287676

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه:

به زودی پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون کرونا مشخص و مجهز خواهد شد

تصویر به زودی پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون کرونا مشخص و مجهز خواهد شد
حوزه معاونت بهداشتی و کادر بهداشت خط مقدم واکسیناسیون است و با اجرای واکسیناسیون کرونا کار بسیار بزرگی در راستای مقابله با کرونا انجام خواهد شد است.

به گزارش پرسون از کرمانشاه، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: به زودی پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون کرونا در استان مشخص و مجهز خواهد شد.

ابراهیم شکیبا اظهار داشت: حوزه معاونت بهداشتی و کادر بهداشت خط مقدم واکسیناسیون است و با اجرای واکسیناسیون کرونا کار بسیار بزرگی در راستای مقابله با کرونا انجام خواهد شد است.

وی عنوان کرد: نباید واکسن دپو شده در هیچ شهرستانی وجود داشته باشد و واکسن‌هایی که به هر شهرستان تحویل می‌شود باید در کوتاهترین زمان ممکن به گروه‌های هدف تزریق شود.

شکیبا گفت: واکسیناسیون یکی‌ از راهبردهای اصلی گام پنجم مقابله با بیماری کووید 19 می باشد، اما نباید اختلالی در امر بیماریابی و فعال کردن تیم‌های مراقبتی حتی در روزهای تعطیل ایجاد شود.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در اسرع وقت پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در استان مشخص و مجهز خواهد شد.

شکیبا عنوان کرد: اولویت اصلی دانشگاه واکسیناسیون است و نباید خارج از گروه‌های هدف تزریق شود.

وی گفت: روزهای سختی پیشرو داریم و موفقیت در اجرای مطلوب واکسیناسیون کرونا در استان نیازمند تلاش شبانه‌روزی همکاران بهداشت برای تزریق واکسن حتی در روزهای تعطیل است.

شکیبا با اشاره به اینکه مراکز خودرویی تزریق واکسن در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود عنوان کرد: راه کنترل ببماری واکسیناسیون همگانی و داروی مناسب و قطعی است که تاکنون دارویی یافت نشده است؛ بنابراین مهم پیشگیری در دو بخش رعایت شیوه‌نامه‌ها و واکسیناسیون است.

وی گفت: در این مدت با دقت و سرعت مناسب واکسیناسیون در استان کرمانشاه انجام شده است، اما به زودی تعداد زیادتری واکسن وارد استان می شود که باید در اسرع وقت و جلوگیری از ازدحام واکسیناسیون را انجام دهیم.

شکیبا با بیان اینکه سلامت تزریقات واکسن بسیار مهم است و به هیچ وجه نباید خارج از برنامه ملی واکسیناسیون اقدامی صورت گیرد افزود: تلاش می‌شود که تجمعی در مراکز تزریق نداشته باشیم و پایگاه‌های تزریق متعدد حتی به صورت خودرویی به صورت منسجم و دقیق ایجاد شود.

منبع: تسنیم

| 287676