مهمترین اخبار

کردستان با داشتن استعدادهای بسیاری در حوزه سینما و فیلم سازی همانند «تورج اصلانی» بی شک در آینده در سطح جهان به عنوان یکی از استانهای مستعد در دنیای سینما شناخته خواهد شد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی:

نباید به حق و حقوق بازنشستگان بی اهمیت باشیم

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید نسبت به حق و حقوق بازنشستگان بی اهمیت باشیم. از همسانسازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری حمایت کرده و می کنم.
رئیس اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران با بیان اینکه فلز نقره از حوزه بدلیجات جدا است گفت: بازار نقره با رونق نسبی خوبی مواجه است.
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس بر ضرورت توجه به اقدامات ضروری و مراقبت‌ها برای کنترل کرونای انگلیسی تاکید کرد و گفت: با رعایت پروتکل‌ها توسط مردم زنجیره ویروس کرونا قطع خواهد شد و بر ویروس جدید هم غلبه خواهیم کرد.

استاندار تهران درخواست کرد:

شهروندان در مصرف گاز صرفه جویی کنند

محسنی بندپی با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی مصرف گاز از شهروندان تهرانی خواست که در مصرف گاز صرفه جویی کنند.
وزیر کشور با بیان اینکه استانداران براساس اولویت‌های خود درباره آلودگی هوا برنامه‌ریزی کنند، گفت: هر استان متناسب با شرایط و مقتضیات داخلی روش‌های متفاوتی را می‌تواند اعمال کند البته باید وزارت نفت، نیرو و محیط زیست برنامه‌های خود را ابلاغ کنند.
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت برای خرید و تولید واکسن کرونا در حال اقدام است و این واکنش وزارت بهداشت به اظهارات ضد واکسن است و افرادی که نمی‌خواهند واکسن کرونا بزنند، می‌توانند این کار را انجام ندهند.
رییس جمهوری گفت: دولت امیدوار است با اقدامات انجام گرفته در هفته‌های آینده با خرید واکسن و انتقال آن به داخل کشور، واکسیناسیون بر اساس اولویت‌بندی و جدول آماده شده از جامعه هدف در کشور با اولویت کادر درمانی و سالمندان آغاز شود.
یادداشت/ با توجه به نیاز روز افزون جوامع امروزی به انرژی برای تأمین نیازهای متفاوت، دانشمندان و محققان کشورهای متعددی از جمله ایران، رویکردی اساسی نسبت به دستیابی به انرژی‌های تجدیدپذیر در دستور کار خود قرار داده‌اند.
رییس کمیته انتخابات خانه احزاب ایران، ایجاد محدودیت برای ثبت‌نام نخبگان در انتخابات ریاست‌جمهوری را خلاف قانون اساسی دانست و با بیان اینکه نام‌نویسی همه افراد نشانه تقویت دموکراسی است خواستار وسیع شدن دایره انتخاب مردم شد.

پیشنهاد تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی و قراردادی در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰؛

بررسی جزئیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در دستور کار کمیسیون اجتماعی / توجه به رعایت عدالت استخدامی

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی جزئیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت پس از اتمام بررسی طرح مدیریت تعارض منافع خبر داد و گفت: مشابه این طرح را در قالب طرح پیشنهادی مبنی بر تبدیل وضعیت نیروها به پیمانی و رسمی به صورت تدریجی و استخدام هر گونه نیروی انسانی از طریق آزمون و رعایت عدالت استخدامی به کمیسیون تلفیق ارائه کردیم.