مهمترین اخبار

استاندار گلستان با بیان اینکه گلستان دارای ۷۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی است، گفت: قزاقستان از ۲۲۲ میلیون هکتار اراضی کشاورزی برخوردار است و محیط مناسبی برای کشت فرا سرزمینی استان محسوب می‌شود.
مدیرکل بنیاد مسکن استان خبرداد:

بازسازی 10 هزار واحد مسکونی در گلستان

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان از هدفگذاری برای مهاجرت معکوس در استان خبرداد و گفت: امسال ۱۰ هزار واحد مسکونی در گلستان بازسازی خواهد شد.
رئیس مجمع نمایندگان استان گلستان، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را به رعایت بیشتر اخلاق دعوت کرد و با استناد به روند مناظره اول انتخابات ریاست جمهوری، از آنها خواست تا به ارائه برنامه‌های خود بپردازند.
جانشین معاونت عمرانی شهرداری گرگان با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی پروژه زیرگذر افسران به انجیراب، گفت: پیش‌بینی می‌شود ظرف ۴ تا حداکثر ۵ ماه آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.
مدیرکل هواشناسی گلستان گفت که با تداوم پایداری هوا طی چند روز آینده و استقرار سامانه کم فشار حرارتی، ساکنان استان خود را برای تحمل گرمای بیش از ۴۰ درجه آماده کنند.
مدیرکل شیلات گلستان گفت: نخستین محموله میگوی صادراتی امسال گلستان به وزن ۱۹ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم با دریافت اخذ گواهی کووید ۱۹ از گمرک بندر نینگبو چین ترخیص شد.
کاهش ۴۰ تا ۵۰ درصدی بارش‌ نزولات آسمانی طی سال زراعی جاری (مهر ۹۹ تاکنون) در گلستان و وقوع پدیده خشکسالی سبب شده تا گندمکاران این استان سال سخت و کم محصولی را پیش‌رو داشته باشند و کارشناسان جهادکشاورزی نیز کاهش حدود ۵۰۰ هزار تنی برداشت گندم را برای این استان شمالی تخمین می‌زنند.
فرمانده انتظامی گلستان اعلام کرد که چهارمین فرد از عوامل درگیری روز جمعه گذشته در یکی از روستاهای شرق استان دستگیر شد. طبق تصاویر دریافتی این فرد ضارب اصلی راننده خودرو نیسان بوده است.
یک مسئول میراث فرهنگی کشور گفت: جیوه خفاش یکی از موضوعاتی است که خریدوفروش آن در فضای مجازی زیاد شده است؛ براین اساس قیمت گزاف لانه خفاش باعث تجاوز و دست‌اندازی سوداگران به آثار میراث‌فرهنگی شده است.
مدیر کل شیلات گلستان خبر داد؛

رشد آبپزی‌ پروری در گلستان

مدیر کل شیلات گلستان گفت: آبزی پروری استان، اعم از پرورش ماهیان سردابی، گرمابی، زینتی، پرورش زالو و جلبک رشد قابل توجهی داشته است.
مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای گلستان با اشاره به رهاسازی قسمتی از آب تالاب بین المللی آلاگل برای مصارف آبزی پروری و مزارع کشاورزی پایین دست آن تصریح کرد که این رهاسازی نه تنها مشکلی برای تالاب ایجاد نمی‌کند بلکه حق آبه زیست محیطی آن نیز محفوظ است.