قیمت جدید گوشت قرمز دولتی اعلام شد

قیمت گوشت قرمز دولتی و عرضه‌شده در میادین و بازارهای میوه و تره‌بار هر کیلو ۲۹۹ هزار تومان بوده و این نرخ در بازار بین ۶۰۰ تا ۸۵۰ هزار تومان متغیر است.
تصویر قیمت جدید گوشت قرمز دولتی اعلام شد

به گزارش سایت خبری پرسون، قیمت گوشت به عنوان یکی از مهمترین مواد غذایی در بازار، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. این عوامل شامل عوامل داخلی و خارجی هستند. عوامل داخلی شامل تقاضا و عرضه در بازار داخلی، هزینه‌های تولید و نگهداری دام، هزینه‌های حمل و نقل و هزینه‌های بسته‌بندی محصولات گوشتی هستند. عوامل خارجی شامل تقاضا و عرضه در بازار جهانی، تغییرات ارزش ارز، تغییرات قوانین و مقررات صادرات و واردات، شرایط آب و هوایی و بیماری‌های دامی در سطح جهانی هستند. بنابراین، قیمت گوشت تحت تاثیر مستقیم این عوامل قرار می‌گیرد و تغییرات در هر یک از این عوامل می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر قیمت گوشت داشته باشد.

بازار این روزها شلوغ‌تر شده و مردم در حال خرید ایام نوروز و ماه مبارک رمضان هستند. افزایش هزینه‌ها بیشتر خریدها را به مایحتاج و ضروریات روزمره محدود کرده و خرید اقلام اساسی انجام می‌شود.

دولت سعی دارد با توزیع اقلام و واردات کالاهایی که کمبود در بازار دارد، قیمت‌ها را تثبیت کند. در‌حال‌حاضر یکی از چالش‌های بازار کالاهای اساسی قیمت گوشت قرمز و صف‌های طولانی برای خرید گوشت دولتی است. به گفته قائم‌مقام وزارت جهاد کشاورزی در امور تجارت و تنظیم بازار، در‌حال‌حاضر با توجه به نیاز بازار روزانه به‌طور میانگین ۲۰۰ تن گوشت گرم وارد کشور می‌شود و به‌زودی ثبات در بازار برقرار می‌شود. قیمت گوشت قرمز دولتی و عرضه‌شده در میادین و بازارهای میوه و تره‌بار هر کیلو ۲۹۹ هزار تومان بوده و این نرخ در بازار بین ۶۰۰ تا ۸۵۰ هزار تومان متغیر است.

گفتنی است که هر کیلو گوشت منجمد گوساله ۳۹۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و در حال فروش است. در بازار گوشت مرغ، قیمت‌ها بین ۷۸ تا ۸۷ هزار تومان در هر کیلو‌گرم است. حبوبات بسته‌‌بندی هم با قیمت‌های جدید در حال عرضه و فروش در فروشگاه‌ها و خرده‌فروشی‌های سطح شهر است. بازار تخم‌مرغ آرام است و قیمت‌ها در چند هفته اخیر تغییری نداشته و هر شانه ۳۰عددی بین ۸۵ تا ۱۲۰ هزار تومان (بسته به وزن) به فروش می‌رسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

624552