سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان:

شورا فقط برنامه شهردار منتخب را منتشر می‌کند

سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان گفت: برنامه کاندیدهای شهرداری را منتشر نمی‌کنیم و شورا فقط برنامه شهردار منتخب را منتشر می‌کند.
تصویر شورا فقط برنامه شهردار منتخب را منتشر می‌کند

به گزارش پرسون از استان زنجان، حسین حمزه‌لو پاک سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به فرآیند انتخاب شهردار گفت: بحث علنی و غیرعلنی بودن شهردار زنجان را کل اعضا تصمیم می‌گیرند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه اعضای شورا نماینده مردم هستند و شهردار را انتخاب خواهند کرد، گفت: بحث انتخاب شهردار یک موضوع تخصصی است و پس از ارائه برنامه شهردار انتخاب خواهد شد.

وی با بیان اینکه فیلم و عکس ارائه برنامه از سوی کاندیدها کاملا ضبط شده و به صورت مستمر اطلاع‎‌رسانی می‌شود، افزود: حتی برای بازبینی فیلم ضبط می‌شود تا اگر اعضا نیاز داشتند در آرشیو موجود باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه شورا برنامه کاندیداها را منتشر نمی‌کند، اضافه کرد: شورا پس از انتخاب شهردار فقط برنامه شهردار منتخب را منتشر خواهد کرد.

حمزه‌لو پاک با بیان اینکه شورا مجاز به انتشار برنامه کاندیدها نیست، گفت: رسانه‌ها می‌توانند برنامه کاندیداها را با اجازه خودشان منتشر کند.

وی درباره غیرعلنی بودن و عدم انتشار برنامه کاندیدها نیز گفت: لزومی ندارد، مگر در تهران برنامه همه کاندیدها ارائه شد که در زنجان بشود، مهم برنامه شهردار منتخب است که منتشر خواهد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه تاکنون حسین عیوض‌زاده و عباس قنبری برنامه خود را ارائه کرده‌اند، گفت: ارائه برنامه از سوی کاندیدها یک روز در میان انجام می‌شود و نفر سوم آقای عباس راشاد است که برنامه خود را ارائه خواهد کرد.

گزینه‌های نهایی شهرداری زنجان هشت نفر شامل عباس راشاد، عباس قنبری، منصور سلطان محمدی، روح الله حسنی، حسین عیوض زاده، سعید رفیعی، جواد سروش مهر و محمد صحبت لو بودند که از بین این افراد روح‌الله حسنی قبل از ارائه برنامه‌ها انصراف داد.

منبع: فارس

349811