۵ مزیت شگفت انگیز آب گوجه فرنگی برای سلامتی

بسیاری از علاقه‌مندان به سلامتی با طلوع خورشید و آغاز یک روز جدید، تصمیم می‌گیرند صبح خود را با یک لیوان آب گوجه فرنگی به صورت ناشتا و با معده خالی شروع کنند. فراتر از طعم جالب و جذاب این نوشیدنی، خوردن آب گوچه فرنگی دارای مزایای بی شماری است که به سلامت کلی کمک می‌کند.
تصویر ۵ مزیت شگفت انگیز آب گوجه فرنگی برای سلامتی

به گزارش سایت خبری پرسون، در این مطلب به چند دلیل که چرا خوردن آب گوجه فرنگی به صورت ناشتا بیشترین تاثیر را بر سلامتی دارد، اشاره کرده‌ایم.

خواص قلیایی

گوجه فرنگی با وجود طعم اسیدی، اثر قلیایی بر بدن دارد. شروع روز با آب گوجه فرنگی باعث کمک به تعادل سطح pH بدن می‌شود و یک محیط قلیایی ایجاد می کند که از عملکرد بهینه سیستم های بدن پشتیبانی می‌کند ( پی اچ مقیاسی برای تعیین میزان اسیدی یا بازی بودن یک محلول آبی است).

قدرت بالای سم زدایی

۵ مزیت شگفت انگیز آب گوجه فرنگی برای سلامتی که نمی دانستید


آب گوجه فرنگی یک سم زدای طبیعی است که به دفع سموم از بدن کمک می‌کند. مصرف این نوشیدنی با معده خالی باعث آغاز فرآیند سم زدایی شده و منجر به پاکسازی سیستم گوارشی می‌شود و عملکرد روده را تقویت می‌کند.

اکسیر گوارشی

گوجه فرنگی سرشار از آنزیم های گوارشی و فیبر است. وجود این عناصر باعث می‌شود آب گوجه فرنگی به یک نوشیدنی مقوی و عالی برای سیستم گوارش تبدیل شود. نوشیدن آن با معده خالی به تنظیم حرکات روده کمک کرده، از یبوست جلوگیری می‌کند و باعث هضم روان‌تر غذا در طول روز می‌شود.

پشتیبانی از مدیریت وزن

۵ مزیت شگفت انگیز آب گوجه فرنگی برای سلامتی که نمی دانستید


برای کسانی که برای مدیریت وزن خود تلاش می‌کنند، نوشیدن آب گوجه فرنگی با معده خالی می‌تواند بسیار مفید باشد. این آبمیوه کالری کمی دارد، اما محتوای فیبر آن احساس سیری را القا می‌کند و به طور بالقوه باعث کاهش دریافت کالری اضافی در اواخر روز می‌شود.

نکته پایانی


خوردن آب گوجه فرنگی با معده خالی می‌تواند به عنوان یک افزودنی ساده و در عین حال تاثیرگذار به رژیم غذایی صبحگاهی شما در نظر گرفته شود، مزایای این اکسیر خوشمزه و خوش رنگ از جذب مواد مغذی گرفته تا کمک به سم زدایی و ارتقای سلامت دستگاه گوارش، فراتر از طعم لذت بخش آن است. بنابراین، برای خود یک لیوان آب گوجه فرنگی بریزید، طراوت آن را بچشید و اجازه دهید صبح‌تان شروعی مغذی برای یک روز سالم‌تر باشد.

منبع: همشهری آنلاین

561346