بی‌خوابی نوزادان در شب نشانه‌ خوبی است؟

محققان در مطالعه‌ای در دانشگاه بریستول به این نتیجه رسیده اند که بی خوابی شما می‌تواند نشانه‌ی هوش بالای نوزادتان باشد. این تحقیقات نشان می‌دهد که بین سطح موفقیت‌های فکری و خواب ناقص شبانه ارتباط وجود دارد.
تصویر بی‌خوابی نوزادان در شب نشانه‌ خوبی است؟

به گزارش سایت خبری پرسون، استاد پیتر فلمینگ، متخصص سلامت و روانشناسی رشد نوزادان در دانشگاه بریستول، در مصاحبه‌ای گفت این تحقیق نشان می‌دهد بین سطح هوش و خواب ناقص ارتباط وجود دارد. او گفت: «نوزادان انسان برای خوابیدن طولانی مدت طراحی نشده اند. این برای آن‌ها خوب نیست و هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد خواب بیشتر و منظم‌تر برای نوزادان مفید است.»

او همچنین گفت نوزادانی که مشکل خواب دارند، احتمالاً ترجیح می‌دهند از عصر تا نیمه شب بیدار بمانند. او ادامه داد: «از نظر زیست شناختی این مزیت بزرگی است، زیرا آن‌ها در این ساعات از روز توجه بیشتری از دو مراقب اصلی خود دریافت می‌کنند.»

استاد فلمینگ می‌گوید حتی بزرگسالان هم شب‌ها یکسره نمی‌خوابند و این طبیعی است، اما بزرگسالان فراموش می‌کنند که مرتباً از خواب بیدار می‌شوند.

او می‌افزاید بیدار شدن شبانه در طول تاریخ برای انسان‌های شکارچی-گردآورنده طبیعی بوده است. تنها سبک زندگی مدرن، ما را متقاعد کرده است که باید طولانی و یکسره بخوابیم و بیدار شویم.

او می‌گوید: «از منظر زیست شناختی، رفتار نوزاد کاملاً طبیعی و منطقی است. اما با انتظارات قرن ۲۱ ما سازگار نیست.»

منبع: روزیاتو

574628