مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو مطرح کرد؛

تقویت زیرساخت‌های آموزشی برای جذب دانشجویان داخلی و خارجی در مناطق آزاد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با همکاری نمایندگان مجلس، برخی مواد قانونی به منظور جذب دانشجویان داخلی و خارجی در مناطق آزاد اجرایی خواهد شد، این اقدام با هدف جلوگیری از خروج ارز و توسعه تحصیلات تکمیلی در داخل کشور صورت می‌گیرد.
تصویر تقویت زیرساخت‌های آموزشی برای جذب دانشجویان داخلی و خارجی در مناطق آزاد

به گزارش سایت خبری پرسون، حسین گروسی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو از برنامه‌های جدید برای تسهیل قوانین و تقویت زیرساخت‌های آموزشی در منطقه خبر داد و تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی ظرفیت بالایی برای بهبود فضای قانونی دارد و باید به نفع سرمایه‌گذاران قوانین را ساده‌سازی کند.

او در ادامه تصریح کرد: با همکاری نمایندگان مجلس، برخی مواد قانونی به منظور جذب دانشجویان داخلی و خارجی در مناطق آزاد اجرایی خواهد شد. این اقدام با هدف جلوگیری از خروج ارز و توسعه تحصیلات تکمیلی در داخل کشور صورت می‌گیرد.

گروسی همچنین بر اهمیت ایجاد یک قطب آموزشی در آذربایجان غربی و ماکو تأکید کرد و از پروژه‌های نوسازی مدارس کانکسی در منطقه خبر داد و گفت: منطقه آزاد ماکو پیش از این دارای 18 مدرسه کانکسی بوده است، اما با کمک‌های انجام شده، نوسازی بسیاری از این مدارس کانکسی انجام شده و وضعیت آن‌ها بهبود یافته است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو افزود: با کمک مسئولان، وضعیت آموزشی در ماکو بهبود یافته و این منطقه می‌تواند در آینده به عنوان اولین منطقه اقتصاد دانش‌بنیان شناخته شود.

وی در پایان گفت: این تحولات نویدبخش تقویت بنیه علمی و فناوری در منطقه و ایجاد فرصت‌های جدید برای جوانان و سرمایه‌گذاران است.

منبع: آرمان ملی

658026