آیا مصرف فلفل قرمز با رشد مو رابطه دارد؟

مخلوطی از فلفل قرمز و روغن زیتون بهترین راه موثر برای بهبود درخشندگی، پر پشتی مو و همچنین رشد بیشتر مو است.
تصویر آیا مصرف فلفل قرمز با رشد مو رابطه دارد؟

به گزارش سایت خبری پرسون، همه ما می دانیم که ادویه ها خاصیت دارویی دارند و فلفل جزو یکی از چاشنی هایی است که بار ها و بار ها در مطالب مختلف خوانده ایم که خواص بسیار زیادی از لاغری و کاهش وزن را با خود به همراه دارد.

حالا مورد دیگر این است که از قدیم الایام مو های پر پشت و سالم یکمی از معیار های زیبایی بوده و تقریبا همیشه همه آدم ها علاوه بر جستجو درمورد راه های داشتن پوست سالم به دنیال پیدا کردن روش هایی برای داشتن مو های زیبا هستند.

شاید برای تو هم تعجب آور باشد که فلفل قرمز یکی از همین روش هاست که می تواند در پر شت شدن مو ها تاثیر گذار باشد؛ اما اگر به برخی شامپو ها یا محصولات مراقبت از موی سر دقت کنید می بینید که عصاره فلفل قرمز یا روغن آن جزو مواد تشکیل دهنده شان است پس خیلی هم جای تعجب ندارد. فلفل قرمز قرن ها برای رشد مو استفاده شده و در درمان های بسیاری مؤثر بوده است.

مخلوطی از فلفل قرمز و روغن زیتون بهترین راه موثر برای بهبود درخشندگی، پر پشتی مو و همچنین رشد بیشتر مو است. فلفل قرمز گردش خون محیطی را بهبود می بخشد و پوست سر را تغذیه می کند.

یکی از روش های استفاده از ماسک فلفل قرمز و روغن زیتون برای پر پرشت و خوش حالت شدن مو ها به این صورت است که ۲۵ گرم فلفل خشک را در ۵۰۰ میلی لیتر روغن زیتون قرار دهید، مخلوط را در یک بطری تیره که نور را عبور نمی دهد بریز و به مدت ۱۰ تا ۱۵ روز ظرف را کنار بگذارید. از این مخلوط به طور منظم بر روی مو ها و پوست سر خود استفاده کنید و سپس با همان شامپو و نرم کننده همیشگی مو هایت را شستشو دهید و آبکشی کنید. این کار یه روش عالی و قدیمی‌برای رشد مو، بهبود ضخامت مو، پر پشتی مو ، تحریک مو و همچنین گردش خون پوست سر است که خود باعث رشد مو و فعال شدن فولیکول های موی سر می ‌شود.

این روش یک درمان عالی برای بهبود ضخامت مو است. فلفل جریان خون را که به نوبه خود موجب تغذیه پوست سر و تحریک رشد مو ها می شود را افزایش می ‌دهد. مخلوط فلفل با روغن مانند روغن زیتون ماده ای معجزه آسا برای مو هاست.

می توانی ترکیبی از روغن نارگیل و فلفل قرمز را به عنوان یک ماسک خانگی دیگر برای مو ها استفاده کنی. ابتدا حدود ۲۰۰ گرم از روغن نارگیل را که در دمای اتاق حالت جامد دارد را با ۲ قاشق غذاخوری فلفل قرمز ترکیب کن و سپس ان را داخل یک شیشه تمیز و خشک بریز. بگذار این محلول به مدت ۱ هفته در جای خنک و تاریک بماند. پس از یک هفته شیشه را از محل خارج کرده، محتویات را از صافی رد کنید تا پودر های اضافی گرفته شوند. حالا تو یک روغن قرمز رنگ بدون پودر دارید.

روغن را در یک بطری بریز تا بتوانید آن را نگهداری و استفاده مجدد کنید. در هر بار استفاده روغن را فقط و فقط روی پوست سرت استفاده کنید و ماساژ دهید. بگذارید یک شب تا صبح روی سر باقی بماند و سپس آن را شستشو بدهید.

فقط نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که قبل از استفاده بر روی پوست سر در قسمت کوچکی آن را تست کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل از قبیل سوزش زیاد، قرمزی و… از مصرف آن خودداری کنید.

این کار را می توانی هفته ای یک بار انجام بدهید و از نتیجه افزایش گردش خونی که باعث تحریک رشد فولیکول های مو می شود لذت ببرید.

فلفل قرمز قرن‌ها برای رشد مو استفاده شده و در درمان‌های بسیاری مؤثر بوده است.درمان عالی برای بهبود ضخامت مو است. فلفل جریان خون، که به نوبه خود تغذیه پوست سر و تحریک رشد مو را افزایش می‌دهد. مخلوط فلفل با روغن مانند روغن زیتون ماده ای معجزه آسا برای مو می‌شود.

مخلوطی از فلفل قرمز و روغن زیتون بهترین راه موثر برای بهبود درخشندگی ، پر پشتی مو و همچنین رشد بیشتر مو است. فلفل قرمز گردش خون محیطی را بهبود می‌بخشد و پوست سر را تغذیه می‌کند.

۲۵ گرم فلفل خشک را در ۵۰۰ میلی لیتر روغن زیتون قرار دهید. مخلوط را در یک بطری تیره که نور را عبور نمی‌دهد بریزید. به مدت ۱۰ تا ۱۵ روز ظرف را کنار بگذارید. از این مخلوط به طور منظم برروی موها و پوست سر خود بمالید. شامپو و نرم کننده را مانند قبل استفاده کنید، فقط مطمئن شوید که شامپو این چربی موها را پاک کند.

شما همچنین می‌توانید ۱ تا ۲ قاشق چای خوری فلفل قرمز را با ۱ تا ۲ قاشق چای خوری روغن زیتون مخلوط کنید.

با این کار شما یک خمیر ضخیم بدست می‌آورید که باید بر تمام پوست سر خود بمالید و ماساژ دهید، سر خود را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بپوشانیدروغن زیتون گرما و حرارتی فلفل بر روی پوست را کاهش می‌دهد.

منبع: عصر ترکیه

510247