غوغای "آذرنگ" در هانگژو؛

کوراشکاران خراسان‌شمالی سنگ تمام گذاشتند

دشت چهارمین طلای ایران در هانگژو توسط "صادق آذرنگ" در وزن منفی ۹۰ کیلوگرم کوراش جدای از بازگشت امید به کاروان ورزشی بار دیگر عنوان شاگرد اولی کلاس کوراش خراسان شمالی را اثبات کرد.
تصویر کوراشکاران خراسان‌شمالی سنگ تمام گذاشتند

به گزارش پرسون، خراسان شمالی پایتخت کوراش است و همواره برای حفظ این عنوان و افتخار آفرینی کشور ورزشکارانش سنگ تمام می گذارند.

این ورزشکاران بی ادعا کسب افتخار و عزت برای کشور را اولویت خود می دانند و به دور از هر حاشیه ای همچنان به دنبال افتخار آفرینی در میادین جهانی و آسیایی هستند.

همین ۲ روز پیش بود که "مجید وحید بریمانلو" یکی از ۲ وزن اعزامی کوراش خراسان شمالی به هانگژو با کسب نشان نقره امید ها را برای کسب نشان خوش رنگ توسط آذرنگ دوچندان کرده بود که صادق نیز با حضوری مقتدرانه چهارمین طلا را برای کاروان ورزشی ایران در هانگژو دشت کرد.

کوراش کار وزن منفی ۹۰ کیلوگرم در ادامه پیکارهای روز پایانی مسابقات کوراش بازی‌های آسیایی ۲۰۲۳ هانگژو در دیدار نخست خود به مصاف "کومار چائوهان" از هند رفت و ضمن برتری در این بازی راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.

نماینده کوراش کشورمان در مرحله ما قبل فینال به مصاف "عطایف" از ترکمنستان رفت و با نمایشی زیبا ضمن ضربه فنی کردن حریف خود به ‌دیدار نهایی راه یافت.

آذرنگ در دیدار نهایی به مصاف “کیم” از کره‌جنوبی رفت و ضمن کسب برتری در این دیدار به نشان طلا این دسته وزنی دست یافت.

"صادق آذرنگ" را بهتر بشناسیم

آذرنگ کوراشکاری است که همراه "مجید وحید بریمانلو" در دوازدهمین دوره رقابت‌های کوراش قهرمانی آسیا حضور داشت و نشان ارزشمند نقره کسب کرد.

وی در دور نخست این رقابت ها به مصاف "سارینچاوکتئو" از چین رفت و ضمن برتری مقابل این حریف قدرتمند راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

آذرنگ در این مرحله نیز "مظافروف" از قزاقستان را شکست داد و به نیمه‌نهایی صعود کرد.

وی در مرحله نیمه‌نهایی ضمن کسب برتری مقابل "ایشانمیرات اتایوف" از ترکمنستان راهی مرحله نهایی مسابقات کوراش قهرمانی آسیا شد تا با "میرزامرادف" ازبکستانی برای کسب نشان طلای این پیکارها دیدار کند.

آذرنگ در دیدار نهایی و در شرایطی که از حریف خود پیش بود در یک لحظه غافلگیر شد و نشان طلای این دسته وزنی را از دست داد و به نقره بسنده کرد.

رقابت‌های کوراش بازی‌های آسیایی هانگژو در ۲ وزن مردان با ترکیب "مجید وحید بریمانلو" و "صادق آزرنگ" به سرمربی گری "الیاس علی اکبری" در این رقابت‌ها حضور دارشتند.

استان خراسان شمالی ظرفیت ویژه ای در رشته کوراش دارد به گونه ای که با معرفی قهرمانان زیادی در میادین آسیایی و جهانی همواره عنوان دار پایتخت کوراش کشور است.

منبع: ایرنا

522167