روش‌های طبیعی برای کم کردن اسید معده

بسیار خوب است که از روش‌های طبیعی برای رفلاکس اسید معده استفاده کنید. مگر در زمانی که مری شما در محدوده‌ای از خود آسیب دیده باشد که در این صورت به دارو نیازمند هستید.
تصویر روش‌های طبیعی برای کم کردن اسید معده

به گزارش سایت خبری پرسون، اثربخشی انواع داروهای خانگی در تسکین سوزش سر دل در افراد مختلف متفاوت است. داروهای خانگی برای تسکین سوزش سر دل که به آن رفلاکس اسید نیز گفته می شود، عبارتند از:

سرکه سیب

سرکه سیب برای برخی از افراد موثر است، اما برای برخی دیگر نیز فقط علائم را بدتر می کند. بلع مقدار کمی (حدود یک قاشق چای خوری) سرکه سیب فرآوری نشده با آب مخلوط شده ممکن است سطح اسیدیته معده را کاهش دهد. اما هیچ مدرک علمی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.

سرکه سیب برای رفلاکس اسید معده تا زمانی که از مقدار کمی از آن استفاده کنید و سرکه آن رقیق شده باشد، بی خطر است.

پروبیوتیک ها

روزر می گوید، من پروبیوتیک ها را برای انواع مشکلات گوارشی -مانند اسهال، نفخ و گاز- توصیه می کنم، اما معمولاً برای رفلاکس اسید آن را توصیه نمیکنم. او هشدار می دهد که خرید پروبیوتیک ها از یک تولید کننده مکمل مورد اعتماد امری بسیار مهم به شمار می آید. شما باید مطمئن باشید که محصول با کیفیتی را دریافت خواهید کرد.

پروبیوتیک ها را تنها برای تسکین سوزش سر دل تا زمانی که از یک شرکت معتبر خریداری شوند آزمایش و استفاده کنید.

جویدن آدامس

یک مطالعه کوچک نشان داده است که جویدن آدامس بدون قند به مدت 30 دقیقه بعد از ناهار یا شام می تواند سطح اسید را در مری کاهش دهد. اما برای برخی از افراد، جویدن آدامس نعناع می تواند علائم را بدتر کند.

جویدن آدامس بعد از غذا هیچ ضرری ندارد. اگر نمی توانید طعم نعناع را تحمل کنید، ممکن است بخواهید از آنها اجتناب کنید.

آب آلوئه ورا

ژل برگ آلوئه ورا برای تسکین آفتاب سوختگی شناخته شده است -اما برای سوزش سر دل چطور؟ برخی افراد برای کاهش اسید معده و آرام کردن سوزش آن، آب آلوئه ورا را به صورت خوراکی مصرف می کنند. با این حال، هیچ تحقیقی وجود ندارد که نشان دهد آلوئه ورا به سوزش سر دل کمک می کند.

آب آلوئه ورا را تا زمانی که آن را از منبع معتبر خریداری کرده اید امتحان کنید تا مطمئن شوید که یک محصول خالص و ایمن دریافت می کنید.

موز

موز میوه ای بی مزه و کم اسید است که اغلب مردم آن را برای دستگاه گوارش مناسب می دانند.روزر می گوید ، ویتامین های موجود در موز به جلوگیری از اسپاسم دستگاه گوارش کمک می کنند ، اما از طرفی دیگر این راه هم باید گفت که مشخص نیست که آیا آنها می توانند بر ریفلاکس اسید تأثیر بگذارند یا خیر.

اگر چیز دیگری نباشد، موز یک غذای میان وعده عالی برای اکثر مردم است. آزمایش کردن اینکه آیا موز به علائم سوزش سر دل شما کمک می کند یا خیر، ضرری ندارد.

نعناع

روزر می گوید نعناع معده را شل می کند. ممکن است بعد از مصرف آن احساس بهتری داشته باشید. با این حال، نعناع همچنین می تواند علائم رفلاکس اسید را در برخی افراد افزایش دهد، زیرا ممکن است ماهیچه ای را که مانع از برگشت مایعات به داخل مری می شود را ، شل کند.

نکته: مفید بودن یا نبودن نعناع به خود فرد بستگی دارد. می توانید چای نعناع را بنوشید یا قرص نعناع را میل کنید. اگر این دارو رفلاکس اسید را در شما افزایش می دهد، سعی کنید زنجبیل را امتحان کنید.

زنجبیل آرام بخش است و التهاب معده را کاهش می دهد. نعناع و زنجبیل هم می توانند برای اسهال، نفخ و گاز مفید باشند. با محبوبیت اسانس ها، برخی استفاده از اسانس نعناع یا زنجبیل را به عنوان کمک برای هضم غذا در نظر می گیرند. قبل از مصرف اسانس ها به صورت خوراکی یا موضعی با پزشک خود مشورت کنید. اسانس ها می توانند با داروها تداخل داشته باشند. بدن هر فرد به این اسانس ها واکنش متفاوتی نشان می دهد.

منبع: بهداشت نیوز

508667