245979

رییس قوه قضاییه مطرح کرد؛

ضرورت سازمان‌دهی به بازارچه‌ های مرزی و وضعیت کولبری

تصویر ضرورت سازمان‌دهی به بازارچه‌ های مرزی و وضعیت کولبری
رییس قوه قضاییه با اشاره به سامان دهی بازارچه‌های مرزی استان گفت: معیشت مرزنشینان و مردم از اولویت‌های دستگاه است به طوری که باید واردات و صادرات از بازارچه های مرزی استان ساماندهی شود و بهبود وضعیت این بازارچه های از نکات تاکیدی است که حتما سازمان‌دهی وضعیت کولبری و پیله وری که هر دو امری ضروری است باید در استان اتفاق افتد .

به گزارش پرسون از آذربایجان ‌غربی، آیت الله سید ابراهیم ریسی در نشست خبری اظهار داشت: خدا را شاکر هستیم که توفیقی شد در خدمت مسولین و مردم محترم استان آذربایجان‌غربی باشیم اما متاسفانه به دلیل شرایط کرونایی نتوانسیم دیدار جمعی با مردم داشته باشیم .

وی افزود: موضوع تولید یه مسئله و محور است که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری یک راهبرد است که باید مورد توجه بخش‌های دیگر قرار بگیرد .

رییس قوه قضاییه با اشاره به اینکه اقداماتی در خصوص تولید در استان انجام شده است اذعان کرد: طی بازدید با بخش‌هایی مواجه شدیم مانند کارخانه فولاد ارومیه چند سالی است تاسیس شده اما این کارخانه تعطیل است و این موضوع در شرایطی که کشور نیاز به اشتغال دارد اصلا مورد قبول نیست.

آیت الله رییسی اضافه کرد: پیش بینی شده است طی 2 ماه آینده مشکلات این کارخانه مرتفع شود و موانعی که مربوط به بانک و دستگاه قضایی بوده حل و این موارد نیز رفع شود تا زمینه فعال شدن کارخانه فولاد ارومیه فراهم شود .

وی با اشاره به سامان دهی بازارچه‌های مرزی استان عنوان کرد: معیشت مرزنشینان و مردم از اولویت‌های دستگاه است به طوری که باید واردات و صادرات از بازارچه های مرزی ساماندهی شود و بهبود وضعیت این بازارچه های از نکات تاکیدی است که حتما ساماندهی وضعیت کولبری و پیله وری که هر دو امری ضروری است باید در استان اتفاق افتد .

رییس قوه قضاییه با اشاره به صدور کارت‌های الکترونیکی عنوان کرد: کارت‌های الکترونیک نیازمند ساماندهی هستند، تا این کارت‌های صادر شده اطمینان خاطر را ایجاد کند که مرزنشینان از این کارتها در راستای بهبود وضعیت معیشتشان بهره‌مند می‌شوند.

و بایستی راه قانونی برای کولبری و پیله‌وری باز شود و قانونی تعریف شده برای این افراد تعیین شود .

وی به مشکلات برخی پروژه‌ها مانند معدن طلا در تکاب اشاره کرد و گفت: این پروژه برای روستانشنیان و مردم منطقه مشکلاتی را ایجاد کرده که کارشناسان به بررسی این مشکلاتت پرداخت می‌کنند و استاندار گروهی را برای بررسی مشکلات بهداشتی این منطقه اعزام خواهد کرد.

رییس قوه قضاییه در ادامه به تفکیک بی رویه اراضی در استان اشاره کرد و اظهار داشت: در این راستا پرونده‌های متعددی در استان وجود دارد که سال‌هاست روند رسیدگی آنها طی می‌شود که با بررسی‌هایی که امروز انجام شد روند رسیدگی به این پرونده‌ها تسریع می‌شود

آیت الله ریسی افزود: اشتغال زندانیان مسئله دیگر مطرح شده است که اصلاح مجرمان یکی از وظایف دستگاه قضایی است و ایجاد اشتغال یکی مسایل مهم است که هرچه اشتغال بیشتر شود شاهد اصلاح و کاهش جرائم خواهیم بود.

این مقام مسوول از ثبت ۴ هزار شکایت و گزارش مردمی در استان خبر داد و افزود: دادگستری در حال پیگیری این شکایت‌ها است و صبح امروز ۱۰ تیم از قوه قضاییه برای رسیدگی به این شکایت‌ها در استان حضور داشتند.

رییس قوه قضاییه خاطر نشان کرد: یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بودجه برای سامان دهی زیر مجموعه قوه قضاییه در آذربایجان غربی اختصاص یافت که این اعتبار در قالب بودجه عمومی تصویب شد.

انتهای پیام/

| 245979

مطالب مرتبط