اطلاعیه جدید وزارت آموزش و پرورش برای آزمون استخدامی سال ۱۴۰۳

ثبت‌نام در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته‌های شغلی آموزگاری، دبیری و هنرآموز سال ۱۴۰۳ از نهم بهمن آغاز شد و روز گذشته مهلت ثبت نام در این آزمون پایان یافت، اما مجدد مهلت ثبت نام این آزمون استخدامی تمدید شد.
تصویر اطلاعیه جدید وزارت آموزش و پرورش برای آزمون استخدامی سال ۱۴۰۳

به گزارش سایت خبری پرسون، وزیر آموزش و پرورش اول بهمن ۱۴۰۲ از برگزاری آزمون استخدامی برای جذب ۷۲ هزار معلم در اسفند سال جاری خبر داد و اعلام کرد که بیشترین استخدام تاریخ کشور با برگزاری این آزمون استخدامی در سال ۱۴۰۲ رقم می‌خورد.

البته کمبود نیرو در آموزش و پرورش مسئله‌ای است که تاکنون برای رفع آن چند آزمون جهت جذب نیرو برای مقاطع مختلف تحصیلی برگزار شده است و مطابق پیش‌بینی‌های اولیه، سال آینده نیز ۷۲ هزار نفر جذب آموزش و پرورش می‌شوند، حدود ۷۲ هزار نفر در آزمون‌های مختلف استخدامی شامل گروه ابتدایی، گروه دبیری، هنرآموزان، گروه پرورشی و تربیت‌بدنی به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد، البته تلاش مشترک وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور استخدامی این است که آزمون سال آینده، پیش از اسفند برگزار شود و بخش تکمیلی آن حداکثر تا خرداد به پایان برسد تا برای نخستین بار پس از یک دهه، آموزش‌های پیش از ورود به کلاس انجام شود.

متقاضیان ثبت‌نام در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در رشته‌های شغلی آموزگاری، دبیری و هنرآموز سال ۱۴۰۳ از روز دوشنبه نهم تا امروز شنبه چهاردهم بهمن برای ثبت‌نام در این آزمون فرصت دارند، دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون حاوی شرایط و ضوابط، اطلاعات شغل‌محل‌ها، هم‌زمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دسترس خواهد بود، برای رشته‌های شغلی آموزگاری در روز جمعه هجدهم اسفندماه سال ۱۴۰۲ و رشته‌های شغلی دبیری و هنرآموز در روز جمعه بیست و هشتم اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

همچنین با توجه به محدودیت زمانی به متقاضیان توصیه شده در مهلت اعلام شده برای شرکت در آزمون مذکور به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه و برای ثبت‌نام اقدام کنند.

اطلاعیه جدید وزارت آموزش و پرورش برای آزمون استخدامی سال ۱۴۰۳

سازمان سنجش اعلام کرد ثبت نام آزمون استخدامی سال ۱۴۰۳ آموزش و پرورش از طریق پایگاه اینترنتی این سازمان انجام می‌شود، همچنین با توجه به اعلام نتایج نهایی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۲ برای مشاغل آموزگاری و دبیری و هنرآموز سال ۱۴۰۲؛ داوطلبان این آزمون‌ها که پذیرفته نشدند و دیگر داوطلبان متقاضی ثبت نام در آزمون‌های استخدامی سال ۱۴۰۳ آموزش و پرورش می‌توانند تا پایان امروز ثبت‌نام کنند.
همچنین وزارت آموزش و پرورش به نیروهای خرید خدمات آموزشی برای سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ توصیه کرد با توجه به مجوز استخدامی سال ۱۴۰۳ و ایجاد ظرفیت جذب و استخدام پیمانی، در آزمون‌های استخدامی سال ۱۴۰۳ آموزش و پرورش ثبت نام کنند.
آزمون رشته‌های شغلی آموزگاری جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ و رشته‌های شغلی دبیری و هنرآموز جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

تمدید مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳

داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش امروز هم برای ثبت نام مهلت دارند، بنابراین پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش مشاغل آموزگار، دبیر و هنرآموز سال ۱۴۰۳ به تاریخ نهم بهمن ۱۴۰۲، اصلاحات دفترچه راهنمای از سوی وزارت آموزش و پرورش منتشر شد.

متقاضیان می‌توانند به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و با توجه به مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام و این اصلاحیه برای ثبت‌نام اقدام کنند.

سازمان سنجش آموزش کشور مهلت ثبت‌نام برای داوطلبان آزمون استخدام مشاغل آموزگاری، دبیر و هنرآموز وزارت آموزش و پرورش سال ۱۴۰۳ را تمدید کرد و بر این اساس داوطلبان امروز هم برای ثبت نام مهلت دارند.

همچنین سری دوم اصلاحات دفترچه راهنما نیز منتشر شد که بر این اساس داوطلبانی که ثبت نام خود را انجام داده‌اند می‌توانند اطلاعات‌شان را ویرایش کنند.

داوطلبان برای ثبت نام یا ویرایش اطلاعات باید به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

با توجه به اصلاحیه اعلام شده مقرر شد امکان ویرایش اطلاعات برای متقاضیان ایجاد شود. بر این اساس، آن دسته از متقاضیانی که قبلاً نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل تا پایان مهلت ثبت‌نام نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

الف) اصلاحات متون دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون:

توضیحات مندرج در بخش پنجم، مراحل و شرایط ثبت‌نام (صفحه ۴۲) به شرح زیر اصلاح می‌شود:

ملاک عمل در خصوص تاریخ فراغت از تحصیل، تاریخ فارغ‌التحصیلی مندرج در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه است و در ارتباط با اتمام خدمت دوره ضرورت نیز، تاریخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت کارت پایان خدمت خواهد بود.

همچنین در خصوص معافیت دائم، تاریخ مندرج در قسمت صدور کارت معافیت دائم، دو (۲) ماه پس از آخرین روز ثبت‌نام آزمون استخدامی است.

ب) تبصره مربوط به شرایط احراز تحصیلی:

تبصره زیر به شرایط رشته تحصیلی‌های مجاز شغل آموزگاری اضافه می‌شود:

«حافظان درجات ۱ تا ۵ قرآن کریم به شرط داشتن حداقل مدرک کارشناسی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا داشتن گواهینامه سطح ۲ و بالاتر تحصیلات حوزوی»

ج) اصلاحات مربوط به شغل محل در اطلاعیه اصلاحات دفترچه راهنما درج شده است.

منبع: ایمنا

599137

مطالب مرتبط