زنان در سنین مختلف چه مردی را شوهر ایده آل می دانند؟

این سوالی است که قرن‌ها ذهن مردان را به خود مشغول کرده است: یک شریک زندگی بی‌نقص برای زنان چه ویژگی‌هایی دارد؟ اکنون، دانشمندان دانشگاه گوتینگن آلمان فکر می‌کنند بالاخره به یک پاسخ رسیده‌اند.
تصویر زنان در سنین مختلف چه مردی را شوهر ایده آل می دانند؟

به گزارش سایت خبری پرسون، این تیم در مطالعه خود از ۲۰ هزار زن مجرد در سنین مختلف خواستند تا مرد رویاهای خود را توصیف کنند. یافته‌های آن‌ها نشان می‌دهد که برخلاف تصور رایج، بیشتر ترجیحات برای شریک زندگی در میان زنان با سن‌های مختلف متفاوت نیست.

لورا بوتزت، نویسنده اصلی این مطالعه، گفت: «مشخص شد که عشق کاملاً هم بدون ربطه به سن و سال نیست و تفاوت‌های ظریفی دارد.»

شریک زندگی ایده آل از نظر زنان در سنین مختلف چه ویژگی هایی دارد؟

محققان در مطالعه خود به بررسی رابطه بین سن و ترجیحات برای یک شریک زندگی پرداختند. آنها ۲۰ هزار زن مجرد ۱۸ تا ۶۷ ساله از حدود ۱۵۰ کشور را بررسی کردند.

شرکت‌کنندگان به صورت آنلاین مورد بررسی قرار گرفتند و از آنها خواسته شد تا میزان اهمیت ویژگی‌های مختلف در یک شریک زندگی برای خود را ارزیابی کنند. این ویژگی‌ها شامل جذابیت، مهربانی و حمایت، امنیت و موفقیت مالی، تحصیلات و هوش بود.

همچنین از آنها خواسته شد که کمترین و بیشترین سنی که حاضرند برای شریک زندگی عاشقانه خود بپذیرند مشخص کنند.

شریک زندگی ایده آل از نظر زنان در سنین مختلف چه ویژگی هایی دارد؟

تجزیه و تحلیل‌ها نتایج نشان داد که اکثر ترجیحات برای شریک زندگی – از جمله ترجیح شریک زندگی مهربان و حمایتگر – بدون در نظر گرفتن سن برای زنان مهم بوده است.

با این حال، محققان پیوندهایی بین سن و برخی ترجیحات خاص پیدا کردند. به این ترتیب که زنان مسن‌تر تمایل بیشتری به مردان با اعتماد به نفس و قاطع داشتند و طیف سنی بیشتری را – به ویژه مردان جوان‌تر از خود – می‌پذیرفتند.

به عنوان مثال، تقریباً در تمام زنان، بالاترین سنی که تا به امروز قابل قبول تلقی شده، پنج سال بزرگتر بوده است.

اما در سن ۴۰ سالگی، زنان مایل بودند با مردانی تا ۷ سال جوان‌تر از خود قرار بگذارند و در ۶۰ سالگی، درصد بالایی از زنان گفتند که با مردانی تا ۱۵ سال جوان‌تر از خود نیز قرار خواهند گذاشت.

شریک زندگی ایده آل از نظر زنان در سنین مختلف چه ویژگی هایی دارد؟

در همین حال، زنان جوان‌تر مردانی را که می‌خواستند پدر شوند، در اولویت قرار می‌دادند.

خانم بوتزت می‌گوید: «آنچه برای ما به‌ویژه جالب بود این است که برای زنان تا سن ۲۸ سالگی، اهمیت شریک زندگی ایده‌آل که می‌خواهد پدر شود، به یک اندازه بالا بود، اما پس از آن کاهش یافت.»

بر اساس مطالعات قبلی بر روی «ساعت بیولوژیکی»، محققان انتظار داشتند که این تمایل در سنین بالاتری در میان زنان کاهش یابد، یعنی در سنین ۴۰ تا ۵۰ سالگی، زمانی که زنان به پایان مرحله تولید مثل خود نزدیک می‌شوند.

شریک زندگی ایده آل از نظر زنان در سنین مختلف چه ویژگی هایی دارد؟

به طور کلی، یافته‌ها نشان می‌دهد که سن یک زن با جنبه های خاصی از شریک زندگی مورد نظر او مرتبط است.

خانم بوتزت معتقد است: «این داده‌ها هیجان‌انگیز هستند، زیرا تصورات مرسوم را در مورد چگونگی ارتباط سن با تصویری که زنان از همسر رویاهای خود دارند، به چالش می‌کشند».

منبع: روزیاتو

572757