تاکید عمان و ایران بر اجرای پروژه‌های مشترک در مناطق آزاد

مقامات ارشد مناطق آزاد تجاری ایران و عمان در نشستی بر اجرای مفاد یادداشت تفاهم امضا شده بین دو کشور بویژه در زمینه تشویق شرکت‌های فعال در مناطق ویژه اقتصادی و آزاد برای ایجاد روابط تجاری، تاسیس شعب و اجرای پروژه‌های مشترک تاکید کردند.
تصویر تاکید عمان و ایران بر اجرای پروژه‌های مشترک در مناطق آزاد

به گزارش پرسون، در این نشست «علی بن مسعود السنعیدی» رئیس سازمان مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد عمان و «حجت الله عبدالملکی» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی ایران راه‌های اجرای تفاهم‌های تجاری و اقتصادی و تجاری بین دو کشور را بررسی کردند.

سازمان مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد عمان در سال جاری تفاهم نامه‌ای با شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در زمینه تشویق توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری و افزایش مزیت‌های رقابتی برای مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد در هر دو کشور امضا کرده است.

پیشتر حجت‌الله عبدالملکی دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران ۲۱ دی ماه سال گذشته (۱۴۰۱) در دیدار با سفیر عمان بر لزوم تسریع در فرایند عقد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین مناطق آزاد دو کشور تاکید کرده بود.

وی با بیان اینکه برای توسعه مناطق آزاد مشترک میان دو کشور توافقات اولیه انجام و پیشرفت خوبی نیز صورت گرفته است، گفته بود: معتقدیم روابط تجاری دو کشور از رقم‌های فعلی می‌تواند بسیار بیشتر باشد و امضای تفاهم‌نامه مذکور در توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و عمان تاثیر ملموس و زیادی خواهد داشت.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه صادرات ایران به عمان در سال ۱۴۰۰ دو برابر مدت مشابه قبلی بوده است، گفت: همکاری مناطق آزاد دو کشور علاوه بر ایجاد زمینه برای سرمایه‌گذاران می‌تواند صادرات و واردات ایران و عمان را بسیار بیشتر از گذشته توسعه دهد و زمینه افزایش اشتغال و سرمایه‌گذاری در این مناطق را فراهم کند.

منبع: ایرنا

559426