جادوگری 71 ساله با ریشی بلند و سفید و صورتی لاغر و استخوانی، در یکی از کوچه‌های بافت تاریخی شیراز نیروهای فراطبیعی را برای کمک به بازار بورس در ایران به استخدام درآورده است. در آن محله با نام مستعار «بابا مراد» معروف است. ابروهایش را تراشیده است، عبای سفیدی بر تن کرده و انگشتانش در زیر حلقه‌های انگشتر پنهان شده است. روی به دعای آیت‌الکرسی آویخته شده به دیوار مقابلش می‌نشیند و با صدایی وهم‌آور وردی را زیر لب زمزمه می‌کند. او جن‌هایی را به میان مردم می‌آورد که تنها خودش می‌تواند ببیند.

کارشناس بازار سرمایه در برنامه تیوا بورس مطرح کرد:

قیمت گذاری دستوری کارشناس یکی از عوامل اصلی افت بازار بورس در هفته گذشته

کارشناس بازار سرمایه در برنامه تیوا بورس قیمت گذاری دستوری را یکی از عوامل اصلی افت بازار بورس در هفته گذشته عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود که اگر تصمیم جدی برای حمایت از بازار و رفع دغدغه سهامداران  گرفته نشود این وضعیت کماکان ادامه داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس خبر داد:

بررسی واگذاری سهام عدالت به هفت میلیون نفر

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت: موضوع واگذاری سهام عدالت به هفت میلیون نفر برای بررسی بیشتر در این کمیسیون به کمیته مربوطه ارجاع داده شده است، بنابراین این موضوع در این جلسه قطعی نشده و مصوبه تلقی نمی‌شود.

کارشناس بازار بین الملل در برنامه بورس نامه شبکه تیوا مطرح کرد:

شیوع بیماری کرونا عامل اصلی افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی

کارشناس بازار بین الملل گفت: ممکن است سرعت بهبود اقتصاد در کشورهای مطرح از چیزی که ماه‌های گذشته برای سال 2021 پیش بینی کرده بودند، به دلیل شیوع مجدد بیماری کرونا کندتر اتفاق بیفتد که همین موضوع جذابیت طلا برای بسیاری از سرمایه گذاران را بیشتر  کرده و باعث رشد قیمت آن در این بازار می شود.
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان این که مسئولین باید به مردم آگاهی های لازم برای ورود به بازار سرمایه را می دادند، گفت: در نهایت مردم خودشان سرمایه گذاری در بازار سهام را انتخاب کردند.
کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه رویکرد سرمایه گذاری عمدتا کوتاه مدت شده است، گفت: این موضوع می تواند همچنان تا یک یا دو ماه آینده ادامه داشته باشد چون جریان پول جدید را در بازار مشاهده نمی کنیم.
فکری مدیرعامل شرکت کاشی الوند زیر مجموعه گروه شستا در خصوص ارزش سهام شرکت در بازار بورس گفت ارزش سهام ۱۲۰۰میلیارد تومان است درحالی که براساس ارزیابی کارشناسی صورت گرفته، ارزش شرکت بالغ بر ۱۰۰۰۰میلیارد دلار برآورد شده است.
عرضه اولیه سهام شرکت «سپیدار سیستم آسیا» به نماد «سپیدار» فردا چهارشنبه (۱۷ دی ماه) در فرابورس صورت می‌گیرد.
ساعاتی بعد از دستور وزیر صمت مبنی بر قیمت‌گذاری شمش فولاد، انتشار تصویر نامه‌ای با امضای رضا محتشمی‌پور قائم مقام مدیرعامل بورس کالا حاکی از مخالفت بورس کالا با دستور وزیر سمت است.
نوسانات بازار بورس این روزها باعث تردید و نگرانی بسیاری از سهامداران شده است به نحوی که برخی به دلیل عدم ناآگاهی از این بازار و تحت تاثیر اخبار منفی سرمایه خود را از دست داده و یا در دوراهی خرید و فروش سهم خود قرار دارند. 

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی مطرح شد؛

روحانی: در بورس و بازار ارز سیاه نمایی می شود

رییس جمهوری گفت: سیاه‌نمایی و عملیات روانی تخریبی در بخش اقتصاد از جمله در بازار بورس و نوسانات ارزی را با هدف دلسردی و انفعال بخشی از جامعه سرمایه‌داران و فعالان اقتصادی است.
ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومانی نیز در روز شنبه ۱۰ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان، در روز یکشنبه ۱۰ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان، در روز دوشنبه ۱۰ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان، در روز سه شنبه ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان در روز چهارشنبه ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان بوده است.

دستکاری تبلیغاتی برای کشاندن مردم به بورس و موج جدید هیجانات؛

آیا دولت دست در جیب مردم می کند؟

یادداشت/ دولت در لایحه بودجه سال 1400 پیش‌بینی کرده مالیات بر نقل و انتقال سهام در مقایسه با رقم مصوب سال 1399، 6.2 برابر شود؛ یعنی دوباره یک موج شدید از هیجانات در بورس به راه خواهد افتاد که به گفته کارشناسان محوریت سوداگری‌ها با حضور و نقش‌آفرینی بانک‌ها در این موج شدید هیجان به چشم می‌خورد.
دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران، بودجه و مسائل مرتبط با آن را به طرق مختلف در پیش‌بینی بازار اثرگذار دانست.