راه جلوگیری از یکنواختی و تکراری شدن زندگی زناشویی

اگر زندگی شما کسل کننده و تکراری شده، می‌توانید با چند راه ساده و تغییر در رفتارتان با یکنواختی زندگی مشترک مقابله کنید و هیجان را به زندگی‌تان تزریق کنید.
تصویر راه جلوگیری از یکنواختی و تکراری شدن زندگی زناشویی

به گزارش سایت خبری پرسون، اگر از روزمرگی خسته شده اید، خوشحال نیستید، انگیزه کافی برای زندگی ندارید و غم و اندوه شما را فرا گرفته وقتش رسیده که برای ایجاد تغییراتی در زندگی تان تلاش کنید.

هنگامی که شما در یک رابطه شروع به ناسازگاری می‌کنید، احتمالا به مرور زمان شریک شما عقب نشینی میکند و لحظه ای که شریکتان شما را ترک می‌کند بیشتر محتاج توجه می‌شوید، این یک دایره منفی است و تقریبا همیشه با زمان هم بدتر می‌شود.

یک لحظه خودتان را امتحان کنید و سعی کنید که بفهمید این نوع رفتار به طور بالقوه چگونه روابط شما را خراب می‌کند. سعی کنید این نوع رفتار خود را تغییر دهید، خود را از یک شخص نیازمند به فردی مستقل و با اعتماد به نفس تغییر دهید. در این بخش چند مورد وجود دارد که به شما کمک می‌کند که در یک رابطه متکی باشید.

یکنواختی زندگی

بالغ شوید و مانند یک بزرگسال عمل کنید:

به شریک زندگیتان احترام بگذارید. اگر او به فضا نیاز دارد، به خواسته او احترام بگذارید و حریم و فضای او را به او بدهید. درخواست فضا یا زمان به این معنا نیست که او در حال پایان دادن به رابطه است همه نیاز به تنهایی دارند.

هویت جداگانه خود را حفظ کنید:

افراد مستقل درک می‌کنند که همه به زمان نیاز دارند. هر زوج باید مدت زمان کوتاهی را از یکدیگر جدا باشند. این رابطه سالم است و به شما کمک می‌کند احساس و هویت خود را حفظ کنید.

مقابله با یکنواختی زندگی

بیش از حد وابسته نباشید:

به شریک زندگی خود وابسته نباشید و بدانید او تمام نیازهای شما را برآورده نمی‌کند. انتظار نداشته باشید شریک زندگیتان شما را از دنیای بد نجات دهد یا از احساسات شما مراقبت کند.

به فعالیت‌ها و سرگرمی‌هایی که دوست دارید ادامه دهید:

بدانید که شما و همسرتان قصد ندارید از تمام فعالیت‌های مشابه لذت ببرید. لذت‌های زندگی خود را فقط به این دلیل که شریک زندگیتان از آن لذت نمی‌برد کنار نگذارید.برای یک رابطه سالم، مهم است که از منافع یکدیگر حمایت کنید، حتی اگر آنها را به اشتراک نگذارید.

اجتماعی باشید:

نیازی نیست که فقط همسرتان نیازهای عاطفی شما را برآورده کند. نیاز خود به مکالمه و همراهی را با بیش از یک منبع پر کنید، به جای اینکه منتظر شریک زندگی خود باشید تا از احساس تنهایی و بی حوصلگی نجات یابید. این امر همچنین مانع از احساس فشار در برقراری رابطه برای جلوگیری از تنهایی خواهد شد.

اجتماعی بودن

در مورد ارزش خود با اعتماد به نفس برخورد کنید:

اگر در رابطه شما حس مالکیت، حسادت یا ناامنی داشته باشید، یک گام به عقب برداشته اید. این رفتارها کاملا اشتباه است. این می‌تواند جذابیت زندگی شما را کاهش دهد،و احترام و عشق را از بین ببرد. مردم معمولا به افراد عاطفی، قوی و سالم جذب می‌شوند.

از راه دور مداوم با هم در ارتباط نباشید:

اگر در طول روز از طریق چت، ایمیل، پیام کوتاه یا پیام کوتاه به طور مداوم با شریکتان در تماس هستید، در پایان روز دیگر حرفی برای گفتن نخواهید داشت.به یکدیگر فضا بدهید.

