مهمترین اخبار

با اشاره به تلاش آمریکا برای فعال‌سازی مکانیزم ماشه،

آمریکایی‌ها بارها در مسائل مرتبط با ایران شکست خوردند

رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد که آمریکایی‌ها هیچ حرفی برای استفاده از امتیازات برجام ندارند و دست اندازی به امتیازات برجام به نوعی فضولی در مساله‌ هسته‌ای ایران است.
رییس ستاد انتخابات کشور با اعلام نظر موافق شورای نگهبان ۲۸خرداد ۱۴۰۰ را زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اعلام کرد.

حاتمی در دیدار با وزیر دفاع روسیه:

ثبات و امنیت در منطقه راهبرد مشترک ایران و روسیه

امیر حاتمی گفت: راهبرد مشترکی که تهران و مسکو در حل مشکلات و مسائل منطقه‌ای انتخاب کرده اند، می‌تواند فارغ از سیاست‌های یکجانبه گرایانه آمریکا، صلح و ثبات و امنیت را در منطقه بوجود آورد.

رهبر انقلاب در نشست تصویری با هیات وزیران بمناسبت هفته دولت:

بسیاری از موانع تولید، در داخل کشور است/ اقتصاد به هیچ وجه نباید به تحولات خارجی پیوند بخورد

رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت هفته دولت در نشست تصویری با هیات وزیران، با بیان اینکه اقتصاد کشور به هیچ وجه نباید به تحولات خارجی پیوند بخورد زیرا این یک خطای راهبردی است، گفتند: نباید برنامه‌ریزی اقتصادی برای کشور، معطل لغو تحریم‌ها یا نتیجه انتخابات فلان کشور شود.

روحانی در جلسه ویدئو کنفرانس در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی:

آسیب 3 درصدی اقتصاد ایران/ هزینه برق برای ۳ میلیون نفر رایگان می‌شود

رئیس‌جمهور در جلسه امروز دولت با اعلام اینکه اقتصاد ایران با وجود کرونا 3 درصد آسیب دیده است گفت: امروز تصمیم گرفتیم برای حدود ۳ میلیون نفر جمعیت کشور که مصرف برق آنها پایین‌تر از میانگین مصرف خانوار است، هزینه برق رایگان شود.

بادامچیان خطاب به شرارت های امریکا؛

ملت عاشورایی از مکانیزم ماشه هراسی ندارد

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به شرارت آمریکا در فعال کردن مکانیزم ماشه، اظهار داشت: ملت عاشورایی را از مکانیزم ماشه نترسانید.
مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کادر درمان هجمه رسانه‌ای که قصد داشت نظام سلامت ایران را در مقابله با کرونا ناکارآمد و شکست خورده نشان دهد ناکام گذاشتند.
دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل گفت: رفتار امارات برای برقراری روابط رسمی با رژیم صهیونیستی خطای راهبردی است و دولت این کشور باید مسوولیت تمامی عواقب آن را بپذیرد.
سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: با توجه به اینکه آمریکا از برجام به صورت یک‌طرفه خارج شده است طبق حقوق بین‌الملل نمی‌تواند از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کند که مکانیسم ماشه فعال شود.
نماینده مجلس یازدهم گفت: بر اساس نظر مقام معظم رهبری در رابطه با حمایت ظرفیت های داخلی، نگاه ایرلاین ها برای بهسازی ناوگان حمل و نقل هوایی باید به داخل باشد، یعنی می توان از ظرفیت شرکت های دانش بیان برای تأمین قطعات و تجهیزات مورد نیاز استفاده کرد.
عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با انتقاد از عملکرد مدیران حوزه شهری پایتخت و اینکه تهران دارای اشکالات ساختاری و مدیریتی است، رفع این حجم از مشکلات در حوزه‌های مختلف را منوط بر ایجاد مدیریت خدمات یکپارچه شهری دانست.

حسن هانی‌زاده در گفتگو با پرسون:

فرانسه همچنان نگاه مستعمره‌ای به لبنان دارد

لبنان کانون زندگی مشترک میان مردم گوناگون از ادیان و طوایف و فرهنگ‌هاست و ۱۸ طایفه مختلف در آن‌جا زندگی می‌کنند اما مربوط به یک طایفه مشخص نیست که مکرون بخواهد برای آینده آن اظهار نگرانی کند.

موسوی لارگانی در گفتگو با پرسون مطرح کرد:

بی‌احترامی رییس جمهور و رای منفی نمایندگان!

گفتند رییس جمهور به واسطه کرونا نیامده، مگر نمایندگان مجلس جان‌شان را از سر راه آوردند که هر روز حدود ۲۵۰ نفر به صحن علنی می‌آید. و همینطور مگر خون او از بقیه رنگین‌تر است که نیامده اما کنکور را که حدود ۱۰۰۰ نفر کنار هم هستند را لغو نکرده است.

کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با پرسون:

نخست‌وزیر نمی‌تواند زمانی را برای انتخابات مشخص کند

بندر بیروت که این فاجعه ملی را به وجود آورد در سال‌های سال در اختیار آن‌ها بود، حتی فضاسازی به جایی رسید که رهبران سیاسی می‌گفتند باید استعفا دهد و وقتی دید نمی‌تواند کار کند استعفا داد.
تلاش جدید آمریکا برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران از طریق فعال کردن مکانیزم طراحی شده ماشه در توافق نامه برجام، بیانگر سرخوردگی شدید مقامات واشنگتن از ناتوانی در مواجهه منطقی در عرصه حقوقی و دیپلماتیک است.

سخنگوی سابق وزارت امور خارجه در گفتگو با پرسون:

در حال حاضر آمریکا بیش از هر زمانی به انزوا رفته است

آن‌هایی که شکست می‌خورند ممکن است دست به هر کاری بزنند. مثلا شاید بخواهند مکانیزم ماشه را فعال کنند که اصولا و اساسا حق چنین کاری ندارند. آن‌ها نمی‌توانند از مکانیزم‌های درون برجامی علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.
در این سال‌ها از سامانه باور ۳۷۳ (پدافند)، از زیر دریایی فاتح رونمایی کردیم، از جت کوثر که سه فروند آن را به ارتش جمهوری اسلامی ایران اهدا کردیم رونمایی شد، خودروی ضد مین ساخته شد و در حوزه موشکی تحویل نیروهای مسلح دادیم ولی این حرکت پر شتاب همچنان ادامه داده و امیدواریم تا پایان سال در حوزه های مختلف دستاوردهای جدید رونمایی کنیم که موجبات اقتدار روز افزون نظام جمهوری اسلامی را فراهم کند.
مسوول نمایندگی شورای هماهنگی ائمه جمعه خراسان شمالی گفت: آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه فردا در تمام شهرهای استان، در ۲۱ نقطه برگزار می‌شود.گفت: آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه فردا در تمام شهرهای استان، در ۲۱ نقطه برگزار می‌شود.