشت ارشاد۳» ببینید.
بازیگر سریال «خوش رکاب» گفت: در حال حاضر در بخش آی سی یو بیمارستان عرفان بستری هستم و حال خوبی ندارم و پزشکان می‌گویند قلبم در وضعیت بدی است و فقط باید دعا کنیم که بتوانم این شرایط را پشت سر بگذارم.
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ به دبیری مسعود نقاش‌زاده برگزار می شود و نسخه نهایی۲۲ فیلم «سودای سیمرغ» به دبیر خانه این رویداد تحویل داده شد.