کشاورزی و دامداری

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری سرویس کشاورزی را در پرسون دنبال کنید.

مهمترین اخبار

دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی ایران گفت: مصرف سوسیس و کالباس به دلیل افزایش اجرت خرید مصرف کننده تا ۳۰ درصد کاهش یافته است.
دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی گفت: حدود ۲۰۰ هزار تن روغن خام بخش خصوصی در بنادر رسوب شده و متاسفانه ارز لازم توسط بانک مرکزی برای آزادسازی آن تخصیص داده نشده است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد با اشاره به این که مواد اولیه این صنعت همچنان در گمرکات مانده و رو به فساد است، گفت: عامل ایجاد این وضعیت دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت است.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: در دهه اول هر ماه به خصوص روزهای اول تا ششم قدرت خرید مردم برای گوشت قرمز بیشتر از دیگر روزها است.

رئیس اتحادیه دام های سبک کشور گفت: گرانی گوشت در بازار تناسبی با قیمت دام زنده ندارد و باید برای حل این معضل که ناشی از حضور پر رنگ دلالان است راهکاری اندیشیده شود که امنیت تولید کنندگان و حقوق مصرف کنندگان تأمین شود.
مدیرکل دفتر امور طیور معاونت تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: به صورت هفتگی حدود 3 تا 5 میلیون عدد تخم مرغ نطفه دار وارد کشور می‌شود که نویدبخش افزایش تولید مرغ در ماه‌های آتی است.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های کشاورزی ماهیان سردابی کشور علت افزایش مجدد قیمت ماهی را بیان کرد.
به منظور تسهیل و رفع موانع سرمایه گذاری در بخش کشاورزی تغییر قوانین در این حوزه تنها هر ۲ سال یکبار امکان پذیر است و هرگونه تغییر در طول این مدت ممنوع می باشد.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران با بیان این که تولید جوجه در کشور افزایش یافته است، گفت: تخم مرغ این جوجه‌ها ماه‌های بهمن و اسفند در مقدار فراوان به بازار عرضه می‌شود.
رئیس هیئت‌مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی و نیز دادستان تهران خواستار برخورد با تخلفات صورت‌گرفته در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از جمله تخصیص اعتبارات صندوق توسعه ملی، واگذاری عرصه‌های ملی به زمین‌خواران، انتصاب مدیران متخلف، انقعاد قرادادهای بدون انجام مزایده و پرداخت پاداش‌های نجومی غیرقانونی به رئیس و برخی مدیران این سازمان و... شد.
مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی اظهار داشت: در حال حاضر مصرف کننده و تولیدکننده هیچ سودی از بازار مرغ نمی‌برند بلکه تمام آن نصیب دلالان می‌شود. باید توجه داشت که تولیدکنندگان هیچگاه مرغ را به کشتارگاه نمی‌برند بلکه به کشتارکن‌ها یا دلالان می‌فروشند که حلقه مفقوده این صنعت هستند که به نوعی در بازار اکثر نقاط کشور حضور دارند.