بوشهر

مهمترین اخبار

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خبر داد:

آغاز توزیع بذر گندم و کود بین کشاورزان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از توزیع ۱۱هزار و ۶۰۰ تن انواع بذر و ۱۸ هزارو ۸۰۰ تن کود اوره در بین کشورزان استان بوشهر خبر داد.
در سفر نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر جهاد و کشاورزی به استان بوشهر به انجام رسید؛

بازدید از طرح های تأمین مالی شده از سوی بانک صنعت و معدن

احمد تشکینی رییس مؤسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی و مسؤل طرح آمایش وزارت صنعت، معدن و تجارت به اتفاق هیأت همراه در سفر به استان بوشهر از چندین واحد صنعتی که از سوی بانک صنعت و معدن تأمین مالی شده اند، بازدید نمودند.
استاندار بوشهر با بیان این‌که هر جا دشمنان ما، آمریکا و هم‌پیمانانش وارد می‌شوند منشأ ناآرامی و بدبختی ملت‌ها هستند، اظهار داشت: نیروهای مسلح ما در هر منطقه‌ای وارد می‌شوند عامل صلح و امنیت و آرامش هستند.
فرماندار گناوه گفت: وقوع دو زمین لرزه بامداد روز جمعه در گناوه ۳ مصدوم بر جا گذاشت و خوشبختانه تلفات جانی نداشته است.
رئیس شورای اسلامی شهر گناوه:

شهردار جدید گناوه مشخص شد

رئیس شورای اسلامی شهر گناوه از انتخاب «جواد رستمی» به عنوان شهردار جدید این بندر توسط شورای اسلامی شهر گناوه در بیستمین جلسه این شورا خبر داد.
خرما یکی از محصولات مهم و استراتژیک کشور ما، ایران است و با توجه به ترکیبات و خواص آن، میوه‌ای منحصر به فرد است. به دلیل ارزشمندی میوه خرما، در متون قدیمی از درخت نخل، به نام درخت مقدس، درخت زندگی و قوت (نان) کویر یاد شده است.
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از افزایش ظرفیت تولید خوراک طیور خبر داد و گفت: زنجیره مرغ در استان بوشهر تکمیل می‌شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر اظهار داشت: برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع جهت بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی از مهر در این استان آغاز می‌شود.
روز شنبه ۲۷ شهریور و همزمان با روز جهانی "پاکسازی"، دوستداران محیط زیست در برازجان دست به حرکتی نمادین زدند و با حضور در یکی از بوستان‌های شهر برازجان ضمن پاکسازی این بوستان محله‌ای، با شهروندان در خصوص ترویج فرهنگ زیبای "دوستی با محیط زیست" به گفتگو پرداختند.
این روزها شاهد برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در سطح منطقه ای و جهانی هستیم.بازی های جام جهانی فوتسال و حضور تیم ملی مقتدر ایران و رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2021 و دیدارهای پرسپولیس زلزله، که همه این مسابقات در کلاس بین المللی و جهانی در حال برگزاری است.
مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد ساکنین متولد ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۸ استان‌ بوشهر می توانند برای واکسیناسیون ثبت نام کنند.
رییس شورای شهر بوشهراعلام کرد: مقرر شد شهرداری لایحه کاهش عوارض را هفته آینده به شورا ارسال کند و به مناسبت هفته دفاع مقدس ما لایحه را که افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۹ خواهد داشت تصویب خواهیم کرد.
پویش ملی شور عاطفه‌ها با هدف کمک به تامین مایحتاج دانش‌آموزان نیازمند از ۲۰ شهریور در استان بوشهر همزمان با سراسر کشور آغاز و تا ۱۱ مهر ادامه دارد.
اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، از آرمان حاجب یکی از کم سن و سال ترین دوستداران و همیاران طبیعت در استان بوشهر که چندی پیش با فداکاری و تلاش جانانه خود در مهار آتش سوزی در ماهور روستای محمدجمالی در بخش شبانکاره نقش به سزایی ایفا کرده بود، طی آئینی تقدیر کرد.
عملیات اجرایی پروژه ساخت بازارچه اصلی ساحلی دیلم استان بوشهر که براثر آتش سوزی در سال گذشته تعطیل شده بوده روز یکشنبه در آیینی با حضور مسئولان و مالکان واحدهای تجاری آغاز شد.