ارتباط از راه دور

یک هدف در زندگی داشته باشید:

هنگامی که شما در زندگی خود هدف ندارید، تمایل دارید که همسر خود را به عنوان هدف زندگی قرار دهید. زندگی شما حول همسرتان می‌چرخد و می‌تواند برای بعضی افراد خسته کننده باشد. آنها احساس خستگی می‌کنند که تمام نیازهای شما را برآورده کنند. در مورد اهداف خود در زندگی فکر کنید - و بیش از یک هدف داشته باشید. اجازه ندهید تنها مربوط به رابطه شما باشد.

برای سپری کردن زمان با شریکتان التماس نکنید:

بحث در مورد چگونگی به اشتراک گذاشتن زمان با هم باعث ایجاد مشکل در رابطه شما خواهد شد. ابتدا سعی کنید بفهمید شریک‌تان با میل خود می‌خواهد با شما وقت بگذراند یا به اجبار، به کیفیت زمانی که با هم صرف میکنید بیشتر تمرکز کنید، نه مقدار.

التماس به شریک زندگی

با دوستان خود وقت بگذرانید:

آیا از افرادی هستید که در دقیقه نود برنامه با دوستانتان را کنسل میکنید تا پیش همسرتان باشید؟ این اشتباه را انجام ندهید و زندگی خود را محدود به یک شخص نکنید.با دوستان خود وقت بگذرانید، این به شما کمک می‌کند تعادل را در زندگی خود حفظ کنید. وقت خود را برای پرورش و حفظ روابط با دوستان صرف کنید.

لذت بردن از تنهایی را بلد باشید:

داشتن رابطه ای نباید شما را از لذت تنهایی دور کند از زمان تنهایی خود بهترین استفاده را ببرید. برای تماشای یک فیلم بیرون بروید، به یک آبگرم بروید، یک نپ بخرید، بخوانید، یا به یک پیاده‌روی بروید.از زمان خود لذت ببرید.

لذت بردن از تنهایی

مشغول انجام کارها باشید مهارت‌های خود را بهبود بخشید:

یک کلاس را انتخاب کنید که به شما کمک کند تا مهارت‌هایی را که در حال حاضر دارید را بهبود ببخشید. عاشق آشپزی هستید؟ ثبت نام در یک کلاس پخت و پز. اگر زبان انگلیسی خوبی دارید، زبان فرانسه یا آلمانی را یاد بگیرید. به غیر از ارتقاء مهارت‌های خود، یادگیری چیزی جدید نیز اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد.

برای نیازهای خودتان باهم صحبت کنید:

صحبت به موقع و درست چقدر میتواند سازنده باشد پس از این مهم غافل نشوید.

نیازهای و احساسات خود را برای شریکتان بیان کنید:

فقط به خاطر اینکه خواسته‌ها و منافع خود را به خطر نیندازید و یا اینکه می‌ترسید او را از دست بدهید سکوت نکنید. یک رابطه سالم فضایی برای نیازها و خواسته‌های هر دو فرد دارا است. نیازهای خود را بیان کنید تا شریکتان متوجه آنها بشود.

تکراری نشدن رابطه

برای آینده خود برنامه ریزی کنید:

صرف نظر از سایر موارد مهم دیگر بر روی اهدافی که می‌خواهید در زندگی شخصی خود داشته باشید، کار کنید و اهداف شغلی خود را مشخص کنید.

خود را دوست داشته باشید:

به خود عشق بورزید از خود قدردانی کنید و با خود وقت بگذرانید ، اگر به این مورد مهم در زندگی توجه داشته باشید کمتر دچار یکنواختی و کسالت خواهید شد.

دوست داشتن خود

خودتان باشید و از کارهایتان لذت ببرید:

هنگامی که به خود احترام و عشق می‌ورزید، دیگران هم همین احساس را به شما خواهند داشت. سعی کنید از کمترین داشته‌های خود بیشترین لذت را ببرید و تا حد ممکن خود را غرق در این حس خوب کنید. این روش‌ها هرچند به نظر ساده میرسند اما تاثیر خود را به طور کامل ثابت کرده اند.

منبع: نمناک

611738