وعده وزیر تعاون برای افزایش حقوق بازنشستگان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اجرای طرح‌های توسعه درمان، گفت: توجه به معیشت و افزایش حقوق بازنشستگان همزمان بااجرای این طرح ها دنبال می‌شود.
تصویر وعده وزیر تعاون برای افزایش حقوق بازنشستگان

به گزارش سایت خبری پرسون، سیدصولت مرتضوی در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری‌بگیران نمونه سراسر کشور سازمان تأمین اجتماعی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور با تبریک ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: در کشور به جهت کم‌‌توجهی‌‌های گذشته، چالش صندوق‌های بازنشستگی افزایش یافت.

وی با تشریح اقدامات دولت مردمی سیزدهم برای رفع ناترازی صندوق‌های بازنشستگی، گفت: در ابتدای دولت، صندوق‌های بازنشستگی 400 هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشتند.

مرتضوی تأکید کرد: برخی از تصفیه مطالبات تأمین اجتماعی از دولت در گذشته در قالب واگذاری شرکت‌های ورشکسته بود و بر بدهی صندوق‌ها افزوده شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: با تأکید ریاست جمهوری، بحران‌های مالی صندوق‌ها مرتفع و بزرگترین پرداخت بدهی نظام بانکی در این دولت صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته نزدیک به 800 هزار نفر در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بیمه‌پرداز اضافه شده است، گفت: این مسیر امیدآفرین در سایر صندوق ها نیز دنبال شده است.

مرتضوی افزود: علاوه بر پرداخت بدهی‌ها ضریب پشتیبانی صندوق‌ها را با ایجاد اشتغال پایدار افزایش دادیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سیر صعودی بازنشستگی در صندوق‌های مختلف، گفت: تحقق وعده ایجاد اشتغال دولت مردمی سبب کمک به پایداری صندوق‌ها در دو سال اخیر شد.

وی با بیان اینکه در مراکز ملکی سازمان تأمین اجتماعی درمان برای بازنشستگان رایگان است، اظهار کرد: توجه به معیشت و افزایش حقوق بازنشستگان همزمان با اجرای طرح‌های توسعه درمان دنبال می‌شود.

در این مراسم از بازنشستگان برگزیده سراسر کشور با حضور معاون اول رئیس‌جمهور تقدیر شد.

منبع: تسنیم

599388

مطالب مرتبط