بازدید از این موزه‌ها رایگان شد!

شهردار منطقه ۱۱ گفت: به مناسبت روز تهران، بازدید رایگان از ۷موزه، وقایع نگاری یکصد سال اخیر، برگزاری تور دوچرخه سواری و برنامه‌های متنوع دیگر با محوریت ماه های محرم و صفر در حال انجام است.

تصویر بازدید از این موزه‌ها رایگان شد!

به گزارش پرسون، نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ در تشریح ویژه برنامه‌های هفته تهران که امسال با عنوان «یک قرن تهران» نامگذاری شده است؛ افزود: با توجه به اینکه حدود ۴ کیلومتر از حصار ناصری و بافت تاریخی تهران قدیم در منطقه ۱۱ قرار دارد؛ در هفته تهران برنامه‌های مختلفی در نظر گرفته شده است که می‌توان به تهیه و تولید قصه‌های تهران با عنوان «یک قرن تهران ۱۴۰۰-۱۳۰۰» اشاره کرد.

آبادیان ادامه داد: این تولیدات شامل رویدادها و اتفاقات تاریخی با موضوع تکایا، حسینیه‌ها و مراکز مذهبی، تاریخی و قدیمی است که به روایتگری استاد تهران شناس نصراله حدادی با محوریت ماه محرم و صفر تهیه شده است.

آبادیان درباره بخش دیگری از برنامه‌های هفته تهران بیان کرد: تهیه وقایع نگاری یکصد سال اخیر در منطقه ۱۱ به صورت تیزر، کلیپ، موشن گرافی و انتشار در فضای مجازی، هماهنگی با موزه‌های حکمت و فلسفه، دخانیات، مقدم، ثبت احوال، موزه قرآن، موزه روان پزشکی و موزه جنگ (عمارت تیمورتاش) برای بازدید عموم به صورت رایگان، تهیه فیلم معرفی اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری و انتشار در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با عنوان گردشگری مجازی از دیگر مواردی است که برای اجرا طراحی شده است.

شهردار منطقه ۱۱ ادامه داد: همچنین نقشه معرفی بیش از ۱۱۰ نقطه گردشگری در منطقه ۱۱ تهیه و تولید شده است که در این هفته به صورت رایگان از راه ارتباطی شبکه‌های مجازی و سایت منطقه ۱۱ برای دسترسی عموم شهروندان منتشر خواهد شد.

آبادیان در انتها یادآور شد: در هفته تهران تور دوچرخه سواری در مسیرهای گردشگری سطح منطقه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از تاریخ ۱۴ مهر ماه به مدت یک هفته برگزار خواهد شد و علاقمندان می‌توانند از طریق شبکه‌های اجتماعی منطقه ۱۱ از برنامه این تورها مطلع شوند.

منبع: مهر

364011