دعای یستشیر برای حاجت و ازدواج!+ دلیل نامگذاری

دعای یستشیز یکی از دعای های پر فضیلت است که توسط بزرگان دینی بسیار توصیه شده است فضیلت های دعای یستشیز را در این مطلب بخوانید.
تصویر دعای یستشیر برای حاجت و ازدواج!+ دلیل نامگذاری

به گزارش سایت خبری پرسون، یکی از مجرب ترین ادعیه که جایگاه بالایی برای آن عنوان شده، دعای یستشیر است که برای بسیاری از شما کاربران بخش، در مورد این دعا و طریقه ختم دعای یستشیر برای حاجت و... سوالات پرتکراری عنوان شده است. برخی از شما پرسیده بودید که کیا از دعای یستشیر حاجت گرفتن و برخی دیگر روش خواندن دعای یستشیر برای روزی را در میان سوالات خود مطرح کرده بودید.

در فضای مجازی ختم دعای یستشیر برای شفای بیمار و بخت گشایی و.... بسیار عنوان شده است اما از آنجایی که ما در بخش دین و مذهب نمناک سعی داریم هر موضوعی را با منبع معتبر برایتان منتشر سازیم، برای موضوعات عنوان شده به منابع قابل اعتمادی نرسیدیم و نمیتوان بطور حتم گفت که ختم چهل روزه دعای یستشیر یا خواندن این دعا در زمان مشخصی از روز برای نیت شما تایید شده است ولی با توجه به معجزه دعای یستشیر که در ادامه میخوانید، میتوان دریافت که خواندن این دعا با خلوص نیت قطعا میتواند شما را حاجت روا ساخته به خواسته تان برساند انشاا....

معجزات و خواص دعای یستشیر

در کتاب مهج الدعوات نقل شده که پیامبر(ص)، فضیلت دعای یستشیر را به شرح زیر بیان فرمودند:

  • برآورده شدن حاجات دنیوی و اخروی
  • نزول آرامش و رحمت الهی
  • ساکن شدن در بهشت
  • نجات از عذاب قبر
  • زدوده شدن غم‌ها و مرض‌ها از قلب
  • بخشش و آمرزش گناهان
  • اجر شهادت در روز یا شبی که این دعا را بخواند و بمیرد. (ابن طاووس، مهج الدعوات، 1411ق، ص122و123)

دعای یستشیز

دلیل نامگذاری دعای یستشیر

گفته شده نام این دعا از عبارت «وَلا خَلْقٍ مِنْ عِبادِهِ یسْتَشیرُ» در فرازهای ابتدای آن گرفته شده است. (دعای یستشیر، پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله مکارم شیرازی)

در برخی چاپ‌های مهج الدعوات، این دعا با نام «دُعاء علی عَلَّمَهُ لِسَلْمان» (دعایی که علی به سلمان آموخت) معرفی شده (ابن طاووس، مهج الدعوات، 1424ق، ص156)

در بعضی کتب دعا نیز «دعای امام علی» نام گرفته است. (کفعمی، البلد الامین، 1418ق، ص380.)

منبع: نمناک

637069