با این روش ها شکنندگی ناخن ها را درمان کنید

همه به‌دنبال ناخن‌های زیبا و محکم هستند. ناخن‌های ضعیف به‌راحتی می‌شکنند بنابراین برای داشتن ناخن‌های قوی باید از آن‌ها مراقبت کنیم.
تصویر با این روش ها شکنندگی ناخن ها را درمان کنید

به گزارش پرسون، بسیاری از مردم نسبت به ناخن‌های خود بی‌اهمیت هستند، بنابراین شکنندگی ناخن یک مشکل رایج در میان مردم است. در این مطلب قصد داریم راه‌های درمان شکنندگی ناخن را به شما معرفی کنیم.

درمان نرمی و شکنندگی ناخن با طب سنتی

روغن نارگیل برای ناخن

روغن نارگیل یک تغذیه مناسب برای ناخن‌های ضعیف و شکننده است. چربی اشباع موجود در روغن نارگیل به‌عنوان یک مرطوب‌کننده عالی عمل می‌کند و همچنین از انواع عفونت‌های ناخن جلوگیری می‌کند.

روغن نارگیل را کمی گرم کنید و بر روی ناخن‌های خود بمالید و به مدت ۵ دقیقه ناخن‌‌ها را به آرامی ماساژ دهید. ماساژ روغن نارگیل بر روی ناخن‌ها باعث بهبود گردش خون می‌شود و رطوبت ناخن‌ها را حفظ می‌کند. این کار را ۲ تا ۳ بار در روز تکرار کنید.

سرکه سیب تقویت‌کننده قوی برای شکنندگی ناخن

سرکه سیب یک درمان خوب دیگر برای ناخن‌های ضعیف و شکننده است. این محلول نه‌تنها حاوی مواد مغذی است که برای پیشگیری از شکنندگی ناخن مناسب هستند بلکه دارای اسید مالیک و اسید استیک است که به مبارزه با عفونت ناخن کمک می‌کند.

مقداری سرکه سیب را درون یک ظرف بریزید سپس ناخن‌های خود را به مدت چند دقیقه داخل آن قرار دهید. این درمان را ۱ بار در روز انجام دهید، خواهید دید که در عرض چند روز ناخن‌های شا بسیار قوی‌تر می‌شوند.

درمان شکستن ناخن با ویتامین E

یکی از دلایل اصلی ضعیف شدن ناخن‌ها مرطوب نبودن آن‌ها است. روغن ویتامین E درمان عالی برای حفظ رطوبت و هیدراته ناخن است.

یک کپسول ویتامین E را باز کنید و روغن آن را به مدت ۵ دقیقه بر روی ناخن خود به آرامی ماساژ دهید. اگر هر روز این کار را انجام دهید در عرض دو هفته از نتیجه آن بر روی ناخن‌های خود شگفت‌زده خواهید شد. شما همچنین می‌توانید کپسول ویتامین E را به صورت خوراکی مصرف کنید.

درمان شکنندگی ناخن با روغن درخت چای

روغن درخت چای می‌تواند با عفونت‌های قارچی ناخن مبارزه و در نتیجه از شکنندگی ناخن جلوگیری کند. آنتی سپتیک موجود در روغن درخت چای به مبارزه با عفونت‌ها کمک می‌کند.

یک قاشق چای‌خوری ویتامین E را با چند قطره روغن درخت چای مخلوط کنید سپس آن را به مدت چند دقیقه بر روی ناخن‌های خود ماساژ دهید و پس از ۳۰ دقیقه ناخن‌های خود را با آب گرم شست‌وشو دهید و در آخر با لوسیون مرطوب‌کننده ناخن‌های خود را مرطوب کنید.

383643