میرتاج‌الدینی:

اصل را فدای گلایه‌ها نکنید/ خواص در بزنگاه‌های تاریخی نقش روشنگری دارند

«خواص در کشور کم نیستند. فردی که علاقه‌مند به پیشرفت کشور است، اگر از مسوولان و شرایط اقتصادی هم گله‌مند باشد، اصل را فدای این گلایه‌ها نخواهد کرد و در این شرایط نقش خواص بیش از گذشته می‌تواند در عرصه انتخابات دیده شود.»
تصویر اصل را فدای گلایه‌ها نکنید/ خواص در بزنگاه‌های تاریخی نقش روشنگری دارند

به گزارش سایت خبری پرسون، عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، روشنگری را نمود تاثیر خواص در بزنگاه‌های تاریخی عنوان کرد و گفت: فردی که علاقه‌مند به پیشرفت کشور است، اگر از مسوولان و شرایط اقتصادی هم گله‌مند باشد، اصل را فدای این گلایه‌ها نخواهد کرد.

حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی درباره فرمایشات روز گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از فرماندهان نیرو‌های هوایی ارتش و تاکید ایشان برای حضور خواص در انتخابات اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب نسبت به حضور مردم در انتخابات حساسیت ویژه‌ای دارند و حضور مردم را برای نظام اسلامی یک اصل می‌دانند. بر همین اساس در هر فرصتی، مشارکت حداکثری را یادآور شده و در برخی از مواقع در این خصوص هشدار می‌دهند.

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب به عنوان فردی حکیم، مسائل را مدیریت و رهبری می‌کنند، تاکید کرد: یکی از مسائلی که در انتخابات اثرگذار است، حضور خواص در میدان انتخابات است که در شرایط فعلی خواص می‌توانند نقش آفرین شوند.

نماینده مردم تبریز در مجلس یادآور شد: خواص از هر جناح و جریان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی می‌توانند با حضور در جلسات سخنرانی، مناظره‌ها و گفتگو‌ها و تبیین پیشرفت‌ها و مسائل نظام، مردم را برای مشارکت در انتخابات ترغیب کنند.

وی با بیان اینکه طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه خواص در کشور کم نیستند، گفت: فردی که علاقه‌مند به پیشرفت کشور است، اگر از مسوولان و شرایط اقتصادی هم گله‌مند باشد، اصل را فدای این گلایه‌ها نخواهد کرد و در این شرایط نقش خواص بیش از گذشته می‌تواند در عرصه انتخابات دیده شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره اینکه چرا دشمنان به دنبال ایجاد تعلل و تردید در خواص هستند، اضافه کرد: راهبرد سیاسی آمریکا و دشمنان انقلاب، شرکت نکردن مردم در انتخابات است. بر همین اساس طرح‌هایی برای ضربه زدن به نظام اسلامی دارند و یکی از ترفند‌های آن‌ها تاثیرگذاری روی خواص است که آن‌ها را برای ترغیب مردم برای مشارکت نکردن در انتخابات هدایت کنند.

حجت الاسلام میرتاج الدینی تاکید کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب تبیین فرمودند، دشمن می‌خواهد در بزنگاه‌ها و زمان‌های حساس کشور مانند انتخابات با بهره گیری از تاثیر بر خواص، کاری کند تا حضور مردم در عرصه مشارکت کم رنگ شود در حالی که خواص وظیفه دارند تردیدافکنی و شک‌آفرینی دشمن را خنثی کنند.

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه خواص در ۴۵ سال گذشته همیشه در بزنگاه‌های تاریخی جمهوری اسلامی، نقش روشنگری ایفا کردند، خاطرنشان کرد: مسوولیت هر گونه غفلت در این حوزه برای خواص در تاریخ ثبت خواهد شد. از طرفی ورود آن‌ها به صحنه، عزت، عظمت و اقتدار نظام اسلامی را به همراه خواهد داشت.

همزمان با دهه فجر و در آستانه فرارسیدن سالروز بیعت تاریخی جمعی از همافران با حضرت امام خمینی (ره) در ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷، جمعی از فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

رهبر انقلاب در این دیدار وظیفه و نقش‌آفرینی خواص در موارد حساس را سنگین خواندند و گفتند: خواص باید جهت عمومی حرکت جامعه را حفظ کنند و نگذارند این حرکت دچار انحراف شود که اگر از این وظیفه غفلت شود، حوادثی پیش خواهد آمد که ضربه‌های تاریخی به همراه می‌آورد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، خواص را شتاب‌دهندگان حقیقی برشمردند و در نکته‌ای مهم گفتند: منظور از خواص، صرف نام و نشان دار بودن نیست؛ بلکه خواص کسانی هستند که در همه قشر‌ها و صنوف ملت، با فکر و شناخت و قدرت تشخیص عمل می‌کنند و بدون تبعیت از جو و فضاسازی‌ها، با قدرت و شجاعانه و به هنگام، به وظایف خود عمل می‌کنند.

منبع: ایرنا

599483