خوردن این سبزی به شما قدرت می‌دهد

متخصصان دریافتند که نیترات موجب افزایش دو نوع پروتئین طبیعی در ماهیچه‌ها می‌شود که به نوبه خود در ذخیره‌سازی و آزادسازی کلسیم نقش دارند و این فرآیند برای انقباض عضلات حیاتی است.
تصویر خوردن این سبزی به شما قدرت می‌دهد

به گزارش پرسون، متخصصان تغذیه و سلامت در سوئد می‌گویند در یک مطالعه جدید دریافته‌اند که برگ‌های پهن و سبز اسفناج واقعا می‌توانند شما را مثل شخصیت معروف کارتونی ملوان زبل قوی‌تر کنند و قدرت بدنی‌تان را افزایش دهند.

این متخصصان در انستیتو کارولینسکای استکهلم آزمایشات جدیدی را انجام داده‌اند که نشان می‌دهد چطور عنصر نیترات که جزو ترکیبات طبیعی موجه در اسفناج و چندین نوع سبزی دیگر است می‌تواند موجب تقویت و نیرومندتر شدن ماهیچه‌ها شود.

برای دستیابی به این نتیجه که به زودی در مجله تخصصی "فیزیولوژی" منتشر خواهد شد، پزشکان سوئدی نیترات را به طور مستقیم و به مدت یک هفته داخل آب آشامیدنی گروهی از موش‌های آزمایشگاهی ریختند و سپس عملکرد عضلانی این موش‌ها را با موش‌های دیگری که نیترات ننوشیده بودند، مقایسه کردند.

نتایج مقایسه‌ها تایید کرد موش‌هایی که در آب آنها نیترات ریخته شده بود، قدرت عضلانی خیلی بیشتری پیدا کرده بودند.آندرس هرناندز از متخصصان دپارتمان فیزیولوژی و فارماکولوژی در این انستیتو تشریح کرد: مقدار نیتراتی که برای این موش‌ها استفاده شد معادل مصرف 200 تا 250 گرم اسفناج در روز است که برای انسان به راحتی قابل دسترسی است.این متخصصان دریافتند که نیترات موجب افزایش دو نوع پروتئین طبیعی در ماهیچه‌ها می‌شود که به نوبه خود در ذخیره‌سازی و آزادسازی کلسیم نقش دارند و این فرآیند برای انقباض عضلات حیاتی است.

منبع: بهداشت نیوز

387066