چه داروهایی برای بیماران دیابتی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارد؟

خدمات صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج برای افراد مبتلا به دیابت اعلام شد.
تصویر چه داروهایی برای بیماران دیابتی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارد؟

به گزارش پرسون،از اصفهان؛ مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان با اشاره به اینکه دارو‌های درمان دیابت پرمصرف‌ترین و پرهزینه‌ترین دارو‌ها را در استان اصفهان شامل می‌شوند،گفت: همزمان با هفته دیابت، دارو‌های جدید بیماران دیابتی که تاکنون هیچ پوشش بیمه‌ای نداشت، از این پس با پوشش بیمه ارائه می‌شود.

دکتر محمد حسین صفاری افزود: دارو‌های خوراکی (مانند زیپمت، گلوریپا، گلورنتا)، درمان مشکلات چشمی ناشی از دیابت (لیزر درمانی)، تجهیزات پزشکی و انسولین‌ها از جمله این خدمات است.

مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان در خصوص میزان پوشش بیمه‌ای این خدمات اضافه کرد: ۷۰ درصد هزینه‌ها برعهده صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج است و بیمه شدگان فقط ۳۰ درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند.

صفاری ادامه داد: برخی از دارو‌ها مانند انسولین قلمی هم که قبلا زیر پوشش بیمه پایه بود با حمایت ویژه بخشی از پرداختی بیمه شده را این صندوق تقبل می‌کند.

وی تاکید کرد: دستگاه قند خون به همراه نوار و سوزن مربوطه نیز برای بیمه شدگان مبتلا به دیابت تحت پوشش صندوق قرار گرفته است.

محمد حسین صفاری بیان کرد:انسولین‌های قلمی از پرهزینه‌ترین دارو‌های تجویزی و داروی خوراکی متفورمین، پرمصرف‌ترین دارو هادر سامانه نسخه نویسی بیمه سلامت است.

صفاری گفت: همچنین چهار داروی ترکیبی پر مصرف در درمان بیماران دیابتی که هزینه به نسبت بالایی برای بیماران مبتلا به دیابت داشتند، شامل: امپاگلیفلوزین+لیناگلیپتین (مثل گلایپاور)، امپاگلیفلوزین+ متفورمین (مثل سینوریپا)، سیتاگلیپتین+مت فورمین (مثل زیپمت) و لیناگلیپتین+متفورمین (مثل لیروپریم)، زیر پوشش صندوق بیماران خاص و صعب العلاج قرار گرفتند.

در اصفهان از هر ۷ نفر یک نفر مبتلا به دیابت است که با آمار کشوری نیز برابری می‌کند.

منبع: صداوسیما

558836