آغاز ثبت‌نام دور جدید عتبات با افزایش 20 درصدی قیمت‌ها

با آغاز ثبت‌نام دور جدید اعزام‌ها از امروز شنبه، هزینه سفر عتبات در آذر تغییر کرد و 20 درصد گران شد.

تصویر آغاز ثبت‌نام دور جدید عتبات با افزایش 20 درصدی قیمت‌ها

به گزارش پرسون، ثبت‌نام در کاروان‌های عتبات زیر نظر سازمان حج و زیارت آغاز شده است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به دفاتر زیارتی در یکی از کاروان‌ها نام‌نویسی کنند.

دور جدید سفر به عتبات تا دهم آذر برنامه‌ریزی شده است. علی ابراهیمی، مدیر یکی از دفاتر زیارتی می‌گوید: هزینه سفر عتبات در این دوره حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

با بررسی خبرنگار ما و تماس با برخی از دفاتر، هزینه سفر عتبات با وجود حمایت‌های دولت برای اعزام‌های هوایی از ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و برای اعزام‌های زمینی از ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شده است.

البته خبرگزاری ما در گزارش‌هایی به احتمال افزایش هزینه سفر عتبات به ویژه در اعزام‌های هوایی در آذر اشاره کرده بود.(اینجا بخوانید) مهدی محمدی، مدیر یکی از شرکت‌های مجری سفرهای زیارتی به عتبات می‌گوید: دلیل افزایش این هزینه، بالا رفتن نرخ پروازهاست.

سازمان حج و زیارت به دفاتر زیارتی اعلام کرده بود که هزینه پروازها برای رفت و برگشت باید ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان باشد که شرکت‌های هواپیمایی حاضر به عرضه بلیت با این قیمت‌ها نیستند. بر همین اساس، دفاتر زیارتی مجبور شدند بلیت پرواز را بالاتر خریداری و به این ترتیب هزینه سفر را افزایش دهند.

برنامه سفر عتبات یک هفته‌ای است و زائران در این دوره نیز همچون گذشته سه شب در نجف، سه شب در کربلا و یک شب در کاظمین اسکان پیدا می‌کنند. زیارت دوره حرم امامین عسکریین علیهماالسلام در سامرا نیز پیش‌بینی شده است.

هزینه سفر عتبات در آبان‌ماه با وجود گران شدن بلیت پروازها و حتی خدمات در عراق ثابت بود و در برهه‌ای کاهش یافت. اما در دور جدید اعزام‌ها با وجود حمایت دولت، هزینه‌های سفر عتبات افزایش یافته است.

منبع: فارس

558975