233117

مصطفی مازندرانی خبر داد:

رفع تصرف 21.5هزار مترمربع از اراضی خالصه دولتی در روستاهای ریگو و دفاری

تصویر رفع تصرف 21.5هزار مترمربع از اراضی خالصه دولتی در روستاهای ریگو و دفاری
رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم از رفع تصرف 21هزار و 540 مترمربع از اراضی خالصه دولتی در قالب سه قطعه زمین واقع در خارج از محدوده طرح هادی روستاهای ریگو و دفاری خبر داد و گفت: این اقدامات دراجرای سیاست های رییس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان مبنی بر مبارزه با زمین خواری و احقاق حقوق مردم جزیره قشم، پس از انجام استعلامات مورد نیاز وفق دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم و در معیت فرماندهی انتظامی بخش شهاب و همچنین مامورین یگان امداد نیروی انتظامی شهرستان قشم انجام شد.

به گزارش پرسون، مصطفی مازندرانی با اعلام این مطلب افزود: ازسوی کارشناسان امر، ارزش تقریبی این سه قطعه از اراضی خالصه دولتی رفع تصرف شده، مجموعا 32 میلیارد و 310 میلیون ریال برآورد شده است.

مازندرانی درباره مشخصات هر یک از قطعات رفع تصرف شده هم گفت: یک قطعه از این اراضی واقع در خارج از محدوده طرح هادی روستای ریگو، جنب جاده اصلی و سه راهی برکه خلف، ریگو و نخل گل به مساحت 17هزار و 540 مترمربع به ارزش تقریبی 26 میلیارد و 310 میلیون ریال بوده است.

وی دو قطعه دیگر را واقع درخارج ازمحدوده طرح هادی روستای دفاری قشم حدودا روبروی رستوران شب‌های دفاری مجموعا به مساحت چهارهزارمترمربع به ارزش تقریبی شش میلیارد ریال اعلام کرد.

به گفته رییس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم عملیات رفع تصرف این اراضی که شامل تخریب سد و بند خاکی و دیوارکشی بوده از سوی ماموران این یگان بدون حادثه یا مشکلی انجام شده است.

مازندرانی با تاکید بر تداوم این این گونه اقدامات برای احقاق حقوق مردم جزیره از حمایت های بی شائبه حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و حمایت های قانونی رضا صفایی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم همچنین از فرماندهی انتظامی و سایر مسئولینی که در این امر با یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات همکاری داشته اند، صمیمانه تقدیر و تشکر کرد.

منبع: برنا

| 233117