288014

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مطرح کرد:

آمادگی برای مرمت مسجد کبود ایروان/ برگزاری "فم تور" آشنایی با جاذبه های گردشگری ایران

تصویر آمادگی برای مرمت مسجد کبود ایروان/ برگزاری "فم تور" آشنایی با جاذبه های گردشگری ایران
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اعلام آمادگی ایران برای مرمت مسجد کبود ایروان گفت: ایران می‌تواند برای آشناسازی معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران فم‌تور متشکل از خبرنگاران و آژانس‌های گردشگری برگزار کند.

به گزارش پرسون، علی اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در دیدار با سفیر جمهوری ارمنستان در ایران عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران به همه ادیان رسمی و همه ادیانی که در قانون اساسی ما به آن اشاره شده است، توجه ویژه‌ای دارد. سال‌هاست که ملت ایران با ادیان دیگر مهربانانه برخورد می‌کنند، البته پیشینیان ما نیز این‌گونه رفتار می‌کردند.

وی افزود: در شهرهای مختلف ایران از جمله یزد محل عبادتگاه مسلمانان، یهودیان و مسیحیان در کنار یکدیگر قرار دارد که باعث افتخار ملت است. حتی ما چندین کلیسا را ثبت جهانی کردیم.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: توجه ویژه‌ای به گردشگری منطقه‌ای داریم زیرا معتقدیم گردشگری علاوه بر کارکردهای اقتصادی، موجب توسعه روابط و نزدیکی ملت‌ها می‌شود، بنابراین برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای گردشگری کشورهای منطقه داشتیم و داریم، این ارتباط با ارمنستان خوب است به ویژه بعد از لغو روادیدی که انجام شده است.

وی افزود: آمادگی داریم ارتباط گردشگری میان دو کشور افزایش پیدا کند، به نظر می‌آید در چند ماه آینده با روند واکسیناسیونی که در حال انجام شدن است، گردشگری دوباره در سطح دنیا فعالیت خود را آغاز کند.

مونسان تصریح کرد: ایران می‌تواند برای آشناسازی معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران فم‌تور متشکل از خبرنگاران و آژانس‌های گردشگری برگزار کند که این موضوع می‌تواند موجب افزایش تعداد گردشگران شود.

وی عنوان کرد: در حوزه میراث‌فرهنگی در بخش مرمت بناهای تاریخی تجارب خوبی داریم و آمادگی داریم تا این تجربیات را به کشور ارمنستان منتقل کنیم.

مونسان گفت: با توجه به تاریخ دو کشور، مشترکات زیادی در حوزه میراث ناملموس داریم و در این خصوص می‌توانیم کارهای زیادی مانند ارسال پرونده‌های مشترک به یونسکو برای ثبت جهانی انجام دهیم.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در این دیدار بر مرمت مسجد کبود ایروان نیز تأکید کرد.

| 288014

مطالب مرتبط