اروپا و امریکا

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های تحلیلی کشورهای اروپا و امریکا را در سرویس بین الملل پرسون بخوانید.

مهمترین اخبار

یکی از دستیاران سابق رییس‌جمهوری پیشین آمریکا شهادت داده که ترامپ درصدد به دست گرفتن کنترل فرمان خودروی لیموزین ریاست‌جمهوری بوده تا خود را به ساختمان کنگره برساند و به شورشیان ملحق شود!
معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت این سازمان زمان پایان عملیات نظامی کشورش در خاک اوکراین را اعلام کرد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن برخورد سیاسی با مقوله حقوق بشر از سوی آمریکا، دولت آمریکا را نه حامی، بلکه ناقض بزرگ حقوق بشر خواند.
سازمان ملل امروز نسبت به تقویت تولید غیرقانونی مواد مخدر در اوکراین به علت جنگ روسیه و اوکراین هشدار داد.
تحلیلگر مسائل اروپا گفت: وضعیت فعلی نشان می‌دهد که رهبر جبهه ملی فرانسه به غیر از سطح فراملی (انتخابات پارلمان اروپا) و انتخابات ریاست جمهوری، حال در انتخابات پارلمانی هم قدرتمند شده است.
وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از گفت‌وگوی وزیر امور خارجه این کشور و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، درباره مسائل مختلفی از جمله نقش ایران در منطقه خبر داد.
تجارت ایران و آمریکا در ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۴۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۸.۲ میلیون دلار رسید.
ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در ویدئو شبانه خود گفت: «ظاهرا این هفته ما باید انتظار حملات شدیدتری را از جانب روسیه داشته باشیم. ما داریم آماده می‌شویم.»
رئیس جمهور آمریکا گفت که او برای شرکت در یک کنفرانس بین المللی به عربستان سفر می کند و هدف از این سفر، دیدار با ولیعهد سعودی نیست.
«ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در پیامی ویدئویی، تأیید نامزدی این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا را «گام بزرگ رو به جلو» توصیف کرد و گفت کی‌یف از حمایت «قدرتمند» کشورهایی نظیر فرانسه و آلمان برخوردار است.