مهمترین اخبار

رئیس هیات مدیره جامعه تور گردانان ایران:

گردشگران خارجی را با سفرنامه های جذاب به ایران برمی‌گردانیم

دود سردرگمی های مسئولان در چشم مردم عادی؛

فیلتر سفرها فقط برای طبقه ای خاص!؟

چهارشنبه سوری میراثی از پیشینیان که تا به امروز ماندگار است؛

چهارشنبه‌های رنگی آذربایجان‌غربی آب و آتش و باد و خاک

یک فعال گردشگری در گفت و گو با پرسون تشریح کرد:

هدایت کشتی هتل داری ایران در طوفان کرونا

یک فعال حوزه گردشگری با بررسی چگونگی تبدیل تهدید کرونا به فرصت‌؛ بهترین زمان برای ارتقای زیرساختارهای IT و اصلاح قوانین گردشگری را ایام قرنطینه و دوری از سفر در زمان کرونا عنوان می‌کند.
مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان عنوان کرد: تمامی هتل­‌ها و مراکز اقامتی استان با رعایت کامل پروتکل­های بهداشتی مهیای پذیرای از گردشگران در نوروز ۱۴۰۰ می شوند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: افرادی مجاز به سفر هستند که از قبل محل اسکان و اقامت خود را انتخاب و رزرو کرده باشند و این افراد بایستی مراکز اقامتی را برای اسکان خود انتخاب کنند که تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی و وزارت بهداشت باشد و طی نوروز به طور جد از اسکان افراد در مراکز غیر مجاز، مهمان‌سراهای دولتی، چادرها و یا فضاهای غیر مجاز ممانعت به عمل خواهد آمد.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه پس از تزریق واکسن کرونا، گردشگری خارجی کشور به راه‌ می افتد گفت: کرمان که بیشترین ظرفیت را در این حوزه دارد، مقصد اصلی گرداشگران داخلی و خارجی می‌شود.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: حضور بارز فعالان گردشگری استان در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران، جلوه های جهانی این استان را به مخاطبان معرفی می کند.
رئیس فراکسیون گردشگری و میراث‌فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «ظرفیت و امکانات بسیار خوب و چشمگیری در روستاهای مختلف کشور توسط وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایجاد شده است.»

با استقبال معاون میراث‌فرهنگی کشور؛

وزیر گردشگری ونزوئلا وارد تهران شد

وزیر گردشگری ونزوئلا صبح امروز سه‌شنبه ۵ اسفندماه ۹۹ وارد تهران شد و در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) مورد استقبال محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علیرضا ایزدی مدیرکل حوزه وزارتی و امور بین‌الملل و تعدادی از مدیران ارشد این وزارتخانه قرار گرفت.
اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران به دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی اخطار داد در صورت فروش مجوز به افراد، سایت‌ها و صفحات مجازی، در کمیسیون فنی نظارت بر عملکرد دفاتر خدمات مسافرتی برای آن‌ها پرونده تشکیل می‌دهد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: راهنمایان گردشگری نه تنها سفیران فرهنگی بلکه مفسران و روایت‌گران تاریخ و تمدن درخشان این مرز و بوم هستند و نقش تعیین کننده در جذب و ماندگاری گردشگران دارند.

برای روز جهانی راهنمایان گردشگری؛

بی‌اهمیت نگذریم

رییس دانشکده علوم گردشگری به مناسب روز جهانی راهنمایان گفت: در دنیایی که سفر به‌عنوانِ ابزار و وسیله‌ای برای بازیابی روحی و روانی انسان تلقی می‌شود، هدایت سفر و گردشگری اهمیت بیشتری یافته است و نمی‌توان بی‌اهمیت از کنار آن عبور کرد.