موسوی در گفت‌وگو با پرسون:

حذف ارز ترجیحی نیازمند تصمیم صحیح دولت است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ارز ترجیحی سبب فسادها و رانت‌های گسترده و آسیب به معیشت مردم شده و حذف آن نیازمند اقدام مناسب دولت است. 
تصویر حذف ارز ترجیحی نیازمند تصمیم صحیح دولت است

به گزارش پرسون، سال گذشته در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه 1400 توسط مجلس شورای اسلامی، نمایندگان به دلیل نتیجه نامطلوب اختصاص ارز ترجیحی و یا همان ارز دولتی 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی مردم و ایجاد فساد و رانت‌های گسترده در این زمینه و عدم توزیع کالا با قیمت‌های مناسب در جامعه، اصرار به حذف ارز دولتی داشتند، اما دولت دوازدهم موافق نبود و به دنبال جایگزینی آن با ارز 11 هزار تومانی بود.

اکنون با تغییر دولت مجدد زمزمه‌های حذف ارز ترجیحی قوت گرفته است؛ خبرنگار پرسون، برای بررسی بیشتر این موضوع گفت‌وگویی با سید کاظم موسوی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی داشته که به شرح ذیل است.

موسوی بیان کرد: ارز 4200 تومانی زندگی مردم را فلج کرده و باید حذف شود. این ارز معیشت و زندگی را برای شهروندان مختل کرده و کالاهای اساسی به دلایل ایجاد رانت‌ها در این زمینه، به دست مصرف کننده اصلی نرسیده است.

وی افزود: ارز دولتی سبب رانت‌های گسترده‌ای شد و عده ای از سوداگران و مافیای قدرت از این طریق سوءاستفاده کردند و مردم مظلوم نیز جزء تماشا اقدامی نتوانستند انجام دهند.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در هر صورت این موضوع به صلاح کشور نیست و حذف آن نیازمند تصمیم خوب دولت است.

351426