در چند روز گذشته و از زمان برگزاری نشست کمیسیون مشترک، چندین نشست دوجانبه و چند جانبه در سطح معاونین و مدیران سیاسی و همینطور در سطوح کارشناسی میان هیات های ایران با هیات های اتحادیه اروپایی، سه کشور اروپایی و هیات های چین و روسیه برگزار شده است.
یک پایگاه خبری در گزارشی تحلیلی با نقل قول از کارشناسان اسرائیلی مطرح کرد که با وجود مخالفت‌ها و تلاش‌های رژیم صهیونیستی، کاخ سفید سیاستش را نسبت به بازگشت به توافق هسته‌ای تغییر نداده است.
نمودار میزان تیراندازی های مرگبار در آمریکا همچنان سیر صعودی را طی می کند و این بار در جریان تیراندازی که ساعاتی پیش درایالت فلوریدا رخ داد، دستکم دو نفر کشته و بیش از ۲۰ تن دیگر مجروح شدند.
یادداشت/این اولین ماموریت فرا منطقه‌ای مکران است و صرف حضور این ناو غول پیکر به معنای به چالش کشیدن دکترین نظامی «مونروئه»؛ استراتژیست و سیاستمدار آمریکایی تحلیل می‌شود و این اقدام علاوه بر تضعیف جایگاه ابرقدرتی آمریکا، پرستیژ و موقعیت ایران را در معادلات جهانی ارتقا خواهد داد.
عضو کمیته جمعیت دفاع از مردم فلسطین در گفتگو با پرسون:

ضعف اسرائیل در غلبه بر چالش‌ها و تأمین امنیت/ آمریکا به دنبال احیای توافق اسلو

ایالات متحده آمریکا خصوصاً حزب دموکرات‌ معتقد است که راهکار تشکیل دو دولت در جغرافیای فلسطین راه‌حل پایدار برای بقا و امنیت اسرائیل است و بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت مثل ۲۴۲ و ۴۷۸ دولت فلسطین باید در کرانه غربی رود اردن و نوار غزه تشکیل شود.
جنبه فنی در مذاکرات و بحث‌های ایران و 1+5 مدت‌هاست از بین رفته است و متأسفانه حتی ظاهر کار را نیز حفظ نکرده‌اند و آژانس کارکرد فنی خود را فراموش کرده است.
یک کارشناس مسائل بین الملل خاطر نشان کرد: با برداشته شدن عملی تحریم‌ها باید شاهد تغییرات در سطح تعاملات بین المللی باشیم اما به نظر می‌رسد در روند مذاکرات احیای برجام، آمریکایی‌ها منتظر نتایج انتخابات در ایران هستند.
جمعی از جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای خطاب به وزرای خارجه و خزانه داری این کشور، مدعی شده اند که رفع تحریم های ایران و سوریه نباید راه مماشاتی برای احیای برجام باشد.
گزارش العربی الجدید از تغییر اولویت ها در سیاست خارجی آمریکا؛

از بازگشت به برجام تا کاهش تنش بین ایران و عربستان

امریکا به دنبال بازگشت به توافق هسته ای با ایران است تا واشنگتن این بار، مجبور به مقابله جدیدی در خاورمیانه با ایران نشود. دولت جدید آمریکا همچنین به دنبال کاهش تنش ها بین عربستان و ایران و پایان دادن به جنگ یمن است، همانطور که سعی در ایجاد توازن ترکیه-ایران-اعراب در سوریه، عراق و لبنان دارد، تا هیچ یک از این قدرت ها نتوانند به طور کامل بر مناطق مذکور سیطره یابند.
خروج آمریکای ترامپ از برجام و از سرگیری تحریم‌ها، روی بخش مهمی از دستاوردهای توافق هسته‌ای سایه انداخت؛ دستاوردهایی که به جز مزایای اقتصادی سال‌های پیشین، لغو قطعنامه‌های ششگانه شورای امنیت، خروج از ذیل فصل هفتم منشور ملل متحد، مشروعیت‌بخشی به فعالیت‌های هسته‌ای و ... را شامل می‌شود.
رئیس دفتر مطبوعاتی هیئت ایران در سازمان ملل مطرح کرد:

ایران عجله‌ای برای توافق ناقص در مذاکرات برجام ندارد

رئیس دفتر مطبوعاتی نمایندگی دائمی ایران در سازمان ملل در گفت و گویی مواضع کشورمان را درباره روند فعلی مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین بیان کرد.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگویی به وضعیت فعلی مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین پرداخته و گفت با وجود پیش‌رفت‌های انجام شده، هنوز مسائل مهم حل نشده‌ای وجود دارند.