گردشگری و توریسم

جدیدترین اخبار میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران را در سایت پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

همزمان با هفته محیط زیست مدیریت محیط زیست سازمان منطقه آزاد انزلی با همکاری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر انزلی، مدیریت امور شهری و روستایی، دهیاری و سازمان مردم نهاد بانوان امدادگر گیلان و جوامع محلی ساحل و پارک جنگلی روستای طالب آباد را پاکسازی نمودند.
احمد الخطیب وزیر گردشگری عربستان از تلاش برای ۳ برابر شدن گردشگران این کشور خبر داد. گسترش نیوز به بهانه این موضوع و سهم ایران از افزایش گردشگری این کشور با نایب رئیس فراکسیون گردشگری مجلس به گفت‌وگو پرداخته است.
بزرگترین پرچم سبز رضوی به ارتفاع ۲۵۰ متر از سطح دریا و ۳۰۰ کیلوگرم وزن به ابعاد ۲۲ در ۴۴ متر مربع در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد در روز چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ برافراشته و به اهتزاز در می آید.
تور شیراز با قطار از تهران برای افرادی که خواهان یک مسافرت خوب و دلپذیر در کنار خانواده هستند، می‌تواند بسیار مناسب باشد. اما علت چیست؟ چرا بسیاری از افراد به شیراز مسافرت می‌کند و چرا ترجیح می‌دهند که این سفر را با یک تور زمینی مانند قطار آغاز کنند؟
کسانی که قصد سفر به استانبول و گشت و گذار در استانبول را دارند و یا کسانی که می‌خواهند برای زندگی یا کار به این شهر نقل مکان کنند قبل از هر چیزی باید انواع محله های استانبول را بشناسند. تا بهترین نقطه برای اقامت در استانبول را انتخاب نمایند.

روند ثبت‌نام قطعی زائران حج تمتع سال جاری از فردا آغاز می‌شود که با توجه به محدودیت عربستان، افراد زیر ۶۵ سال به حج مشرف می‌شوند. همچنین گذرنامه حجاج باید تا ۱۰ دی‌ماه سال جاری معتبر باشد.
سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از برگزاری شب‌های فرهنگی با محوریت ظرفیت‌های اقتصادی استان و کشور خبر داد.
رایزن سفارت جمهوری آذربایجان در تهران به همراه دبیر دوم و سوم سفارت این کشور با علی اوسط اکبری مقدم، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار کرده و در خصوص سازوکارهای توسعه و تسهیل همکاری های دو کشور با محوریت منطقه آزاد انزلی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
سفرهای نوروزی ۱۴۰۱ به پایان رسید اما بلافاصله ماه رمضان آغاز شد حالا با پایان یافتن این ماه و آغاز تعطیلات عیدفطر موج دیگری از سفرها در پیش است با این امید که مشکلات سفرهای نوروز تکرار نشود.

قوه قضائیه به مسافران عازم ترکیه در قالب گردشگری یا اقامتی توصیه کرد که قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری با سفارت جمهوری اسلامی ایران و سرکنسولگری‌ها مشورت کنند.
جاده‌ها و مسیرهایی در نقاط مختلف دنیا وجود دارند که عبور از آن‌ها خطرات فراوان دارد و گاهی آن‌قدر کشته می‌دهند که به جاده مرگ معروف می‌شوند!
به مناسبت ماه مبارک رمضان با هدف اطعام 100هزار هموطنان روزه دار و مومن مناطق کمتر برخوردار کشور، گروه مالی گردشگری نسبت به تامین 10 هزار بسته سبد مواد غذایی اقدام کرده که توسط بنیاد نیکوکاری یاس توزیع آغاز شده است.
برای اجرای «گردشگری تعالی‌بخش» سعی می‌شود از امکانات و زیرساخت‌های منطقه، از جمله استانداری یا دیگر دستگاه‌ها که سفر را ارزان و پرمحتوا می‌کند نیزاستفاده شود.