دانش‌آموزان تهرانی که قصد انتخاب رشته دارند، بخوانند

آموزش و پرورش شهر تهران با برپایی ۵۳ پایگاه انتخاب رشته در سطح مناطق ۱۹ گانه آموزش و پرورش شهر تهران در مهلت مقرر پذیرای داوطلبان برای انتخاب رشته است.

تصویر دانش‌آموزان تهرانی که قصد انتخاب رشته دارند، بخوانند

به گزارش پرسون، امسال بیش از یک میلیون و ۱۵۷ هزار نفر از شرکت‌کنندگان آزمون ورود به دانشگاه‌ها، مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شده‌اند که از این تعداد، حدود ۵۳۰ هزار داوطلب در رشته‌های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرش می‌شوند که ۳۰۳ هزار نفر از این داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش خواهند شد.

در رشته پزشکی تعداد ۹۷۰۰ داوطلب، در رشته دندانپزشکی ۱۹۰۰ نفر و در رشته داروسازی هم ۱۴۰۰ داوطلب در دوره‌های روزانه، شبانه، مناطق محروم و دانشگاه آزاد پذیرش خواهند شد و به طور کلی ۱۲ هزار و ۹۰۰ نفر در سه رشته پرطرفدار علوم پزشکی برای سال ۱۴۰۱ پذیرفته می‌شوند.

آموزش و پرورش به روال هرسال، در مراکز مشاوره خود اقدام به ارائه خدمات تخصصی مشاوره‌ای جهت انتخاب رشته ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور می کند که در همین راستا، آموزش و پرورش شهر تهران با برپایی ۵۳ پایگاه انتخاب رشته در سطح مناطق ۱۹ گانه آموزش و پرورش شهر تهران در مهلت مقرر پذیرای داوطلبان است.

آنگونه که آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرده، توجه به مسائل روحی و روانی دانش آموزان، وجود امکانات کافی در پایگاه‌های انتخاب رشته، نزدیکی محل سکونت دانش آموزان به مراکز و پایگاه‌های انتخاب رشته و توجه به علائق، توانایی ها و استعدادهای دانش آموزان برای انتخاب رشته مطلوب مورد تاکید و مدنظر است.

همچنین در این پایگاه ها از مشاوران مجرب، متعهد و از همکاران اداره آموزش و پرورش استفاده می شود و اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش شهر تهران، با شعار «ما مشاوره می دهیم تا شما متناسب با توان و استعداد، رغبت، هوش و تیپ شخصیتی خود انتخاب رشته نمایید»، در راستای لزوم توجه به ویژگی‌های روانی، شخصیتی و آینده شغلی داوطلبان این پایگاه‌ها را فعال کرده است.

409248