وزیر آموزش و پرورش:

به زودی اخبار خوبی به معلمان می رسد

​وزیر آموزش و پرورش در دیدار با فرهنگیان نوشهر و چالوس گفت: تلاش می کنم تا مطالبات معلمان و جامعه فرهنگیان به شیوه‌ای منطقی محقق شود.
تصویر به زودی اخبار خوبی به معلمان می رسد

به گزارش پرسون، یوسف نوری امروز، در سفر یک‌روزه خود به استان مازندران، در دیدار با فرهنگیان نوشهر و چالوس با اشاره به جایگاه برجسته دستگاه تعلیم و تربیت، اظهار کرد: تلاش معلمان در تربیت نسل آینده کشور، بسیار حائز اهمیت است؛ بسیاری از دانش آموزانی که در راه انقلاب جان خود را فدا کرده و شهید شده اند و ظهور و بروز دانشمندان و افتخارآفرینان المپیادهای علمی، و… را حاصل زحمات معلمان دلسوز و فرهیخته می دانم و از آنها تشکر و قدردانی می کنم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: با نگاه به تاریخ آموزش از گذشته تاکنون، درمی یابیم که اگر در نظام آموزشی، چه در سطح آموزش عمومی و چه در سطح عالی، از الگوی بومی استفاده شود، موفقیت های خوبی حاصل می شود و اگر از الگوی بومی فاصله بگیریم، به نسبت فاصله ای که ایجاد کرده ایم، متضرر خواهیم شد.

نوری ادامه داد: مطالبات معلمان در جای خود مهم است و همه در تلاشیم که این مطالبات به شیوه‌ای منطقی محقق شود و از معلمان هم می‌خواهم در طرح مطالبات خود از شیوه‌های برهان و استدلال بهره بگیرند و به مسیرهای مورد اراده دشمنان، سوق داده نشوند و تأکید ما این است مطالبات به روش عالمانه طرح شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نظام رتبه‌بندی، گفت: تقریباً در هرجلسه هیأت دولت، این موضوع طرح می‌شود؛ این طرح باید همراه با سند تحول بنیادین، اجرایی و عملیاتی شود زیرا با هدف رشد صلاحیت حرفه‌ای معلمان تنظیم شده تا کیفیت آموزش و جایگاه نظام آموزشی ارتقاء یابد.

عضو کابینه دولت سیزدهم، تصریح کرد: خوشبختانه رییس جمهور و رییس مجلس و شورای نگهبان با اجرای طرح رتبه بندی مخالفتی ندارند، و این طرح در حال انجام مراحل اداری است که ان شاءالله به زودی در این خصوص اخبار خوبی به معلمان خواهد رسید.

وی گفت: در حال حاضر مذاکرات با دولت ادامه دارد تا بودجه لازم برای رتبه‌بندی در سال آینده به طور کامل تأمین گردد.

نوری هم‌چنین به مشکلاتی چون بیمه تکمیلی، سرانه مدارس و معوقه بازنشستگی همکاران اشاره کرد و گفت: در این زمینه‌ها، رایزنی های لازم انجام گرفته و تلاش می کنیم این مشکلات را نیز از سر راه آموزش و پرورش برداریم.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این نشست تعدادی از معلمان، مدیران مدارس، فرهنگیان بازنشسته و دانشجومعلمان به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند و ایده‌ها و نقدهای خود را در حضور وزیر طرح کردند.


کانال تلگرام گسترش نیوز
منبع: ایسنا

383072