مهمترین اخبار

محمدجواد ظریف با تاکید براینکه حاج قاسم سلیمانی در صحنه دیپلماتیک هیچ وقت کم نمی‌آورد، گفت: چون حوزه کاری من همیشه حوزه صلح و مذاکره بوده، من واقعا او را نه تنها قهرمان مبارزه با تروریست ها بلکه قهرمان تلاش برای صلح می دانم.
وزیر راه و شهرسازی گفت: تلاش استفاده از فرصت بازار سرمایه و تامین مالی پروژه زیرساختی نتیجه بخش شده و از ۲۱ پروژه تعریف شده پنج تا ۶ پروژه ای که مجوز داده شده یک مورد آن پروژه راه آهن بوشهر - شیراز است که با تامین مالی انتظار می‌رود روند اجرای پروژه سرعت پیدا کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی خبر از همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء با این وزارت خانه برای تکمیل ۱۱۹۷ کیلومتر فیبر نوری به منظور محرومیت زدایی ارتباطی از استان سیستان و بلوچستان داد.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در ۹ ماه امسال ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تن محصول کشاورزی صادر شد که نسبت به مدت مشابه پارسال از لحاظ وزنی ۲۲ درصد و به لحاظ ارزشی ۲۰ درصد رشد داشته است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید براین‌که در صدد تسریع انتقال مالکیت و مدیریت شرکت‌های دولتی در فهرست واگذاری و باقیمانده سهام دولت در بسیاری از شرکت‌ها به بخش خصوصی و آحاد مردم هستیم، گفت: صندوق دارا دوم در صورت فراهم بودن شرایط تا پایان سال عرضه می‌شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به رغم همه فشارها و همه مضایقی که علیه ایران ایجاد کرده اند، از بهترین و مطمئن ترین منابع تولید واکسن کرونا در دنیا واکسن می خریم. البته هیچ جای دنیا هنوز درباره واکسن تولید شده قسم نمی خورند.
محمد جواد ظریف در پاسخ به سوالی در مورد اعدام زم این چنین توضیح داد: خبرنگار به معنای کسی است که خبر را منتقل می‌کند یا اظهار نظر می‌کند،علی‌القاعده یک خبرنگار نباید آموزش ساخت «کوکتل مولوتف» در سایتش بگذارد.