کرمان

مهمترین اخبار

فرماندار ویژه شهرستان سیرجان با انتقاد از مغفول ماندن ظرفیت گردشگری دریاچه نمک بیان کرد: اگر دریاچه نمک سیرجان در کشورهای دیگر بود میلیاردها دلار از آن درآمد کسب می کردند اما متاسفانه این پتانسیل تاکنون مغفول مانده است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بم اعلام کرد: این دانشگاه در ارزشیابی جامع تحقیقات و فناوری در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ سه کشور رتبه سوم را به دست آورده‌ است.
معاون آموزش و پرورش استان کرمان:

واکسیناسیون دانش‌آموزان کرمانی آغاز شد

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان از آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان متولد سال های ۸۲ تا ۸۳ در استان خبر داد.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان اعلام کرد: برای امروز و فردا در ارتفاعات مرکزی استان و نیمه جنوبی احتمال رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش تندبادهای لحظه ای وجود دارد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: دانش آموزانی که در سامانه سلامت برای واکسن کرونا ثبت نام و پیامک نوبت دهی دریافت کرده اند، می توانند از امروز ۳۱ شهریورماه جهت تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.
مدیرکل انتقال خون استان کرمان اعلام کرد: پویش اهدای خون ورزشکاران در استان کرمان همزمان با سراسر کشور با هدف افزایش ذخایر خون و فرآورده‌های آن به مناسبت اربعین حسینی و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس راه‌اندازی شد.
رییس اتاق اصناف کرمان گفت:طبق استانداردهای جهانی به ازای هر ۲۵۰ نفر یک واحد صنفی وجود دارد این درحالی است که در کشور ایران به ازای هر ۲۵ نفر و در کرمان به ازای هر ۱۸ نفر یک واحد صنفی هست.
حَمّام گَنْجْعَلی‌خان یکی از بناهای مجموعه گنجعلیخان در شهر کرمان است که در سال ۱۰۲۰ ه ق (۱۶۱۱ میلادی) ساخته شده است. گنجعلی بیک ملقب به گنجعلیخان از حاکمان کرمان در زمان شاه عباس بود که کارهای عمرانی مهمی در کرمان انجام داده‌است. او برای اینکه در وسط شهر تفرجگاه‌های عمومی وجود داشته باشد، ابتدا یک میدان بزرگ ایجاد کرد. این میدان که بیش از صد متر طول و پنجاه متر عرض دارد از چهار طرف با بناهای اختصاصی شامل مدرسه، مسجد، بازار و حمام ، چهارسوق، آب‌انبار و ضرابخانه محصور شده و یک مجموعه عالی از آثار عمرانی عصر صفوی است. معمار آن استاد سلطان محمد معمار یزدی می‌باشد.
کلوت‌های کویر لوت، در کناره‌های کویر لوت، فرسایش‌های شدید سازه‌های طبیعی را به وجود آورده که کلوت نامیده می‌شوند. هنگام طلوع و غروب آفتاب بهترین زمان‌ها برای بازدید از این مناطق دیدنی کرمان است چرا که رقص نورهای رنگارنگ خورشید بر پستی بلندی‌های کویر شما را مسحور خود می‌کند
بارندگی های اوایل سال ۹۸ و بارش اخیر در کرمان دریاچه‌ای بی‌نظیر و زیبا در مجاورت کلوت‌ها در میانه کویر خلق کرد و همچنان تا امروز دلربایی می‌کند، حالا دیگر می‌توان از این دریاچه به عنوان یکی از پدیده‌های ثابت کویر نام برد.
مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان با اشاره به اینکه تمام رانندگان تاکسی و مسافران ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در راستای مقابله با کرونا هستند اعلام کرد: شهروندان، موارد رعایت نکردن پروتکل‌ها در ناوگان حمل‌ونقل عمومی را گزارش دهند.
فرماندار رفسنجان یکی از آسیب‌های زیر پوست این شهرستان را اعتیاد بانوان برشمرد و با اشاره به عدم پشتوانه مالی آنان از راه‌اندازی کمپ ترک اعتیاد بانوان خبر داد.
پروژه مجتمع اداری شهرستان ارزوئیه در آخرین روز هفته دولت با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، جمعی از مدیران کل، فرماندار و مقامات شهرستانی به بهره‌برداری رسید.