304532

دوره‌های رایگان اوقات فراغت تابستانی برای دانش‌آموزان

تصویر دوره‌های رایگان اوقات فراغت تابستانی برای دانش‌آموزان
مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: دوره‌های اوقات فراغت در تابستان برای دانش آموزان در تمامی پایه‌های تحصیلی رایگان برگزار می‌شود.

به گزارش پرسون، علی رمضانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در این زمینه افزود: درحال حاضر مدیران مشغول مشخص کردن فعالیت‌های تابستانی تا ۲۰ خرداد ماه هستند تا از این تاریخ دانش آموزان به سامانه همگام وارد شوند و ثبت‌نام خود را براساس رشته‌ها انجام دهند.

وی ادامه داد: پایگاه‌های تابستانی از اول تیرماه در ۲ ظرفیت سامانه همگام و شبکه شاد با افزودن ظرفیت جدید به نام پایگاه تابستانی من باز می‌شود.

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: ساماندهی دانش آموزان در کلاس‌های مختلف از ۱۲ تیرماه صورت می‌گیرد، هر دوره هفت هفته است.

رمضانی با بیان اینکه در هر پایگاه تابستانی هر دانش آموز یک مهارت می‌آموزد، توضیح داد: دوره‌های تابستانی به این صورت که معلمان با دانش آموزان تعامل دوسویه دارند و براساس نیاز و تنوع دانش‌آموزان برنامه‌ها به آنها ارائه می‌شود.

وی گفت: با توجه به اینکه برخی از دانش آموزان در مناطق محروم و کمتر برخوردار اطلاعات کمی در خصوص برخی از رشته‌ها دارند، یک کارگروه تولید محتوا در برخی از رشته‌ها تشکیل شد.

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: پس از تشکیل کارگروه تولید محتوا، استادانی از سراسر کشور مشغول تولید محتوا شدند که این محتوا نیز در کانال پایگاه تابستانی قرار گرفت.

رمضانی اظهار داشت: دانش آموزان در استان و شهرستان‌های کشور از این اطلاعات بهره‌مند می‌شوند و می‌توانند نسبت به رشته‌های مختلف اطلاعات کسب کنند.

وی عنوان کرد: همچنین پوستر پایگاه اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان رونمایی شد، دبیرخانه این کار در استان زنجان قرار گرفت.

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌های جدی این است که در حوزه سیاست‌های راهبردی فعالیت داشته باشیم و تلاش شده که در مناطقی که ستاد کرونا وضعیت را سفید اعلام کرده، کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار شود.

رمضانی افزود: به همین منظور، مراکز اردوگاه‌ها، کانون‌ها، مراکز ورزشی و دارالقرآن‌ها ظرفیت مناسبی برای فعالیت حضوری دانش آموزان در ایام تابستان است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های تربیتی باید چهره به چهره صورت گیرد، گفت: با اخذ مجوز ستاد مقابله با کرونا در برخی مناطق امکان حضور دانش‌آموزان میسر می‌شود و همچنین سایر دانش آموزان از محتوای شبکه شاد می‌توانند بهره‌مند شوند.

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: دوره‌های اوقات فراغت برای همه مقاطع تحصیلی تهیه شده است.

علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش پیشتر اعلام کرده بود: در جدول زمان بندی اعلام شده مدیران تا ۱۵ خرداد فرصت داشتند نسبت به تعریف دوره اقدام کنند و بعد از آن باید اطلاع رسانی لازم صورت گیرد تا دانش‌آموزان با ورود به همگام نسبت به ثبت نام در کلاس‌ها اقدام کنند و ثبت نام دانش‌آموزان تا اول تیر ماه ادامه خواهد یافت.

بعد از آن شبکه شاد با ایجاد پنجره ای در صفحه اصلی شاد "پایگاه تابستانی من" را مثل "مدرسه من " ایجاد می‌کند و با انتقال اطلاعات از سامانه همگام به شاد، شبکه شاد قادر خواهد بود طبق کلاس‌های تعریف شده در سامانه همگام توسط مدیران پایگاه‌های تابستانی گروه‌های کلاسی را ایجاد و در دسترس قرار دهد. لذا باید دانش‌آموزان تا اول تیرماه در سامانه همگام و در کلاس‌های مورد نظر ثبت نام کنند.

منبع:ایرنا

| 304532