گردشگری و توریسم

جدیدترین اخبار میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایران را در سایت پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

معاون گردشگری اظهار کرد: خوشبختانه امکان دریافت ویزای ایران برای گردشگران خارجی در برخی از فرودگاه‌های بین‌المللی کشور در حال فراهم شدن است که نام فرودگاه بین‌المللی کرمان نیز در بین آن‌ها وجود دارد.
ترکیه کشوری زیباست که به‌دلیل جاذبه‌های گردشگری فراوانی که دارد، سالانه افراد زیادی به آن سفر می‌کنند. دو شهر آنتالیا و وان جز پرطرفدارترین شهرهای این کشور برای ایرانی‌ها محسوب می‌شود و به ‌همین ‌دلیل ما می‌خواهیم در ادامه جاذبه‌های طبیعی آن را به شما معرفی کنیم. اگر قصد شرکت در تور وان ترکیه را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

اگر از اهالی تهران باشید که حتما با جاهای دیدنی آن آشنا هستید. اما اگر قصد سفر به تهران را دارید، مطمئن باشید مناطق متعددی هستند که بازدید از آنها برایتان به تجربه‌ای ماندگار و فراموش‌نشدنی بدل خواهد شد.
سخنگوی گمرک اعلام کرد به دلیل محدودیت‌های کرونایی از چهارم دی به مدت ۱۵ روز ورود گردشگر از کشور‌های هم مرز به ایران ممنوع شده است.
رییس سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به ضرورت توجه به اقتصاد گردشگری افزود: در سال‌های اخیر اقتصاد گردشگری جز اولویت‌های دولت‌ها نبوده است و دلیل این ناکارآمدی سرکار آمدن مدیران ناکارآمد است.
جولان مافیای گردشگری ایران در وانفسای اومیکرون همچنان ادامه دارد؛

دام برای مسافران هند

تورهای مسافرتی هندوستان برای زمستان ۱۴۰۰ درحالی در ایران تبلیغ می‌شود که با مقررات جدید این کشور، مسافران اگر کامل واکسینه نشده باشند در بدو ورود باید ۱۴ روز قرنطینه شوند.
به تازگی اعلام شده عراقی‌ها با ۲۰ دلار و عمانی‌ها با ۲۵ ریال می‌توانند به ایران سفر کنند اما سوال اینجاست آیا ایرانی‌ها نیز با همین قیمت می‌توانند در داخل کشور به سفر بروند.

انتقاد محمد شریف ملک‌زاده از عملکرد میراث فرهنگی و گردشگری دولت قبل؛

دولت قبل اصلا توجهی به بیکاری و مشکلات معیشتی در دوران کرونا نداشت

محمد شریف ملک‌زاده رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران و رییس اتحادیه دانشگاه‌های جهان در منطقه آسیا و خاورمیانه با انتقاد از عملکرد میراث فرهنگی و گردشگری دولت قبل، گفت: هزاران نفر در بخش گردشگری ایران کار می کنند اما دولت قبل اصلا توجهی به بیکاری و مشکلات معیشتی آن ها در دوران کرونا نداشت، اما وزیر گردشگری و میراث فراهنگی دولت جدید پیگیر رفع مشکلات است.
وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: گردشگری حق همه مردم دنیا است و هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد، این صنعت متعلق به همه مردم دنیا است و یک دیپلماسی فعال، موثر و پایدار به حساب می‌آید.
مدیرکل میراث‌‎فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان گفت: در گذشته تعداد کمی گردشگر از کشور عراق به استان آمده بودند و در این سفر فعالان گردشگری عراق اذعان داشتند که تصور نمی‌کردند تا این اندازه ظرفیت گردشگری گلستان متنوع باشد.

ایران وارد مرحله دیگری شده و با آغاز روند پذیرش گردشگران خارجی در حال آماده‌سازی برای میزبانی از مسافرانی است که دو سال پشت مرزهای ایران نشسته‌اند. اما این آمادگی چه میزان است؟

جشنواره سفرنگاری بعد از جشنواره‌های «ماکوگرام» و «دزفول‌گرام» این بار در شهرستان اردکان و با عنوان اردکان گرام برگزار می‌شود تا راویان سفر بتوانند به معرفی جاذبه‌های آن بپردازند.

رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: بازار هدف گردشگری ما بعد از چین ، روسیه است به همین دلیل در نظر داریم همانطور که در چین شروع به بازاریابی کردیم، در روسیه نیز ایران را معرفی کنیم.

قرار است سفر زیارتی، درمانی و سیاحتی عراقی‌ها به مشهد تحت پوشش تورهای گردشگری ساماندهی و انجام شود، اقدامی که منجر به حذف دلالان، مراکز غیرمجاز درمانی و اقامتی خواهد شد.

کیش یکی از جزایر خلیج فارس است که در استان هرمزگان قرار گرفته است. جزیره کیش علیرغم قدمت زیاد آن که از گذشته های دور و حتی از دوران هخامنشنیان نیز وجود داشته امروزه شهری مدرن شناخته می شود چرا که بافت شهری آن جدید و امروزی می باشد.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در بازدید از قلعه پرتغالی‌های جزیره هرمز که هم‌اکنون به‌دلیل اجرای عملیات مرمت در بخشی از این قلعه، تعطیل است، دستور داد که با توجه به مطالبات مردمی، این محل بازگشایی شود.