مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین خبر داد:

پنج مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی قلع و قمع شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین اظهار داشت: با اجرای احکام قطعی صادر شده توسط محاکم قضایی و در راستای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، مستحدثات پنج مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی روستاهای نجم آباد، باراجین و میزوج از توابع شهرستان قزوین قلع و قمع شد.
تصویر پنج مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی قلع و قمع شد

به گزارش پرسون از استان قزوین، سعید صالحی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت: احکام قضایی صادر شده و قطعیت یافته در خصوص پنج مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان اجرا و براین اساس ساخت و سازهای غیرمجاز در آن‌ها تخریب شدند.

صالحی روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: با اجرای احکام قطعی صادر شده توسط محاکم قضایی و در راستای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، مستحدثات پنج مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی روستاهای نجم آباد، باراجین و میزوج از توابع شهرستان قزوین قلع و قمع شد.

وی با اشاره به اینکه گشت‌های حفاظت از اراضی کشاورزی به طور مستمر در حال رصد هرگونه فعالیتی در اراضی کشاورزی در ‏سطح شهرستان هستند، گفت: با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی طبق قانون حفظ کاربری برخورد قاطع و قانونی خواهد شد‎.‎

این مسئول با بیان اینکه سیاست و برنامه جهاد کشاورزی در راستای حفظ اراضی کشاورزی پیشگیری قبل از وقوع تخلف است، افزود: پیشگیری از وقوع ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی بهترین ‏راهکار است و بدین منظور جهاد کشاورزی با برگزاری کلاس‌های ترویجی برای کشاورزان، ‏دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها و همچنین ارسال پیامک، تهیه بنر و توزیع بروشور در خصوص ‏تبعات قانونی تغییر کاربری‌های غیرمجاز، پیشگیری را در دستور کار قرار داده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین در پایان گفت: اجرای این احکام قضایی با حضور نماینده دادستان، نیروی انتظامی و همکاری شهرداری قزوین انجام شد.

استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

منبع: ایرنا

366599